İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Deprem bölgesi için ‘iş makinesi ve vinç’ çağrısı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve Elbistan ilçesinde de 7.6 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Kahramanmaraş ile beraber Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ile Malatya’da da büyük yıkıma sebep olan depremde 3 bin 381 kişi hayatını kaybetti. Arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü deprem bölgesinde iş makinesi ve vinçlere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

AFAD ekipleri koordinasyonuyla yürütülen arama-kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için iş makineleri kullanılmaya başlandı. Ancak bölgede iş makinesi ve vinç sayısında eksiklikler olduğu belirtilerek, çevre illerden talepte bulunuldu. Arama kurtarma ekiplerinin kaldıramadığı dev beton blokları hızla kaldırarak enkaz altındaki yaralı vatandaşların kurtarılmasını sağlayan iş makinesi ve vinçlerin, üreticiler ve distribütörler tarafından gönüllü olarak gönderilmesi gerektiğinin altı çizildi. 

Toplu İş Makineleri Operatörleri Derneği’nden 1211 gönüllü üye

İş makinesi ve vinç ihtiyacının duyurulmasının ardından harekete geçen Toplu İş Makineleri Operatörleri Derneği Başkanı Bünyamin Cavlak, “Arama ve kurtarma çalışmalarında ağır iş makineleri çok kritik görevler gerçekleştiriyor. Deprem haberi gelir gelmez üyelerimizden çağrılar aldık. Ankara’dan ve deprem bölgelerindeki yakın ilçelerden hareket etmeye hazır olduklarını bildirdiler, bazıları yola çıktı bile. Arama-kurtarma ekiplerimize destek olmamız gerekiyor. Enkaz altında bizi bekleyen her vatandaşımızın yardımına koşmalıyız. Resmi yetkililer bize nereyi gösterirse orada çalışırız. 1211 üyemiz gönüllü olarak çalışmak için emir bekliyor” diye konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Makina Parkuru’ndan deprem bölgesine ücretsiz iş makinesi desteği!

SONRAKİ HABER

İMDER, AFAD ile birlikte hareket ederek bölgeye çok sayıda iş makinesi sevk ediyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share