İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DİDO MADENCİLİK YENİ HMK 390 LCHD İLE ÜRETKENLİĞİNİ ARTIRDI

DİDO MADENCİLİK, MAKİNE TERCİHİNİ HİDROMEK’İN YENİ H4 SERİSİNE AİT HMK 390 LCHD PALETLİ EKSKAVATÖRÜNDEN YANA KULLANDI. AİLE MESLEĞİ OLAN MADENCİLİKTE TECRÜBE SAHİBİ OLDUKLARINI İFADE EDEN DİDO MADENCİLİK’İN ORTAĞI ALİ OZAN ERBEKTAŞ, HİDROMEK’İ PERFORMANSI, YERLİ OLMASI VE SATIŞ SONRASI HİZMETLERDEKİ VERİMLİLİĞİ NEDENİYLE TERCİH ETTİKLERİNİ DİLE GETİRDİ. ERBEKTAŞ, MAKİNE PARKINI HİDROMEK’E ÇEVİRMEYİ PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ.

 

Kum ocaklarının oldukça yoğun olduğu İstanbul Silivri’de faaliyet gösteren Dido Madencilik, yaklaşık 8 ay önce kuruldu. Ocak işletmeciliğinin aile mesleği olması nedeniyle sektörde tecrübeli olduklarını ifade eden Dido Madencilik’in Ortağı Ali Ozan Erbektaş, yeni bir işletme olmalarına karşın günlük yaklaşık 3 ton kum üretimi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yakın zamanda Hidromek’ten yeni H4 Serisine ait HMK 390 LCHD paletli ekskavatör teslim aldıklarını kaydeden Erbaktaş, makine tercihi yaparken, yerli olması, yüksek performans göstermesi, yakıt tasarrufu sağlaması ve markanın satış sonrası hizmetlerine dikkat ettiklerini belirtti.

 

 

“UZUN YILLARDIR HİDROMEK KULLANIYORUZ”

Hidromek ile tanışma süreci hakkında bilgi veren Ali Ozan Erbektaş, “Hidromek’i ilk kez kullanmıyoruz. Madencilik sektöründe aile olarak uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bu bağlamda ilk kez 2014 yılında aile firmalarımızdan biri olan Mert Kum için HMK 300 LC ekskavatör alarak Hidromek ile tanıştık. 2019 yılında yeni model HMK 300 LC Plus ile makinemizi yeniledik. Sonrasında yine Mert Kum’a Hidromek HMK 390 LCHD paletli ekskavatör aldık. İlk günden bu yana Hidromek’ten oldukça memnun kaldık. Bu nedenle yeni kurulan Dido Madencilik’te de yola Hidromek ile devam etmeye karar verdik. Tüm aile firmalarımız 2020 yılı itibari ile makine parklarını tamamen Hidromek’e dönüştürmeye karar verdi” dedi.

 

NEDEN HİDROMEK?

Hidromek’i tercih etmelerindeki nedenler hakkında bilgi veren Ali Ozan Erbektaş, en büyük önceliğin Hidromek’in yerli olması olduğunun altını çizdi. Erbektaş, “Hidromek Türkiye için önemli bir değer. Ülkemizi uluslararası arenada temsil ediyor. Bu nedenle makine alımına karar verdiğimizde ilk olarak Hidromek’i değerlendiriyoruz. Ek olarak satış ve destek ekipleri işlerinde oldukça profesyonel” değerlendirmesinde bulundu. Hidromek’te yedek parça sorunu yaşamadığını vurgulayan Erbektaş, “Farklı markalar ile çalışırken en büyük sorun yedek parça tedariki oluyordu. Örneğin hala işletmemizde kullanmakta olduğumuz bir makine için 45 gün yedek parça bekledik. O makine 45 gün boyunca çalışamadı. Bu işletmemiz için önemli bir kayıp. Çünkü makine durduğu zaman üretim duruyor. Bu tür sorunları yaşamak istemediğimiz için Hidromek’i tercih ediyoruz” şeklinde konuştu. Hidromek’te bir diğer memnun oldukları konunun ise satış sonrası hizmetleri olduğunu belirten Erbektaş, “Satış ekibinin konuya hakim olması ve sizi doğru yönlendirmesi oldukça önemli. Ek olarak satış sonrası servis hizmeti de oldukça hızlı. Aynı gün içinde gelerek sorunu çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hatta bazen uzaktan destek ile de bizi yönlendirerek sorunu çözebiliyor” ifadelerini kullandı. Hidromek’in en önemli özelliklerinden birinin de kolay ulaşılabilmesi olduğunu söyleyen Erbektaş, “Bu da kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin hızlı şekilde ilgili birimlere ulaşmasını sağlıyor. Ek olarak makine servislerinin de direkt üretici bağlantılı olmasından çok memnunuz” dedi.

 

Dido Madencilik Ortakları Ali Ozan ERBEKTAŞ – Haydar ERBEKTAŞ / Hidromek Satış Temsilcisi Erkan EKİCİ

“HİDROMEK SÜREKLİ SAHADA”

Hidromek’in sürekli sahada olduğunu özellikle belirten Ali Ozan Erbektaş, “İş makinesi sektöründe kullanıcıların makine hakkındaki geri bildirimleri oldukça önemli. Hidromek de buna çok dikkat ediyor. Kullanıcısını önemsiyor. Dolayısıyla da Hidromek’in sahada sizinle beraber olduğunu hissedebiliyorsunuz. Hidromek kullanıcıları ile sürekli iletişim halinde. Geri bildirimleri çok iyi takip ediyorlar ve önemsiyorlar” şeklinde konuştu.

 

YAKIT TASARRUFU VE PERFORMANS

Yakıt tasarrufu konusunda Hidromek’ten memnun olduklarını ifade eden Erbektaş, diğer marka makinelerle karşılaştırıldığında HMK 390 LCHD ile önemli miktarda yakıt tasarrufu elde ettiklerini kaydetti. Hidromek’in performansının da farklı marka ekskavatörlerden iyi olduğunu belirten Erbektaş, “Hem yakıt tüketimi düşük, hem de performansı yüksek” dedi.

 

 

“HİDROMEK SÜREKLİ GELİŞİYOR”

İş makinesi sektöründe Hidromek’in kendini sürekli geliştirdiğini ve gelişime açık bir firma olduğunu dile getiren Ali Ozan Erbektaş, “Hidromek müşterilerinden gelen geri bildirimleri hızlıca değerlendirerek revizyonları gerçekleştiriyor. Kullanıcılar bunu sahada görebiliyor. Son çıkardıkları H4 Serisi de bunun en somut örneğidir” ifadelerini kullandı.

 

“ÇEVREMDEKİ TÜM FİRMALARA TAVSİYE EDİYORUM”

Hidromek’i bölgede bulunan tüm firmalara tavsiye ettiğini kaydeden Erbektaş, “Babam bu bölgedeki ilk Hidromek müşterilerinde birisiydi. Biz Hidromek kullanmaya başlayınca diğer firmalara da önermeye başladık. Amacım bölgedeki yaklaşık 33 kum ocağında en az bir adet Hidromek bulunmasını sağlamak. Tüm firmalara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

INTERMAT PARİS 2021 İPTAL EDİLDİ

SONRAKİ HABER

ŞENOL MAKİNA’NIN YENİ UYGULAMASI İLE YÜKÜNÜZ GÜVENDE

BENZER HABERLER
Total
0
Share