İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ELS Lift’ten Fatih Vinç Nakliyat’a özel üretim pembe platform

Fatih Vinç Nakliyat, kadın istihdamına dikkat çekmek amacıyla ELS Lift’ten sipariş ettiği özel renk makaslı platformlarını teslim almaya başladı. Platform sektörüne ELS Lift markası ile adım attıklarını belirten Fatih Vinç Nakliyat Genel Müdürü Yavuz Gümüşgöz, “Bir Türk markası ile pazara adım atıyor olmamız, aynı zamanda ELS Lift’in ürünlerinin müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve dünya standartlarında olması bize güven veriyor” dedi.

 

Türkiye personel yükseltici platform sektöründe global ölçekte önemli çalışmalara imza atan ELS Lift, yurtiçindeki teslimatlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bursa’daki modern tesisinde yerli üretim gerçekleştiren firma, son olarak Kocaeli – İzmit ve çevresindeki şehirlere nakliye, vinç ve platform kiralama hizmeti sunan Fatih Vinç Nakliyat’a, özel renk çalışmalı makaslı personel yükseltici platformların teslimatına başladı.

 

Global bir marka: ELS LIFT

Türk markası ile platform sektörüne adım attıklarını belirten Fatih Vinç Nakliyat Genel Müdürü Yavuz Gümüşgöz, ELS Lift ile olan iş birliği hakkında şunları söyledi: “1980’li yıllarda dedem tarafından kurulan şirketimizin nakliyattan sonra hizmet vermeye başladığı alanlardan biri de personel yükseltici platformlar olmuştur. Bu alanda işe başlarken bir Türk markası ile pazara adım atıyor olmamız, aynı zamanda ELS Lift’in ürünlerinin müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve dünya standartlarında olması bize güven veriyor. Küresel alanda kendisini güçlü bir şekilde ifade eden ELS Lift’in ilerleyen zamanlarda da kendini aşacağını ve global bir markaya dönüşeceğine yürekten inanıyorum.’’

 

 

Pembe platformlar ile kadın istihdamına dikkat çekildi

ELS Lift’ten satın aldığı paket sipariş içerisindeki üç makinenin sektördeki kadın istihdamının azlığına dikkat çekmek amacıyla özel renkte tercih edildiğini kaydeden Gümüşgöz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Bulunduğumuz sektörde kadın istihdamının çok az olması nedeniyle farkındalık ve dikkat çekme adına ELS Lift’ten alım yaptığımız paket sipariş içerisindeki üç makinenin rengini pembe olarak tercih ettik. Etrafımda oldukça fazla kadın var. Özellikle bir kız babası olarak, içinde bulunduğumuz iş makineleri sektörünü severek takip edip, kızımın bu sektörde rol almasını çok isterim. Pembe bana göre sadece bir renk. Erkeğin olduğu her yerde kadının da söz sahibi olabileceği ve artık bu tarz konuların konuşulmaya bile tenezzül edilmeden aşılması gereken bir husus olması kanaatindeyim. Çünkü biz cinsiyetimiz her ne olursa olsun birlikte güçlüyüz. Her alanda kadının erkeğe olduğu kadar, erkeğinde kadına ihtiyacı var. Bu özel renk çalışma için benim çıkış noktam hayatımda ki kadınlar olsa da, aslında tüm kadınlara ithafen böyle bir renk tercihinde bulunduk.”

 

“Mesleklerin cinsiyeti yoktur”

Mesleklerin cinsiyeti olmadığına dikkat çeken Gümüşgöz, “Biz bir aile şirketiyiz. Benimle birlikte zaman içerisinde eşimin de bu sektöre ısınmasını ve işleri devralmasını temenni ediyorum. Türk gelenekleri içerisinde yer alan tabuları biraz olsun yıkarak kadınların daha cesaretli ve ön planda yer alması gerektiğini savunmaktayım. Erkek işi olarak adlandırılan eylemleri aynı şekilde kadınlarda yerine getirebilir. Bu durum erkekler içinde geçerlidir. Mesleklerin cinsiyeti yoktur. Ayrıca kadının bulunduğu ortamlardaki davranışlar, erkeklerin çoğunluk olduğu yerlere göre değişim göstermektedir. Bu durumun mesleğe saygınlık kazandıracağı kanısındayım” dedi.

 

 

“Sektöre kadın eli değmeli”

Personel yükseltici platform sektörüne kadın bakış açısının dahil olmasının, sektörün itibarı açısından faydalı olacağını kaydeden Yavuz Gümüşgöz’ün eşi Berat Gümüşgöz: “Kadınların cesarete ve özgüvene ihtiyacı olduğunu bunu da ancak kendilerinin dik duruşu sayesinde sağlayabileceklerine inanıyorum. Kedine güvenen bir erkek ile kendine güvenen bir kadın arasında bile birçok fark vardır. Personel yükseltici platform sektörüne kadın bakış açısının dahil olması sektörün itibarı açısından faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Her zaman nasıl daha çok kazanırım fikri yerine, nasıl daha iyi, daha güçlü, daha itibar sahibi gözükebilirim fikri de sektörün geleceği açısından önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TVH Türkiye, Tuzla Şube’sinde önemli değişikliğe gitti

SONRAKİ HABER

Karayolları, yeni makineleriyle kışa hazır

BENZER HABERLER
Total
0
Share