İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat’in yenilikçi B’daha Exchange Programıyla tanışın

Borusan Cat, “Geleceğin İşi” olarak tanımladığı B’daha Exchange programı ile sektöre yön veriyor. B’daha Exchange, eskiyi getir-yeniyi götür işleyişiyle kullanım ömrünü tamamlamış komponentlere revizyon merkezlerinde yeni ekonomik ömür kazandırarak müşterilerinin kullanımına sunuyor. Bu yenilikçi iş modeli, en hızlı revizyon çözümünü en uygun fiyatlarla sunarak döngüsel ekonominin en önemli iş modellerinden biri haline geldi. B’Daha ile Borusan Cat, müşterilerine sadece hızlı ve ekonomik revizyon çözümleri sunmakla kalmayıp, aynı zamanda sürdürülebilirlik stratejileri kapsamında karbon ayak izinin azaltılmasına ve doğal kaynakların korunmasına da katkı sağlıyor.

B’daha Exchange programı, tüketicilere; en hızlı ve en ekonomik fiyatlarla sunma misyonu ile hareket eden iş modelini temsil ediyor. “Geleceğin işi” denilen B’daha Exchange programı; en basit şekilde eskisini getir-yenisini götür olarak tanımlanıyor. Borusan Cat, Cat Reman markası ile 1973 yılından itibaren B’daha Exchange çözümü sunarak günümüzde; Apple, Airbus, Boeing, Samsung, Sony gibi global ölçekte büyük diğer şirketlerin de önemli çözümlerinde yardımcı oluyor. B’daha Exchange kapsamı, ürün ve hizmet çeşitliliğine göre şekillendiği için hızla değişen pazar koşulları karşısında proaktif çözümler sunarak firmalara esneklik sağlıyor. Müşterilerinin yaşam boyu değerini artırarak sürdürülebilir bir gelecek yaratan B’daha Exchange, hem de dijitalleşmeyle birlikte yerli üreticilerin global ürünlerle uluslararası rekabette daha fazla yer almasını sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Avrupa Komisyonu tarafından inovasyon ve büyümenin temel direği olarak görülen B’daha Exchange; RECLAIM projesi kapsamında ele alınarak bugün, “Döngüsel Ekonomi” vizyonunun önemli bir parçası haline geldi. Avrupa sektör değerini, 2030 yılına kadar üç katına çıkararak 100 milyar euro büyüklüğe ulaşmasını sağlayacak vizyonun ortaya konması; B’daha Exchange iş modelini, “Geleceğin İşi” yapıyor.

B’daha Exchange nedir?

B’Daha Exchange yenileştirilmiş komponent çözümü sunan iş modelidir. Peki, süreç nasıl işliyor? Arıza ve revizyon durumlarında yenileştirilmiş komponentleri müşterilerine hızlıca tedarik ederek makinelerin hiç beklemeden işe dönmesini sağlayan Borusan Cat, eski ve yeniden üretilebilecek durumda olan komponentleri de belirli bir bedel karşılığında müşterilerinden eş zamanlı olarak satın alıyor.  Müşterilerden alınan eski komponentler Borusan Cat Komponent Revizyon Merkezlerinde (CRC), orijinal parçalar ve Borusan işçiliği ile Caterpillar sertifikalı revizyon standartlarında yenileştiriliyor. Böylece Borusan Cat, yenileştirilmiş komponentleri yenisi gibi yüksek kaliteli, garantili ve daha düşük maliyetli olarak müşterilerinin kullanımına sunarak döngüsel ve sürdürülebilir iş modeli yaratmış oluyor. Arıza ve revizyon ihtiyaçlarında tüm müşterilere en hızlı revizyon çözümünü en uygun maliyet ile sunarak maksimum verimliliği, toplam edinim maliyetinde iyileşmeyle birlikte sunuyor. Ayrıca Borusan Cat, B’Daha ile Müşteri Değer Anlaşmalarını (MDA) bir araya getirerek müşterilerinin saha operasyonlarına özel, terzi işi, uzun vadeli komponent çözüm paketleri tasarlayıp makinelerin işte kalma süresini 100%’e kadar arttırırken, üretim kayıplarının da önüne geçiyor. Saha operasyonlarının kesintisiz devam etmesini isteyen ve makine işte kalma süresi konusunda hassas olan müşteriler; planlı/plansız revizyon ve arıza durumlarında en hızlı çözümü en uygun fiyatlarla yine B’Daha – MDA iş modeliyle elde ediyor. Bu sayede Borusan Cat, toplam verimlilik artışına katkı sağlıyor.

Borusan Cat müşterileri, farklı bir deneyim yaşıyor

Borusan Cat, B’daha Exchange programıyla müşterilerine sunduğu hizmet çeşitliliğini artırmayı amaçlıyor. “Müşteri Yaşam Boyu Değerine” odaklanan Borusan Cat, proaktif çözümler sunan dinamik ve kapsamlı bir iş modeli tasarladı. Program, değer önermeleri ve sağladığı avantajlar ile müşterilerine farklı bir deneyim yaşatan önemli bir iş modeli haline geldi.

Hem müşteri hem de doğa dostu uygulama

Borusan Cat, B’Daha Exchange ile müşterilerine salt zaman ve maliyet açısından tasarruf sağlamakla kalmıyor, yenisi yerine, yeni ekonomik ömür kazandırılmış çözümleri arttırarak hem kaynaklar daha verimli kullanılıyor hem de karbon ayak izi azaltılarak doğaya ve sürdürülebilirliğe katkı sağlanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

RM XSMART ile makineniz hakkında her şey elinizin altında

SONRAKİ HABER

Komatsu, yeni elektrikli ekskavatörünü tanıtmaya gün sayıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share