İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cummins Turbo Technologies’de yeni başlangıçlar yapılıyor

Batı Yorkshire, Huddersfield’deki Cummins Turbo Technologies fabrikası, şirketin küresel dizel motor üretim tesisleri ağını desteklemede kritik bir rol oynuyor. Fabrikadaki yeni hidrojen yakıt hücresi uygulamaları için Cummins, e-turboşarjı kullanılıyor.

Birleşik Krallık fabrikası; çeşitli Cummins motorlarında bulunan orta ve ağır hizmet turbolarının çoğunu üretmenin yanında aynı zamanda Hindistan ve Çin’deki konumlarıyla birlikte, yeni turbo teknolojileri için bir geliştirme merkezi konumunda bulunuyor. Fabrikada geliştirilen standart turbo; daha zengin bir yakıt/hava karışımı oluşturmak ve daha fazla güç sağlamak için yanma odasına daha fazla hava zorlarken, e-turboşarj yakıt hücreleri için de aynı performansı gösteriyor. Ünite, daha büyük bir patlamayı desteklemek yerine toplam elektrik çıkışını artırarak, yakıt hücresi yığınına daha fazla hava zorluyor.

Yakıt hücreli e-turboşarj

Huddersfield sitesinde düzenlenen basın etkinliğinde, Cummins Kıdemli Mühendislik Müdürü Simon, e-turbonun nasıl geliştirildiği ve yeni teknolojiyi hangi uygulamaların kullanacağı hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Moore, “E-kompresör yerine e-turbo kullanmayı üç nedenden dolayı seçtik ve bunların tümü de verimlilikle ilgili. Bu nedenler: En yüksek yığın gücünü üst düzeye çıkarmak, görev döngüsü şiddeti ve irtifa performansı. Yüksek basınçlı e-turbo, aksi takdirde boşa harcanacak enerjinin yaklaşık yüzde 30’unu geri kazanırken, güç yoğunluğunu etkili bir şekilde artırıyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Caterpillar, 50 bininci tekerlekli ekskavatörünü üretti

SONRAKİ HABER

Yenilenen tasarımı ile CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler sahaya adım atıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share