İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Dingli, Teupen’in yüzde 24 hissesini satın aldı

Çinli üretici Dingli, Almanya merkezli paletli platform uzmanı Teupen’in yüzde 24 hissesini satın aldığını açıkladı. Şirket, bu yatırımla Avrupa pazarındaki gücünü artırmayı hedefliyor.

 

Dingli, Teupen hisselerinin yüzde 24’üne yapılacak yatırımın Çinli üreticinin Avrupa’daki büyümesinde önemli bir rol oynayacağını ve büyük eklemli platformlar dahil olmak üzere personel yükseltici platform ürün yelpazesinde yeni ürün geliştirmeyi içereceğini söyledi. Dingli sözcüsü, “Teupen ile teknoloji paylaşımı yoluyla, her iki taraf ortaklaşa olarak büyük yük kapasitelerine ve büyük çalışma yüksekliklerine, 36m – 50m’ye sahip kendinden yürüyüşlü eklemli platform geliştirecek ve makaslı ve dikey platform alanında iş birliğine gideceğiz” dedi.

 

 

ALMANYA’YA AR-GE MERKEZİ

Dingli, APA Yayıncılık’ın İngiliz yayın partneri KHL Group tarafından yayın hayatını sürdüren Access International dergisinin Haziran sayısında yayınlanan dünyanın en büyük platform üreticileri AccessM20 listesinde altıncı sırada yer aldı. Şirket, Teupen’e yapılan yatırımın, Avrupa’daki kiralama şirketleriyle pazar rekabetçiliğini artıracağını ve ürün yelpazesine kapsamlı bir paletli platform yelpazesi ekleyeceğini söyledi. Dingli, yatırımı tamamlamak için Teupen’in Almanya’daki merkezinde yeni bir Avrupa araştırma ve geliştirme merkezi (Ar-Ge Almanya) kuracak.

 

DINGLI BÜYÜYOR

Dingli’nin Teupen’i devralması, İtalya’daki Magni ile olan ortaklığına katkıda bulunuyor ve bu yatırım en yeni kendinden yürüyüşlü eklemli platform serisinin tasarımıyla sonuçlandı. Üretici, 2016’da Magni’nin yüzde 20’sini satın almıştı. 2017’de ise Kuzey Amerika’daki konumunu güçlendirmek amacıyla ABD merkezli MEC’in yüzde 25 hissesini de satın almıştı.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Doğru mini yükleyici nasıl seçilir?

SONRAKİ HABER

Hidromek yeni nesil H4 serisi ekskavatörlerini tanıttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share