İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BİLGİ MÜHENDİSLİK, TSURUMI POMPA İLE ZEMİNLERİ KURUTUYOR

BİLGİ MÜHENDİSLİK’İN UZUN YILLARDIR TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YÜRÜTTÜĞÜ TSURUMI POMPA, TÜRKİYE’DEKİ TÜM ÖNEMLİ PROJELERDE TERCİH EDİLEN BİR POMPA MARKASI HALİNE GELDİ. FİRMANIN PAZARA SUNDUĞU TSURUMI LSC1.4S MODELİ, ZEMİN ÜZERİNDEKİ SU SEVİYESİNİ 1MM’YE KADAR İNDİREBİLEN, NEREDEYSE ZEMİNİ KURUTABİLEN BİR POMPA OLMASIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

 

Kuruluş tarihi 1924 yılından bu yana Ar – Ge çalışmalarına önem gösteren Japonya merkezli Tsurumi Pompa, dünyanın her yerinde tercih edilen pompa markası olarak biliniyor. Tsurumi yılda 1.000.000 adet pompa üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük dalgıç pompa üreticisi olarak biliniyor. Türkiye’de 23 yıl önce satışına başlanan Tsurumi pompaların Türkiye distribütörlüğü Bilgi Mühendislik TİC. A.Ş. tarafından yapılıyor. Bilgi Mühendislik, profesyonel satış ve servis hizmeti sağlarken, hizmetlerini 0,4 kW’dan 110 kW’a kadar olan motor güçlerinde toplam 400 adetin üzerinde satışa hazır pompa stokları ve yüksek miktardaki yedek parça stokları ile destekliyor.

 

 

TSURUMI LSC1.4S POMPALAR BÜYÜK PROJELERDE

Ağır hizmet tipi, profesyonel kullanımlara uygun geniş ürün gamı ile Tsurumi Pompalar, metal madenleri başta olmak üzere, endüstriyel hammadde madenleri, enerji üretim tesisleri, fabrikalar yanında otoyol, demiryolu ve metro tünel şantiyelerinde, baraj, köprü, alt geçit vb. alt yapı projelerinde tercih ediliyor. Tsurumi drenaj pompaları serisinin bir model hariç tamamı logo rengi olan mavi renkte yer alıyor. Turuncu renkte olan bu model diğer tüm pompalardan farklı bir özellik barındırıyor. LSC1.4S modeli zemin üzerindeki su seviyesini 1mm’ye kadar indirebilen, neredeyse zemini kurutabilen bir pompa olmasıyla dikkat çekiyor. Bu özel seri pompanın gerek çok iyi bilinen prestijli büyük projelerde, oteller ve alışveriş merkezlerinde gerekse evsel ve özel kullanımlarda tercih ediliyor. Yakın zamanda tamamlanan bazı büyük inşaat projeleri, İstanbul 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Marmaray Projesi, Boğaz Tüp Geçit Projesi, Avrasya Tüneli, İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi, Kartal-Kadıköy Metro Hattı vb. projelerin yanı sıra 5 yıldızlı oteller, tatil köyleri ve fabrikalarda Tsurumi LSC1.4S pompalar kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor.

 

POMPA DİZAYNININ ÖZELLİKLERİ

 

 • Kumlu ve çamurlu suların transferinde uzun ömürlü olan çift mekanik salmastra dizaynı

 

 • Aşınmalara karşı dayanımı yüksek cam elyaf yünü takviyeli poliüretan fan ve aşınma plakası

 

 • Zamanla eksilebilecek yağ seviyelerinde bile salmastrayı koruyan Oil Lifter teknolojisi

 

 • Yer değiştirme durumunda hava yapmadan kullanılmasını sağlayan dahili çekvalf sistemi

 

 • Agresif akışkanlara karşı dizayn edilmiş paslanmaz çelik emiş süzgeci,

 

 • 24 saat boyunca 1mm su seviyesinde bile çalışabilen soğutma gömleği dizaynı

 

 • Su seviye otomasyonu sağlayan opsiyonel olarak sunulan elektrod kontrol ünite sistemi

 

 • Hortum kırılmalarını engelleyen yataya dönebilen pompa çıkış ağzı

 

 • Hassas zeminlerde koruma sağlayan özel kauçuk alt tabla

 

 • Dahili motor koruma rölesi

 

 • 10 metre uzunluğunda profesyonel kullanıma uygun enerji kablosu

 

 • Kullanım kolaylığı için ergonomik tutma kulpu ve hafif tasarım

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İMDER BAŞKANI ÖZGEN: “SEKTÖRÜN GELECEĞİNİ PANDEMİNİN SEYRİ BELİRLEYECEK”

SONRAKİ HABER

INTERMAT PARİS 2021 İPTAL EDİLDİ

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share