İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç: “Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır”

Tozlu ortamlarda çalışan makinelerin performansı motora sağlanan hava kalitesiyle eş zamanlı oluyor. Bu amaçla yeni ürünler tasarlayarak müşterileriyle buluşturan çift yönlü fanların mucidi Cleanfix, Yeni Timer 4.0 ile makine kullanıcılarının çalışma konforunu artırıyor. Yeni Timer 4.0’ı yakın zamanda pazara sunduklarını söyleyen Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç, “Yeni Timer 4.0 Cleanfix fan bluetooth donanımı sayesinde uzaktan bağlantı ile fan çalışma modları arasındaki geçiş, kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır” dedi.

Dünyanın en tozlu ve en kirli koşullarında çalışan makinelerin performansının devamlılığını sağlamak amacıyla üretilen Cleanfix çift yönlü fanlar, başta iş ve tarım makineleri olmak üzere farklı zorluklara sahip sahalarda çalışan makinelere çözüm sağlıyor. Dünyanın ilk ve tek olan ve patentini kanatların kendi ekseni etrafında 180 derece dönebilen fanlarını üreten Cleanfix, Türkiye’de yerli üretim yapan markalara da çözüm sunuyor. Cleanfix çift yönlü fanlar, 2018 yılından itibaren yerli üretim HİDROMEK ve MST iş makinelerinde ise standart veya opsiyon olarak fabrika çıkışlı müşterileriyle buluşuyor. Teknolojinin gelişimi, iş ve tarım makinelerinde de önemli değişikliklere yol açıyor. Tüm bu yenilikleri takip ederek teknolojiyi ürünlerinde kullanmaya devam ettiklerini bildiren Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç, pazara sundukları Yeni Timer 4.0’ın özelliklerini ve kullanım avantajlarını anlattı.

Helin KOÇ – Cleanfix Türkiye Genel Müdürü

Uzaktan fan kontrolü büyük avantaj sağlıyor

Teknoloji her geçen gün değişip yenilenirken tüm bu yenilikler arasında Cleanfix markası da ürün çözümlerinde geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Geliştirdikleri yeni teknolojiler hakkında bilgiler paylaşan Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç, “Yenilikçi patentli ve kanatları kendi ekseninde180derece dönen fanların üretiminde öncü bir rol üstlenen Cleanfix, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Son geliştirdiğimiz teknoloji Yeni Timer 4.0’da bu yenilikler arasında yerini alıyor. Timer 4.0 Cleanfix fan bluetooth donanımı, uzaktan bağlantı ile fanı etkin bir şekilde kontrol edilebiliyor. Yeni Timer 4.0 sayesinde; fan çalışma modları arasında geçiş, uzaktan kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Uzaktan kontrol ile operatörün bulunduğu konumdan bağımsız kullanım sağlanırken arıza ve sistem bildirimleri konusunda büyük bir avantaj elde ediliyor. Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır” sözleriyle marka imajına dikkat çekerek Timer 4.0’daki değişiklerini açıklamaya devam etti.

“Yeni Timer 4.0 ile IOS ve Android cihazlara eşleştirme yapılabiliyor”

“Önceki zamanlayıcı ünitesinde; Kartın üzerinde 4 adet anahtar bulunuyordu. Makine kullanıcısının tercihiyle zaman ayarı, bu anahtarlar sayesinde 5 dakika ile 90 dakika arasında yapılabiliyordu. Bu sistem, hata olduğunda sadece kırmızı ışıkla hatanın elektronik aksama da nerede olduğunu bildiriyordu. E-Box sisteminde müşteri zamanı değiştirmek isterse bütün cıvataları açıp değiştirmesi gerekiyordu” diyerek eski zamanlayıcın özelliklerine değinen Helin Koç, Yeni Timer 4.0’daki gelişmeleri ise şu sözlerle aktardı: “Yeni Timer 4.0 ile kapsamlı değişikliklere gidildi. Yeni Timer 4.0’ın montajı yapıldıktan sonra direkt olarak IOS ve Android cihazlara; kart ve fan seri numarası girildiğinde kolay eşleştirme yapılabiliyor. Böylece hangi fan ile hangi zamanlayıcının çalıştığı bize bildiriliyor. Fan sistemine, bluetooth ile bağlanılabildiği için zaman ayarı değişimi kolaylıkla yapılabiliyor.”

