İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DALBAY, TÜM YEDEK PARÇA ALIMINI PARTS.CAT.COM İLE ONLİNE TAŞIDI

DALBAY TAŞ İMALAT, TAŞ OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSLERİNDE KULLANDIĞI CATERPILLAR MARKA İŞ MAKİNELERİNİN TÜM YEDEK PARÇA İHTİYACINI BORUSAN CAT’İN ONLİNE YEDEK PARÇA SATIŞ PLATFORMU PARTS.CAT.COM’DAN KARŞILIYOR. ÇEŞİTLİ KAMPANYALAR, ADRESE TESLİM VE ÜCRETSİZ KARGO SEÇENEĞİ İLE ONLİNE ALIŞVERİŞTE AVANTAJLI ÇÖZÜMLER ELDE EDEN FİRMA, PCC’DEN 1500 EURO’LUK PARÇA ALIŞVERİŞİ YAPARAK, “ÜCRETSİZ İŞÇİLİK” HEDİYESİ KAZANAN İLK ŞANSLI MÜŞTERİ OLDU.

 

Borusan Cat, teknoloji ve dijitalleşme yatırımları kapsamında hayata geçirdiği yedek parça satış platformu Parts.Cat.Com (PCC) ile müşterilerine online alışverişte benzersiz çözümler sunuyor. Internet bağlantısı olan tüm cihazlardan giriş yapılabilen Parts.Cat.Com (PCC) sitesinde Caterpillar tarafından üretilen her türlü yedek parça bulunuyor. 7/24 yedek parça temin imkanı sağlayan Parts.Cat.Com, adrese teslim ve ücretsiz kargo seçeneği ile kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Online satış platformunda belirlenen kriterler doğrultusunda dönemsel olarak kampanyalar da hayata geçiriliyor. Son olarak Parts.Cat.Com üzerinden 1500 Euro’luk parça alışverişi yapan müşterilere ücretsiz işçilik kampanyası düzenlendi ve ücretsiz işçilik hediyesini kazanan ilk müşteri ise Dalbay Taş İmalat oldu. Makina Market olarak Türkiye’nin farklı noktalarında taş ocağı ve tesisleri bulunan firmanın Arnavutköy’deki tesisini ziyaret ederek, Şantiye Şefi Üzeyir Kurumehmet ve Atölye Sorumlusu Veysel Erol ile parts.cat.com kullanımını ve alışveriş deneyimlerini konuştuk.

 

GÜNLÜK 20 BİN TONA KADAR ÜRETİM

Uzun yıllardır agrega ve mıcır üretimi yapan Dalbay Taş İmalat’ın Arnavutköy-Boğazköy, Adapazarı-Ferizli ve Kırklareli-Dereköy’de taş ocağının ve kırma eleme tesislerinin bulunduğunu ifade eden Şantiye Şefi Üzeyir Kurumehmet, tüm tesislerin günlük  20 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Üzeyir Kurumehmet, taş yapılarının ocaklara göre değiştiğine değindi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Arnavutköy’deki taş ocağımızdan kumtaşı, Kırklareli’den Dolamit kireç taşı, Sakarya taş ocağımızdan ise Kalker taşı üretimi yapıyoruz.”

 

 

BETON VE ASFALTIN ANA MADDESİ

Arnavutköy’deki ocak içerisinde kırma eleme ve toz yıkama olmak üzere toplam 5 adet tesisin bulunduğuna dikkat çeken Şantiye Şefi Kurumehmet, tesisteki işleyişi şu sözlerle anlattı: “Temin ettiğimiz taşları, kırma eleme tesislerinde işlemlerden geçirip boyutlandırarak 1 No mıcır, 2 No mıcır ve taş tozu adı altında nihai ürün halinde beton ve asfalt ana maddesi olarak satışını gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetler esnasında insan sağlığı ve çevre bilincini ön planda tutmak için kullandığımız teknoloji ve ekipmanlara büyük hassasiyet gösteriyoruz.”

 

“CAT, ALTIN GİBİ BİR MARKA”

İşletmelerinde bulunan iş makinelerinin kullanım alanlarıyla ilgili konuşan Üzeyir Kurumehmet, “İş makinelerine taş kırma ve yüklemede yoğun olarak ihtiyaç duyuyoruz. Şuan makine parkımızda 30’a yakın iş makinesi bulunuyor. Bu makinelerin içerisinde Caterpillar’ın ekskavatörleri, yükleyicileri ve mini yükleyicileri yer alıyor. Cat ile 50 yılı aşkın bir süredir iş birliği içerisindeyiz. Cat’in makinelerini güç ve performans olarak değerlendirecek olursak, makinelerin performansı da rengi gibi altın değerinde. Cat, piyasadaki en dayanıklı, güçlü, sağlam ve ikinci elde değeri yüksek, altın değerinde bir marka” dedi. “Araç parkında Caterpillar markasına ait makine bulunan firmanın üstesinden gelemeyeceği iş yoktur” ifadelerini kullanan Üzeyir Kurumehmet, operatörlerin de Cat’in makinelerini kullanmak için birbirleriyle yarıştığını söyledi. Cat’in makinelerinden güç, koparma, serilik ve dayanıklılık bakımından son derece memnun olduğunu dile getiren Kurumehmet, bakım, servis kolaylığı ve yedek parça temini gibi konularda da Borusan Cat’ten gerekli tüm hizmetler eksiksiz olarak aldıklarını değindi ve şunları ekledi: “İhtiyaç duyduğumuz tüm zamanlarda Borusan Cat temsilcisi arkadaşlarımıza ulaşabiliyoruz ve sürekli bizleri ziyaret ediyorlar. Borusan Cat, satış sonrası hizmetler noktasında Türkiye’ye üstün bir hizmet sunuyor.” 

