İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında

ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında

Yıllardır sektörde var olan tecrübesini; profesyonelliği, kalitesi ve başarılı çalışmalarıyla öne çıkaran ENKA Pazarlama, Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle bu başarıyı harmanlıyor. ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürü Birol Aytekin, düşük işletme maliyetli ve uzun süreli kullanımı destekleyen Hitachi iş makinelerinin bölgedeki müşteriler tarafından odak noktası haline geldiğini söyledi.

1998 yılında kurulan ENKA Pazarlama’nın Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, yaklaşık 1000 metrekarelik bir alana kurulu, 350 metrekarelik kapalı alandan oluşan 3 katlı bir plazada 2022 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Firmanın bölgedeki idari kadrosu, 8 kişilik uzman servis personeli ve yedek parça deposuyla hizmet veriyor. Diyarbakır dahil olmak üzere Batman, Van, Malatya ve Şırnak’ta olan bayiler ile hem servis hem de yedek parça satışında toplam 14 ilde; satış, servis ve yedek parça olarak müşterilerine en iyi deneyimi sunduklarını belirten ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürü Birol Aytekin, bölgede Hitachi markasının en çok tercih edilen iş makinesi markalarından biri olduğunu söyledi.

ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında
Birol AYTEKİN – ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürü

“2023 yılında stok satışlarında bir problem yaşamadık”

Faaliyet alanlarında gerçekleştirdikleri çalışmaların 2023 yılında da olumlu seyrettiğini kaydeden Birol Aytekin, “Geçtiğimiz yıl tahmin ettiğimiz gibi sektörümüz açısından çok güzel tamamlandı. Geçen yılın ilk aylarında gerçekleşen motor faz değişiminden ve yurt dışı üreticilerinden kaynaklanan teslimat problemleri yaşansa da stok satışlarımız güzel geçti. 2024 yılında sektörümüzü enflasyon, faiz oranları ve 31 Mart’ta gerçekleşecek olan Türkiye Yerel Seçimlerinin etkilemesi kaçınılmaz olacak. Bulunduğumuz güncel ekonomik parametreler makine almak isteyen müşterilerimizin düşük oranlar ile kredi kullanmasını zorlaştırıyor. Bu sürecin en azından yılın ikinci çeyreğine kadar devam etmesi ön görülüyor. Bu nedenle 2023 yılına kıyasla 2024 yılında iş makinesi pazar hacminin %20-25 oranında daralmasını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

ENKA Pazarlama - Diyarbakır Bölge Müdürlüğü

ENKA Pazarlama birçok ürünle hizmet veriyor

ENKA Pazarlama’nın, kamu, madencilik, karayolları, beton santralleri, kömür ocakları ve konut inşaat çalışmalarını kapsayan alanlarda ürün ve hizmetleriyle çözüm sağladığını ifade eden Birol Aytekin, 2023 yılı Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden bu yana Malatya ve çevre illere iş makinesi tedariğinde etkili olduklarını ve bölgeye desteklerini sürdürdüklerini vurguladı.

“Bölge pazarından en çok pay alan firmalardan biriyiz”

Her zaman müşteri memnuniyetini esas alan ENKA, bölgede de en çok tercih edilen firmalar arasında yerini koruyor. Pazar paylarını daha da artırmak istediklerini kaydeden Aytekin, “Satışını gerçekleştirdiğimiz iş makineleri bölge pazarında çok tercih ediliyor. Böylece pazardan yüksek pay alan firmalar arasında yer alıyoruz. Hedefimiz bu pazar payını korumak. Müşterilerimizin ürün tercih ederken dikkat ettiği noktalarda maliyet ve uzun ömürlü kullanım oluyor. Bu doğrultuda Hitachi ekskavatörler öne çıkıyor. Bölgedeki her maden ocağında Hitachi markasını görmek mümkün oluyor. Ayrıca yakın zamanda pazara sunduğumuz lastikli yükleyicilerimiz de düşük yakıt tüketimiyle oldukça ilgi çekiyor” dedi.

ENKA Pazarlama Diyarbakır Bölge Müdürlüğüyle müşterilerinin yanında
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SİF İş Makinaları, JCB ile 50. yılını kutluyor

SONRAKİ HABER

İnşaat Malzemesi Sanayi Bileşik Endeksi aralık ayında 71,35 puan oldu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share