İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Dumanlar Mermer’in tek tercihi “Volvo”

Türkiye’nin önde gelen mermer işletmelerinden Dumanlar Mermer yetkilisi Selçuk Duman, “Aslında ilk tercihimiz değil, tek tercihimiz Volvo” diyerek duyduğu güveni aktarıyor.

1985 yılında ocak işletmeciliği ile başladığı mermer sektöründeki yolculuğunda emin adımlarla ilerleyen Dumanlar Mermer, 2003 yılında Muğla’da teknolojinin en üst seviyede olduğu modern ve Avrupa standartlarında toplam 33 bin metrekare açık, 10 bin metrekare kapalı alanlı yüksek üretim kapasiteli fabrikasını sektörün hizmetine sundu. İhtiyaç duyduğu hammaddeyi ise kendisine ait modern iş makinesi ve ocak üretim makineleriyle donattığı, zengin rezerve sahip mermer ocaklarından karşılıyor. İş makineleri tercihinde Volvo’yu tercih eden Dumanlar Mermer, Ascendum Makina ile yaptığı iş birliğinden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

“Makinenin seri olması ve manevra kabiliyetinin yüksekliği oldukça kritik”

Dumanlar Mermer olarak bir iş makinesi firmasından öncelikle satış sonrası desteği beklediklerinin altını çizen Selçuk Duman sözlerini şöyle sürdürüyor: “Makinenin arızalanmaması, arızalandığı takdirde ise ivedilikle çözülmesi bizim için oldukça önemli. Gün içinde bir lastikli yükleyicinin çalışmaması, ocaktaki diğer makinelerin de beklemesine sebep oluyor. Kamyonlar çalışamıyor ve dolayısıyla üretim de aksıyor. Bir diğer önemli etmen de verimlilik. Makinenin seri olması ve manevra kabiliyetinin yüksekliği de oldukça kritik.” Değerli olan bir diğer unsurun da yakıt verimliliği olduğuna dikkat çeken Duman, Volvo grubunda hemen hemen her makine ile çalıştıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Geçen sene L60 aldık. Mermer ocağımızda ayrıca 8 adet A40G belden kırma kaya kamyonu, 7 adet lastikli yükleyicimiz var. Ekskavatör grubunda ise 2 adet EC360’ın yanı sıra 4 adet EC380E ve 2 adet EC480E yeni seri ekskavatörümüz bulunuyor” dedi.

Hem verimlilik hem satış sonrası destekten dolayı Volvo & Ascendum

Volvo’dan ilk makinelerini 2000 yılında alan Dumanlar Mermer, L180D model lastikli yükleyiciyi çok uzun yıllar, 30 bin saatin üzerinde kullandıktan sonra yeni seri makinelere geçiş yaptı. “2017 yılında ilk aldığımız L220H lastikli yükleyicimiz Ascendum Makina’nın bülteninde Türkiye’nin en düşük yakıtlı lastikli yükleyici sınıfında yerini aldı” diyen Duman, ekskavatör grubunda da kamyon grubunda da diğer tüm markaları denediklerini ancak tercihlerinin hep Volvo’dan yana olduğunu söylüyor. Makine sahasında şu anda Volvo’dan başka hiçbir marka makinenin bulunmadığını da vurguluyor. “Hem verimlilik hem satış sonrası destek hem de parçaların birbiriyle uyumluluğu açısından Volvo’yu tercih ediyoruz” şeklinde konuşan Duman, aslında ilk tercihlerinin değil, tek tercihlerinin Volvo olduğunu büyük bir memnuniyetle dile getiriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon 2 tonluk mini ekskavatörünü tanıtıyor

SONRAKİ HABER

TSM Global, yaygın servis ağı ile Türkiye geneli hizmet veriyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share