İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ESKİ’nin altyapı çalışmalarındaki tercihi: Mecalac 6MCR

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi, kent genelinde yer aldığı altyapı çalışmalarını, Mecalac’ın çok fonksiyonlu kompakt ekskavatör sınıfında yer alan 6MCR modeliyle verimli bir şekilde sürdürüyor. 6MCR’nin bom kırma özelliğinin derin kazılarda işlerine büyük kolaylık sağladığını belirten operatör Mehmet Ali Yücel, makinede bulunan Quick Coupler özelliğiyle sayesinde de hızlı bir şekilde ataşman değiştirdiklerini söyledi.

Bölgede içme suyu, paket içme suyu, atıksu ve paket atıksu arıtma tesisleri, su depoları ve terfi merkezleri, sumatikler ile su ve kanalizasyon hizmetlerini sürdüren Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), kentteki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yer aldığı her bir projede vatandaşlara en hızlı çözümü sunmak için adeta zamanla yarışan ESKİ, bu çalışmalar sırasında güçlü ve pratik iş makinelerine ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda Mecalac’ın çok fonksiyonlu kompakt ekskavatör sınıfında yer alan 6MCR modelini tercih eden ESKİ, makinenin sağladığı birçok avantajlar ile işlerini en kısa sürede tamamlıyor.

Mehmet Ali YÜCEL – Operatör

“6MCR’nin hareket kabiliyetine hayran kaldım”

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde 14 yıldır operatörlük yapan Mehmet Ali Yücel, Mecalac 6MCR’nin kullanımına ilişkin şunları söyledi: “6MCR, makine parkımıza ilk geldiği zaman performansının bu kadar üst düzey olacağını beklemiyordum. Makinenin fonksiyonlarını öğrenmeye başladıkça, 6MCR daha da hoşumuza gitmeye başladı. Makinenin hareket kabiliyetine hayran kaldım. Makine, yürüme fonksiyonunu çok seri bir şekilde gerçekleştiriyor. 6MCR’yi kendi tonajındaki ekskavatörlerle kıyasladığımızda onlara göre daha güçlü ve seri olduğunu söyleyebilirim. Bu özelliklerinin yanında makine konforlu ve kullanışlı olmasıyla operatörlere rahat bir çalışma ortamı sunuyor.”

Quick Coupler ile işe göre pratik ataşman değişimi

Mecalac 6MCR modelinin büyük tonajlı iş makinelerinin çalıştığı alanlarda rahatlıkla çalışabildiğini belirten Mehmet Ali Yücel, “Makinenin bom kırma özelliği, alt yapı çalışmalarında ve derin kazılarda işimiz çok kolaylaştırıyor. Muadil makineleri kullanırken yapmakta zorlandığımız işleri, 6MCR ile rahat bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Makinede bulunan Quick Coupler ise diğer muadil makinelerin hiç birinde olmayan en önemli özelliklerden biri. Bu özellik, ekskavatöre takılı olan ataşmanı saniyeler içerisinde değiştirme avantajını sunuyor. Quick Coupler yardımıyla istediğimiz zaman kırıcı ağzı, forklift çatalını veya kovayı hızlıca değiştirebiliyoruz” dedi.

Kompakt ve seri

Yücel, “Mecalac 6MCR mini ekskavatör olarak görünse de bir bekoloderin yaptığı işten daha fazlasını yapıyor. Normalde bu makineyi görenler mini ekskavatör diyebilir. 6MCR’nin kompakt ve seri olması, dar alan veya sokaklarda mini kazıcı yükleyici gibi kullanabilme imkanı tanıyor. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak 6MCR’den çok memnun kaldık. Mecalac ailesine çok teşekkür ederiz” açıklamalarını yaptı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Toplam Çalışma Ağırlığı (kg): 5700/6100

Kuyruk dönüş yarıçağı (mm): 1170

Dönüş genişliği (mm): 2608

Yürüyüş hızı (km / s): 10

Motor gücü (kW / hp): 55,4 / 75

Maksimum kazı derinliği (mm): -3300

Kazı Kuvveti / Ekskavatör (daN): 2500

Koparma kuvveti / Ekskavatör (daN): 4300

Kova hacmi (m³): 0,49

Taşıma yüksekliği + ve – çatallarla (mm): +4500 / -2900

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Likya Hafriyat makine parkını Hidromek ile Büyütüyor

SONRAKİ HABER

Hidromek, Türkiye’nin ve Ege’nin en büyük sanayi kuruluşları listelerindeki yükselişini sürdürüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share