Font

İçindekiler

Köprülü İnşaat; hafriyat, peyzaj ve altyapı işleriyle üstlendiği prestijli hizmetlerini başarıyla gerçekleştiriyor. Müşterilerinin ihtiyaç ve çözümlerini karşılamak için Sany ekskavatörlerini kullanan firma, markaya olan memnuniyetlerini dile getiriyor.

Köprülü İnşaat, Sany’e güvenerek emin adımlarla ilerliyor

İMDER ve İSDER kongre de büyük ses getirdi

İMDER ve İSDER bu yıl İş ve İnşaat Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi’nin 3’sünü düzenleyerek sektör paydaşlarını bir araya getirdi. İMDER Başkan Yardımcısı Aydın Karlı “Şu ana kadar düzenlediğimiz en iyi kongrelerden birisiydi“ diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Zoomlion, Türkiye’deki stratejik gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Zoomlion Türkiye, Adana Bölge Müdürlüğü açılışını 200’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirdi.

Zoomlion Türkiye, Adana Bölge Müdürlüğünü hizmete açtı

1915Çanakkale Köprüsü’nde yaklaşık iki buçuk yıl boyunca 320 m yükseklikte hizmet veren Liebherr 357 HC-L kule vinçler başarılı bir operasyonla demonte edilerek, zemine indirildi.

1915Çanakkale Köprü’nün ikonu, Liebherr 357 HC-L kule vinçleri demonte edildi

Önyargıları yıkarak, birçok sektörde kendilerini kanıtlayan kadınların, iş makineleri sektöründe de başarıyla var olabileceğini göstermek üzere başlattığımız “Baretin Rengi Olmaz” köşemizin bu ayki konuğu Borusan Cat'ten Kıdemli Servis Mühendisi Aycan Ulu oldu.

“Borusan’da cam tavan yok, uzanırsanız hissedebilirsiniz”

İş ve İnşaat Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi’nin 3’sü, 3-4 Ekim’de Crowne Plaza Asia İstanbul’da gerçekleşti. Kongrede farklı bir konsept ile yer alan Ascendum Makina, saha verimliliğini artırmada kullandığı simülatörünü kullanıma sundu.

Ascendum Makina, kongrede simülatör kullanımıyla fark yarattı

Koç, “Yeni Timer 4.0 ile fan çalışma modları arasındaki geçiş, kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır” dedi.

Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç: “Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır”

İş ve istif makineleri sektörünün rotasının belirlendiği 3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi & Kiralama Zirvesi’nde yer alan ENKA Pazarlama, stant alanında Hitachi ZX85-6EB model paletli ekskavatörünü sergiledi.

ENKA Pazarlama, yeşil dönüşümün öncüsü olmaya devam ediyor

HİDROMEK, hazır beton sektörüyle Beton 2023 Fuarı’nda buluşuyor. Sektör tarafından sıklıkla tercih edilen lastikli yükleyici ve paletli ekskavatör modelleriyle fuarda yerini alacak olan HİDROMEK, 9-A09 no’lu stantta ziyaretçileriyle bir araya geliyor.

HİDROMEK, yapı sektörüyle Beton 2023 Fuarı’nda buluşuyor

Rasim Makina, Cumhuriyetin 100. yılında, yeni fabrikasının açılışını ve 30. kuruluş yılını kutladı. Genel Müdür Elçin Rasim, “Yeni fabrikamız ile Türkiye’nin üretimine ve istihdamına daha fazla katkı verirken, ihracat payımızı da yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Rasim Makina, 30’uncu yılını yeni fabrikasıyla taçlandırdı

İMDER’nin (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) her ay açıkladığı iş makinesi satış rakamlarına göre 2023 yılı ilk 9 ayında toplam 10.910 adet iş makinesi satışı gerçekleşti.

Türkiye’de eylül ayına kadar toplam 10.910 iş makinesi satışı gerçekleşti

HASEL İş Makinaları, Hyundai marka hidrolik kırıcılarının satışına gerçekleştirmeye başladı. HASEL, ilk etapta 6 - 35 ton aralığındaki iş makinelerine uyumlu 4 farklı hidrolik kırıcı modelini müşterileriyle buluşturuyor.

Hyundai Hidrolik Kırıcılar, HASEL güvencesiyle pazardaki yerini aldı

Pazara yeni ürünleri sunmayı sürdürdüklerini belirten Putzmeister Türkiye Pazarlama Müdürü Çağatay Köksal, “Müşterilerimizin ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SANY iş makineleri, hem inşaatta hem de tarımda gücünü ortaya çıkarıyor

Çelik fabrikalarının yoğun ısı ve zorlu şartlar içeren ortamındaki çalışmalara özel olarak tasarlanan yeni Volvo CE Cüruf kovası, zorlu çalışma sahalarında maksimum dayanıklılık sunuyor.

Volvo CE, yeni cüruf kovasıyla en zorlu uygulamaları kolaylaştırıyor

SSAB ile iş birliğini artıran Özgül Treyler, Hardox® 500 Tuf aşınma plakası kullanılarak üretilen daha sağlam, daha hafif ve daha uzun ömürlü “U Shape” damperler ile pazar payını genişletiyor ve müşterilerine çözüm sunmaya devam ediyor.

SSAB, Hardox® 500 Tuf ile Özgül Treyler’in potansiyelini artırıyor

İSFALT, Büyükçekmece’deki yol yapım faaliyetlerinde, tercihini Wirtgen Group’un pazara sunduğu Vögele SUPER 1900-5i finişerden yana kullandı.

İSFALT, Vögele kalitesiyle Büyükçekmece yollarını yeniledi

Avrupa’nın en büyük 100 inşaat şirketi açıklandı. CE100 listesinde Türk şirketlerinden; ENKA İnşaat, Tekfen Holding ve Renaissance Construction yer aldı.

Avrupa’nın en büyük 100 inşaat şirketinde yer alan Türk firmalar, yükseliş ivmesinde

Kurucusu

M. Kazım Apa

Font

İmtiyaz Sahibi

Melih Apa

Genel Koordinatör

Mehmet Yılmaz

Sorumlu Editör

Mehmet Bal

Yazı İşleri

Mehmet Bal - Melike Çokkeser - İpek Akkuş

Reklam Satış

Merve İspiroğlu - Nevzat Kaygısız

Tasarım

Berkan Akyol

Muhasebe / Finans

Seçil Erman

Prodüksiyon

Can Kaplan - Yusuf Çetin - Emirhan Suçeken - Doğukan Yaşar

Dijital İçerik Üretimi

Onur Bingöl - Berkan Akyol

Avrupa Temsilcisi

Mediapoint & Communications - İtalya

www.mediapointsrl.it - info@mediapointsrl.it

İletişim

İçerenköy Mah. Topçu İbrahim Sok. Tahsin Bey Apt.

No:9 D:7 Ataşehir/İstanbul 34752

Tel: +90.216 302 53 82 Fax. +90.216 302 08 10

www.apayayincilik.com.tr

www.makina-market.com.tr

Yayın Türü

Makina Market dergisi Türkiye genelinde dağıtılmaktadır. Basın Kanununa göre “yerel süreli“ yayındır. Makina Market dergisi Apa Yayıncılık Reklamcılık ve Fuarcılık Ltd. Şirketi tarafından T.C. yasalarına uygun olarak ayda bir yayınlanmaktadır. Makina Market dergisinde yayınlanan yazı, harita, fotokopi, illüstrasyon ve konuların tüm hakları Apa Yayıncılık’a aittir. İzinsiz, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Genel Müdür

Emre Apa