 

Üzeyir KURUMEHMET – Şantiye Şefi

 

7/24 YEDEK PARÇA TEMİNİ

Borusan Cat’in yedek parça tarafında sunduğu hizmetleri değerlendiren Dalbay Taş İmalat Atölye Sorumlusu Veysel Erol ise Caterpillar iş makinelerinde ihtiyaç duydukları tüm yedek parçaları, artık parts.cat.com üzerinden 7/24 online olarak satın aldıklarına dikkat çekti. Yedek parça tedarik sürecinde artık parts.cat.com’u kullanmaya başladığını belirten Atölye Sorumlusu Veysel Erol, “Cat’in yedek parça sipariş verme platformu parts.cat.com, son zamanlarda kullandığım en iyi online alışveriş platformu. Borusan Cat’in öncülük ettiği bu uygulama ile zaman ve mekan fark etmeden yedek parça siparişi verebiliyoruz ve malzemelerimiz kısa sürede ücretsiz bir şekilde bize ulaşıyor” diye konuştu.

 

Veysel EROL – Atölye Sorumlusu

 

ÜCRETSİZ KARGO VE KAPIYA TESLİMAT

Parts.Cat.Com’un özellikle ücretsiz kapıya teslimat seçeneğinin kendileri için büyük avantaj sağladığına değinen Veysel Erol, “Zincir, yağ ve filtre olmak üzere birçok yedek parça ihtiyacımızın tamamını parts.cat.com’dan sipariş verdik. Herhangi bir kargo ücreti ödemeden ürünlerimizi kapımıza kadar getirdiler. Borusan Cat’in böyle bir hizmeti olmasaydı, çalışmış olduğumuz 3 farklı şantiyemizden en yakın Borusan Cat lokasyonuna giderek yedek parça temini etmemiz gerekecekti. Online yedek parça satış platformu ile şantiyelerimizin talepleri doğrultusunda yedek parça siparişi vererek hem zaman hem de maliyet olarak büyük oranda tasarruf sağlamış olduk” dedi.

 

Dalbay Taş İmalat ve Borusan Cat Temsilcileri

 

CANLI DESTEK HATTI 

Veysel Erol, “parts.cat.com’un ilk kullanıcılardan birisiyim. Site biz kullanıcıların fikirleri alınarak geliştirildi ve sitede kısa sürede büyük gelişim sağlandı. İlk dönemlerde arazi koşullarında olduğumuz için talep ettiğimiz parça numaralarına ulaşmakta sorun yaşıyorduk. Sipariş vermek istediğimizde Borusan Cat’teki yetkili arkadaşlarımızdan parça numarasını teyit ettirme ihtiyacı duyuyorduk. Şu anda parts.cat.com sitesinin sağ alt köşesine canlı destek hattı eklendi. Artık tüm sorularımız, canlı destek hattı ile en kısa süre içerisinde cevap buluyor” dedi.

 

 

ÜCRETSİZ İŞÇİLİK HEDİYESİNİ KAZANAN İLK ŞANSLI MÜŞTERİ

parts.cat.com’un belirli dönemlerde kampanyalarda düzenlediğini kaydeden Veysel Erol, yakın zamanda online platform üzerinden 1500 Euro’luk alıveriş yaptıklarını ve ücretsiz işçilik hediyesi kazandıklarını söyledi ve şunları ekledi: “PCC’nin ücretsiz işçilik hediyesini kazanan ilk müşterisiyiz. Bu kampanyaların devamını bekliyoruz. Bu tarz kampanyalar, bize çok büyük avantajlar sağlıyor. Tüm yedek parçamızı Borusan Cat’den alıyoruz. Ücretsiz işçilik kampanyası ile işinde uzman teknisyenler tarafından parçalar takılıyor ve yapılan işlem artık Borusan Cat garantisi altında oluyor. Böylelikle biz işimizi Borusan Cat güvencesi altına alırken, makinelerimizin arıza tespit sürelerini uzman teknisyenler desteği ile kısaltmış oluyoruz. Makinelerimizin iş çevrim sürelerini uzatırken, yetkili bir yerden hizmet almak gönlümüzü ferah tutuyor.”

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

NEW HOLLAND TH SERİSİ TELESKOPİK YÜKLEYİCİLER, YENİ İMAJIYLA TÜRKİYE’DE

SONRAKİ HABER

EKO İŞ MAKİNALARI, TSM GLOBAL’İN MARKALARINA GÜVENİYOR

BENZER HABERLER
Total
0
Share