İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DSİ, 70 adet ekskavatör teslimatıyla makine parkını gençleştirmeye başladı

DSİ makine parkını güçlendirmeye devam ediyor. 2024 yılına kadar 2 bin 87 iş makinesini bünyesine katmayı planlayan kurum, düzenlenen törenle ilk etapta 30 ton çalışma ağırlığına sahip 70 adet paletli ekskavatörü teslim aldı. Törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “70 ekskavatörün, makine parkımıza kazandırılmasıyla 0-10 yaş aralığındaki araçların toplam makine parkı içerisindeki payının yüzde 55’lere çıkacak” dedi.

DSİ’nin makine parkında yer alan 2 bin 87 iş makinesine ilk etapta 70 adetlik makine takviyesi yapıldı. 2024’e kadar bu sayı 650’ye yükselecek. Bu kapsamda ilk teslimat için düzenlenen törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 70 adet 30 tonluk paletli ekskavatörün DSİ’ye teslim töreninde, işleri kısa sürede, daha ekonomik şartlarda, iş güvenliği ve sağlığını artırmış bir şekilde iyi şartlarda yürütme imkanına sahip olduklarını ifade etti.

“DSİ her şeyin en iyisine, en güzeline layık”

DSİ’de düzenlenen teslim töreninde konuşan Vahit Kirişci, “70 ekskavatörün, makine parkımıza kazandırılmasıyla 0-10 yaş aralığındaki araçların toplam makine parkı içerisindeki payının yüzde 55’lere çıkacağı bilgisini aldım ve mutlu oldum. Bu aldığımız ve alacağımız araçlar da hem teknik hem de teknolojik olarak ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek durumda. Ben bunu çok önemli görüyorum. Bu kurum her şeyin en iyisine, en güzeline layık. Bu güzide kurumu makine parkları, insan kaynakları ve yol haritalarıyla geliştirmemiz ve büyütmemiz gerekiyor” dedi.

Türkiye’de harcanan suyun yüzde 77’si tarımda kullanılıyor

Yeni yatırımlar ile DSİ’nin üzerindeki yükü hafifletmeyi amaçladıklarını belirten Kirişci, konuşmasının devamında ekskavatörleri teslim eden ve büyük oranda yerli üretim gerçekleştiren firmayı tebrik ederek, “Suyumuzu en verimli, tasarruflu bir şekilde kullanmalıyız. Yokluğunu daha çok göz önüne getirerek su konusunda daha dikkatli ve özenli davranmalıyız. Tarım üreticilerinin kullandığı su miktarı Türkiye’deki toplam suyun yüzde 77’sini oluşturuyor. Bunun için tarımsal sulama konusunda daha özenli davranmalıyız” açıklamalarını yaptı.

Konuşmaların ardından, iş makinasının maketi takdim edilen Bakan Vahit Kirişci, bindiği ekskavatörün bazı özelliklerini test etti, ardından DSİ tesisini gezip çalışanlarla sohbet etti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Nuh Çimento, kaya kamyonlarını ABB ile elektrikliye dönüştürüyor

SONRAKİ HABER

Likya Hafriyat makine parkını Hidromek ile Büyütüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share