İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Caterpillar otonom iş makinelerini tanıttı

Borusan Cat güvencesiyle Türkiye iş makinesi sektörünün lider markaları arasında bulunan Caterpillar, yakın gelecekte daha yaygın bir kullanıma erişecek otonom iş makinelerini Cat Trial 12 (Cat Meydan Okuma) videosu ile tanıttı. Şirket, ABD’li futbolcu DeMarcus Beasley ile gerçekleştirilen eğlenceli video ile otonom makinelerin yeteneklerini izleyicilere gösterdi.

Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da Borusan Cat’in başarıyla temsil ettiği Caterpillar, ürün ve hizmetlerinin fark yaratan özelliklerini yaratıcı videolarla ortaya koyan Cat Meydan Okuma video serisinin 12.’sini yayınladı. Bu çok özel bölümde Cat 299 D3 paletli yükleyiciyi otonom hale getiren şirket, sürücüsüz çalışan bu tip araçlar sayesinde iş sahalarında güvenliğin ve verimliliğin artacağını vurguluyor.

Beasley en güzel asisti Caterpillar için yaptı

Otonom araçlar üzerine çalışmalarını 1996’da başlatan ve tamamen otonom ilk iş makinesi olan elektrikli 794AC maden kamyonunu 2021 yılında pazara sunan Caterpillar, bu tip makinelerin iş sahalarına getireceği yeniliklere dikkat çekmek için eski futbolcu DeMarcus Beasley ile işbirliği yaptı. ABD ile dört kez Dünya Kupası’na katılan Beasley, eğlenceli Cat Meydan Okuma videosunda, özel olarak hazırlanan zorlu parkurda yeteneklerini sergiledi. Beasley’nin ardından sahaya çıkan Cat 299 D3 sürücüsüz, otonom bir şekilde parkuru başarıyla tamamladı. Özellikle madencilik alanında otonom araçlar, iş sağlığı ve güvenliğini artırırken, verimliliği düşük maliyetlerde sağlıyor. Bu sebeple sürücüsüz araçlara ilginin her geçen gün artacağı belirtiliyor. Caterpillar ürettiği teknolojiyi kusursuz performansla birleştiren ürünlerle müşterilerinin farklı zorluklara sahip tüm iş sahalarında sorunsuz bir şekilde çalışmalarına olanak tanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

BOBCAT, yetkili servisleriyle bir araya geldi

SONRAKİ HABER

Volvo CE, dünyanın ilk prototip hidrojen belden kırma kaya kamyonunu test ediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share