İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat, yeni revizyon merkezini Atyrau’da açtı

Borusan Cat, Atyrau’da iş makinesi komponentlerine ikinci ömür sağlayarak müşterilerinin maliyetlerini azaltan ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayan revizyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Açılan yeni merkezle beraber Borusan Cat’in Kazakistan’da iki adet revizyon merkezi olmuş oldu.

“Daha iyi bir dünya için çözüm üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, yurt dışındaki üçüncü, toplamda ise beşinci Revizyon Merkezi’ni Kazakistan’ın Atyrau şehrinde açtı. Şirket açtığı yeni Sertifikalı Revizyon Merkezi ile 4 bin m2’lik tesiste bölgedeki müşterilerine hizmet verecek.

“Sertifikalı Revizyon Merkezleri” ile uzun süreli kullanım

Borusan Cat tarafından açılan Sertifikalı Revizyon Merkezleri’ndekullanım ömrünü tamamlamış motor, güç ve hidrolik gibi iş makinesi ana bileşenlerine (komponentlere) ikinci bir ömür kazandırılıyor. Böylelikle şirket, yeni ekipman alımı yerine müşterilerine maliyet avantajlı ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayan bir çözüm sunuyor.

Kazakistan’daki büyüme sürüyor

Batı Kazakistan’da bulunan müşterilerine sunduğu hizmet kapsamını genişleten Borusan Cat, Atryau’ya gerçekleştirdiği yatırımla şirketin bu bölgedeki etkinliğini artırdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, “Revizyon merkezlerimizin ilkini Kazakistan’ın Karaganda şehrinde hayata geçirdik. Cat tarafından dünyanın en iyi tesislerinden biri olarak seçilen bu merkezimizi zamanla Türkiye’de Gebze ve Ankara’da açtığımız tesisler ile Uzak Doğu Rusya’daki tesisimiz izledi. Batı Kazakistan’da bu çapta hizmet verebilen bir başka revizyon merkezinin olmayışı ve bölgede bulunan müşterilerimizden gelen geri bildirimler neticesinde de Atyrau’da yeni revizyon merkezimizi hayata geçirdik. Tüm ülkelerdeki revizyon merkezi sayımızı 5’e çıkarmış olduk. Yaklaşık iki yıl süren ve toplamda 8 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdiğimiz Atyrau tesisimiz bölgedeki istihdama da katkı sağlayacak. Yeni tesisimiz ile özellikle petrol arama ve işletme işiyle uğraşan müşterilerimizin taleplerini artık çok daha kapsamlı bir şekilde karşılayacağız” dedi.

“Borusan Cat, İpek Yolu’nun kalbindeki varlığını güçlendiriyor”

Kazakistan’ın tarihi öneme sahip İpek Yolu’nun kalbinde bulunduğuna ve sahip olduğu stratejik önemle bir ticaret ve kültür başkenti olduğuna dikkat çeken Günaydın, “Borusan Cat olarak bölgedeki hizmet ve çözümlerimizi her sene artırıyor, müşterilerimize değer yaratıyoruz. Teknoloji ve dijitalleşme ile kendini sürekli yenileyerek sektörde farklı bir noktada bulunan Borusan Cat, İpek Yolu’nun kalbinde yer alan Kazakistan’a gerçekleştirdiği yatırımlarla bölgedeki varlığını güçlendirmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.  

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

JCB, yüksek teknolojili hidrojen yanmalı motorlar geliştirmek için yola çıktı

SONRAKİ HABER

Ankara’nın raylı sistem ağı genişliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share