İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Güran Makina kalıp beton üretimini Resimart ile verimli bir hale getirdi

Güran Makina, distribütörlüğünü üstlendiği Resimart markasıyla beton kalıp üretiminde kalıcı ve avantajlı çözümler sunuyor. Resimart markasının sektörde önemli bir yerde bulunduğunu belirten Güran Makina Satış Müdürü Harun Güran, “Resimart döküm makinesiyle geniş bir ürün yelpazesi üretebilirken, farklı ürünler için kalıp değişimi de sadece 15 dakikada yapılabiliyor. Makinede kullanılan ekstrüzyon teknolojisi, 500 mm yüksekliğe kadar boşluklu döşeme üretilmesine olanak sağlıyor” dedi.

Harun GÜRAN- Güran Makina Satış Müdürü

Gündelik yaşam, inşaat alanları ve projelerde her alanda farklı tip ve özelliklerde yer alan beton, üretim teknolojilerinin gelişmesiyle her geçen gün daha kaliteli bir hale geliyor. Güran Makina da Türkiye pazarına sunduğu ekstrüzyon ve vibro sıkıştırma işleri için yüksek kalitede makineler üreten ve bu alanda dünya pazarında önemli bir yer edinen Resimart’ı başarılı bir şekilde temsil etmeye devam ediyor. Resimart marka beton üretim makineleriyle başta inşaat alanı olmak üzere betonun kullanıldığı tüm sektörlerde kaliteli çözümler sunuluyor. Resimart ile müşteri talep ve ihtiyaçlarına yönelik makineler sunduklarını ve bu süreçte en iyi çözümü sunmaya çalıştıklarını ifade eden Güran Makina Satış Müdürü Harun Güran, “Resimart döküm makinesi verimli bir üretim için bünyesinde birçok özelliği barındırıyor. Döküm makinesinin bakım maliyeti ve süresi kullanıcı faydasını düşünecek şekilde geliştirildiğinden kolaylıkla gerçekleşiyor. Resimart Ekstrüder makinesi ise sahip olduğu yüksek otomasyon özelliğiyle, makinenin kullanılmasını çok kolay bir hale getiriyor. Operatörün yalnızca üretilecek ürün tipini seçmesi gerekiyor. Bu makinelerin yer aldığı anahtar teslimi projelerin her aşamasında tam destek sağlayıp personele gerekli eğitimleri veriyoruz ve teslimatı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Tek bir döküm makinesiyle geniş üretim imkanı

Kalıp beton üretiminde kullanılan Resimart’ın gelişmiş teknolojileriyle kaliteli ürünler üretilmesini sağladığına değinen Güran Makina Satış Müdürü Harun Güran, “Vibro-kompresyon teknolojisi prekast beton üretiminde çok yönlü bir süreç sağlıyor. Böylece 400 mm yüksekliğe kadar çok sayıda farklı ürünün üretilebilmesini mümkün kılıyor. Tek bir döküm makinesiyle boşluklu döşemeler, lentolar, kirişler, traversler, duvar panelleri, bordürler kapsayan geniş bir ürün yelpazesi üretilebiliyor. Farklı bir ürüne geçiş yapmayı sağlayan kalıp değiştirme işlemi sadece 15 dakikada yapılabiliyor. Ayrıca döküm makinesinin bakım maliyeti ve süresi çok düşük bir seviyede bulunarak kolaylıkla gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı ve konuşmasına şu şekilde devam etti. “Ekstrüzyon teknolojisi 500 mm yüksekliğe kadar boşluklu döşeme üretilmesine olanak veriyor. Ekstrüderde üretilen döşemelerde yapısal özelliklerden ödün vermeksizin farklı boşluk yüksekliği elde edilebiliyor. Böylece toplam ağırlık azalırken bu sayede üretim için gereken beton ihtiyacı ve buna bağlı olarak çimento miktarı da daha az tüketiliyor. Ekstrüderin kullandığı beton karışımına her zaman akışkanlaştırıcı malzeme eklenmesine gerek kalmadan sadece inert maddelerle de işlem yapılabiliyor.”

“Müşterilerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız”

Ürün ve hizmetlerinin kalitesinin çok yüksek olduğunu ve bu sayede ürünlerinde kaliteli bir şekilde üretildiğinden bahseden Harun Güran, “Deneyimli teknisyen ve mühendis ekibimizle birlikte, ürün ve hizmetlerimizin yüksek kalitesinin devamını sağlıyoruz. Böylece sektörde gelişmeleri yakından takip ederek bu alanda öncü olmaya gayret ediyoruz. Her birinin farklı avantajlarını birleştirmenin mümkün olduğu geniş bir makine çeşitliliğine sahip olarak müşterilerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya hazır bir konumda bulunuyoruz” dedi.

İhtiyaca yönelik özel üretim imkanı

Makinelerin üretiminde müşteri ihtiyacına göre özel üretimler yaptıklarından bahseden Harun Güran, “Resimart döküm makinesi verimli bir üretim için bünyesinde birçok özelliği barındırıyor. Makine oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olurken düşük bakım maliyeti ve işletme avantajı sunuyor. Güçlü vibratörü, yağla çalışan soğutma sistemi ve elektronik vibrasyon frekans regülatörü, üretilen tüm beton yüzeyinde mükemmel bir kalite sunuyor. Makine, müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak üretiliyor. Özel üretim kapsamında; üst besleme gözü, kalıp ayırıcı sprey sistemi, kiriş veya döşemelerin üst tarafının işaretlenmesi, kirişin daha sonra kesilmesi için açıkta donatı bırakacak şekilde döküme ara verilmesi gibi çeşitli ilave özellikler kullanıcı isteklerine göre yeniden tasarlanabiliyor” ifadelerini kullandı.

Otomatik üretim avantajı

Gelişmiş teknolojiye sahip olan Resimart Ekstrüder makinesinin birçok avantajı olduğuna değinen Güran, “Resimart Ekstrüder makinesinin sahip olduğu yüksek otomasyon özelliği, makinenin kullanılmasını çok kolay bir hale getiriyor. Operatörün yalnızca üretilecek ürün tipini seçmesi gerekiyor. Geri kalan bütün seçimleri ve tüm parametreleri makine, otomatik olarak belirliyor. 2,5 metreküp taze beton tutabilen yüksek kapasiteli besleme gözü, makinenin büyük ürünler üretirken bile otonom bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Böylece, üretim süreci olabilecek en az duraklamayla gerçekleştiriliyor” sözlerini kaydetti.

Güran Makina, projelerdeki desteğiyle güven veriyor

Müşteriler ile anlaşma sağlanmasından üretime kadar tüm süreçlerde çözüm sunduklarına dikkat çeken Güran, “Anahtar teslimi projelerin her aşamasında tam destek sağlıyoruz. Makine parçalarının montajını gerçekleştiriyoruz. Sonrasında makine devreye alınıyor. Üretimin yönetimi ve makinenin uygun koşullarda tutulması için işçilere kapsamlı eğitimler veriliyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hareket, Türkiye’de tek seferde taşınan en ağır yük rekorunu kırdı

SONRAKİ HABER

JCB, SİF İş Makinaları güvencesiyle Diyarbakır’da gücüne güç katıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share