Fan temizliğinde kolay takip

Bluetooth üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bağlantı ile fan üzerindeki yeni fonksiyonlar etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Yeni bağlantı yöntemleriyle fan üzerinde tam kontrol sağlandığına dikkat çeken Helin Koç, “Cleanfix kontrol uygulamasında öne çıkan özellikler hakkında bilgiler verdi:

  • Manuel ve otomatik mod arasında hızlı geçiş, temizliği duraklatma imkanı
  • Zaman ayarının esnek şekilde ayarlanması
  • Ara temizliğin uygulama üzerinden istenildiği zaman başlatılabilmesi
  • Bağımsız fonksiyon kontrolü
  • Bakım gereksinimleri takibi
  • Yüksek sıcaklıklar ve arızalar hakkında otomatik bildirim
  • Tek bir düğmeye dokunarak manuel sistem kontrolü
  • Değişen yedek parçaların kolaylaştırılmış tanımlanması ve sürücü pozisyonundan bağımsız kullanımı en önemli avantajlar arasında yer alıyor

Koç, konuşmalarının devamında ise sistemdeki arıza durumunda, kırmızı veya yeşil ışık ile hata kodu bildirildiğini belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Tüm bunların yanında sistem, hatasını kendi kendine test edebiliyor. Gerçekleşen işlemlerin ardından raporlama istenildiğinde ayrıca sistemi kontrol eden ve rapor sunan bir bölüm de bulunuyor. Bu bölümde kontrol ünitesini ‘test et’ denildiği zaman sistem kontrolü PDF formatlı içerik şeklinde veriliyor. Böylece fan sisteminde, kaç defa temizlik yapıldığı kolay bir şekilde takip edilebiliyor.”

Yıl sonu hedeflerine emin adımlar ile ilerleniyor

Cleanfix olarak tarım, geri dönüşüm, orman, inşaat ve iş makineleri pazarlarında etkin bir konumda bulunduklarını kaydeden Helin Koç, 2023 yılı tamamlanmadan şirket hedeflerinin yüzde 85’ini elde ettiklerini ve yıl sonunda ise tüm hedeflerine ulaşmayı planladıklarını kaydetti. Ayrıca Koç, 2023 yılında en çok tercih edilen ürünlerinin: Cleanfix Standard (Cleanfix standart fan) ve Cleanfix Variable Pitch (Cleanfix kanat açısı değişebilen fan) olduğunu da sözlerine ekledi.

“25’ten fazla ülkeye hizmetlerimiz ile katkı sağlıyoruz”

Cleanfix Türkiye’nin daha hızlı ve etkili hizmet verebilmek adına görev tanımını ayrıştırdığı kendi içinde birçok bölümü bulunuyor. Tüm bu birimleriyle Türkiye genelinde yaygın satış ve servis ağına sahip olduklarını vurgulayan Koç, “Cleanfix Türkiye olarak bayi, fabrika, ithalatçı, satış noktaları ve kurumsal firmalar olarak kendi içimizde farklı birimlerden oluşuyoruz. Tüm paydaşlarımızla birlikte Türkiye genelinde 45 farklı konumda müşterilerimize yönelik çözüm odaklı bir yaklaşımda çalışmaya devam ediyoruz. Pazar hacmimiz ve kullanıcı kitlemizdeki artışlarla birlikte, hizmetlerimize daha verimli bir şekilde devam edebilmek adına ekibimizi genişletirken, yakın zamanda yeni binamıza taşındığımızı da belirtmek istiyorum. Ürün geliştirmelerimizi yaparken Türkiye genelinde hizmet ağımızı da artırmayı sürdürüyoruz. Cleanfix olarak Orta Doğu, Kuzey Afrika başta olmak üzere 25’ten fazla ülkeye, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile katkı sağlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Ascendum Makina, kongrede simülatör kullanımıyla fark yarattı

SONRAKİ HABER

İnşaat, 6 aydır pozitif konumda seyrediyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share