İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat, Hasan Tahsin Güven Etüt Merkezi’ni Akçaabat’a armağan etti

Borusan Cat, 2021 yılında vefat eden Türkiye Genel Müdürü Hasan Tahsin Güven’in adını taşıyan etüt merkezini Akçaabat’ta açtı. Çiçeklidüz İlkokulu yönetiminde bulunacak merkezin mevcut imkanları Borusan Cat tarafından sürekli geliştirilecek. Etüt merkezi ayrıca farklı etkinliklere, 7’den 70’e herkese yönelik aktivitelere ev sahipliği yapacak.

Borusan Cat, 2021 yılında vefat eden Türkiye Genel Müdürü Hasan Tahsin Güven’in adını yaşatmak adına, Güven’in eğitime verdiği öneme uygun olarak, Akçaabat’a bağlı Çiçeklidüz köyünde Hasan Tahsin Güven Etüt Merkezi’ni açtı. Merkezin açılışına, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Çiçeklidüz Muhtarı Mustafa Birinci, Çiçeklidüz İlkokulu Müdürü Süleyman Şirin yanı sıra Borusan Cat yöneticileri katıldı.

Bölgedeki çocukların eğitimine yardımcı olacak

Hasan Tahsin Güven Etüt Merkezi, Borusan çalışanlarının bilgi ve becerilerini gönüllülük yaklaşımıyla değerlendirmeleri ve sosyal fayda projeleri ile topluma katkı sağlamaları amacıyla 2008 yılında kurulan Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu liderliğinde, Borusan Cat çalışanlarının gönüllü katılımlarıyla hayata geçti. Kendisi de Karadenizli olan Güven’in adını taşıyan etüt merkezi, Çiçeklidüz İlkokulu yanı sıra bölgede diğer okullara giden çocukların eğitimlerine de yardımcı olacak.  Farklı yaş gruplarına yönelik kitaplar, oyunlar ve oyuncaklarla donatılan merkez ilerleyen süreçte 7’den 70’e hitap edecek farklı etkinlikler ve aktivitelere de ev sahipliği yapacak.

İnsana ve topluma değer katıyor

Borusan, sürdürülebilirlik çalışmalarını iklim, insan ve inovasyon odak alanları altında kapsayıcı bir şekilde ele alıyor. Bu anlayışa uygun olarak çalışmalarını, gönüllülük esasına göre yürüten Okyanus Gönüllü Borusanlılar, Türkiye’nin farklı bölgelerinde ihtiyaçlar dahilinde gönüllü olarak çalışmalar gerçekleştiriyor. Güncel ve uzun vadeli ihtiyaçlara göre insana ve topluma değer katan projelerin parçası oluyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Putzmeister Türkiye, SANY SKT90E ve SKT105E kamyonlarıyla yeni bir çağın kapısını aralıyor

SONRAKİ HABER

Wirtgen Ankara, yeni nesil makinelerini müşterileriyle buluşturdu

BENZER HABERLER
Total
0
Share