İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Caterpillar, CES 2024’te elektrikli makinelerini ve enerji çözümlerini gösterecek

Caterpillar, 9-12 Ocak tarihleri ​​arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES 2024 fuarında yenilenebilir kaynaklar ve yakıt hücreleriyle çalışan jeneratörler, piller, elektrikli makineler, dijital ürünler de dahil olmak üzere elektrifikasyon ve enerji çözümlerine yaptığı yatırımları öne çıkararak.

Beklenen fuar hakkında açıklamalarda bulunan markanın kıdemli yöneticilerinden olan Rod Shurman, “Bu etkinlik, çığır açan teknolojilerin ve küresel yenilikçilerin deneme alanı olarak biliniyor ve bu da onu, müşterilerimize enerji geçişinde yardımcı olmak amacıyla güç sistemleri ve entegre hizmet çözümlerindeki liderliğimizi sergilememiz için ideal bir yer haline getiriyor” ifadelerini kullandı.

Uzmanlık alanları tanıtılıyor

Caterpillar’ın Elektrifikasyon + Enerji Çözümleri bölümünün başkan yardımcısı konuşmasında; “Müşterilerimizin karbonun azaltıldığı bir dünyada başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları enerji dönüşümü çözümlerini mümkün kılmak amacıyla uzmanlığımızı birden fazla gelişmiş güç teknolojisi üzerinde çalışmaya koyuyoruz” dedi.

Stant alanında yeni ürünler yer alacak

Cat’in CES 2024 sergisindeki en önemli parçası, 16,5 ton taşıma kapasitesine ve 18,2 mil/saat azami hıza sahip, sıfır egzoz emisyonlu Cat R1700 XE LHD yer altı yükleyicisi. R1700 XE, sektördeki tek yerleşik bataryayla donatılmış olup bu, bataryaları kullanma veya değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak, iki Cat MEC500 şarj cihazıyla eşleştirildiğinde yalnızca 20 dakikalık şarj süresi gerektiriyor. Üreticinin standında ayrıca Caterpillar akülü ilk makine olan 301.9 mini ekskavatör de yer alacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SSAB, Hardox® 500 Tuf ile Özgül Treyler’in potansiyelini artırıyor

SONRAKİ HABER

Sumitomo, paletli vincini yenileyerek pazara sundu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share