İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Hasel güvencesi ve Bobcat kalitesiyle makine parkımızı büyüteceğiz”

Türkiye’nin önemli turizm bölgeleri arasında yer alan Çeşme’de villa tipi konut yapımında uzmanlaşan Kemal Gencer Yapı Malzemeleri, parkına eklediği Bobcat teleskopik yükleyiciler ve kompakt lastikli yükleyici ile gücüne güç kattı. Sahada hız ve kaliteye büyük önem veren firma, Bobcat’in T40.180 SLP ve L-75 modelleriyle projelerdeki zorlu taşıma, kaldırma ve çeşitli yükleme operasyonlarını başarıyla yürütüyor.

Kemal GENCER – Yapı Malzemeleri Kurucu Ortağı

İzmir’in batısında kendi adını taşıyan yarımadanın en ucunda kurulan Çeşme, deniz tatilinin vazgeçilmez adreslerinden biri olarak dikkat çekiyor. Gemiciler tarafından küçük liman diye adlandırılan bölgede villa tipi konut projeleri yoğun olarak tercih ediliyor. Yapı malzemelerindeki uzmanlığını inşaat firmalarıyla paylaşan Kemal Gencer Yapı Malzemeleri de kaba ve ince inşaat malzemelerinin tedariği ile bölgedeki ihtiyaçlara anında cevap veriyor. İnşaat malzemelerinin yanı sıra makine kiralama hizmeti de sunan firma, müşterilerine daha hızlı ve güçlü hizmet vermek için Hasel İş Makinaları bünyesinde Türkiye pazarına sunulan Bobcat’ten 2 adet T40.180 SLP teleskopik yükleyici ve 1 adet Bobcat L-75 kompakt lastikli yükleyici modeli satın aldı. Yapılan yeni yatırımlar ve firma çalışmaları hakkında Kemal Gencer Yapı Malzemeleri’nin kurucu ortağı Kemal Gencer ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Bölgenin inşaat malzemesi ve iş makinesi ihtiyacı karşılınayor

İnşaat ve yapı malzemeleri konusunda Çeşme’de faaliyet gösterdiklerini belirten Kemal Gencer, çalışmalarından şu sözlerle bahsetti: “Çeşme’de 2 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 14 bin metrekare alan üzerinde çalışmalarınızı sürdürüyoruz. Ağırlıklı olarak kaba inşaat malzemeleri; tuğla, blok bims, gaz beton, kum, çimento ve demir sevkiyatı ve temininde hizmet veriyoruz. Kaba inşaat malzemelerinin yanında müşterilerimize, seramik haricinde tüm ince malzeme desteği de sağlıyoruz. Aynı zamanda iş makinesi kiralama faaliyetlerimize de başladık. İnşaat malzemeleri ve iş makinesi çeşitliliğimiz nedeniyle bölgemizde müşterilerimiz tarafından yoğun olarak tercih ediyoruz.”

Pazar araştırmasında öne çıkan marka Bobcat oldu

Çeşme’de ön plana çıkan villa tipi konut projelerinin inşaatında önemli bir rol üstlendiklerini belirten Kemal Gencer, yer aldıkları projelerde iş makinesi kiralamanın maliyet artırıcı etkisinden kurtulmak ve verimliliği artırmak için makine parkı kurma kararı aldıklarını ifade etti ve bu süreci şu sözlerle anlattı: “İnşaat malzemesi satışı gerçekleştirirken, gerek bu malzemelerin taşınmasında veya farklı işlerde kullanmak üzere iş makinesi kiralama sürecimiz de oluyordu. Bu aşamada çalışmalarımızdaki beklentimizi karşılayan makineleri bulmakta da zorluk çekiyorduk. Ayrıca iş makinesi kiralamanın maliyetli olması nedeniyle iş makine satın almaya karar verdik. Bu doğrultuda piyasa araştırması yaptık. Bu süreçte taşeron firmalar, makine sahipleri ve operatör yorumlarını göz önünde bulundurarak, Hasel İş Makinaları’nın Türkiye pazarına sunduğu Bobcat markasını tercih ettik. Kendi makinemizi satın aldıktan sonra müşterilerimize daha iyi hizmet vermeye başladık.”

“Operatörlerimiz, Bobcat’in güç ve performans ve konforundan çok memnun”

Hasel İş Makinaları’nın pazara sunduğu Bobcat markası, kolay kullanım, dar alan performansı ve yüksek güç gerektiren işlerde optimum performans sağlamasıyla tercihlerinde önemli bir yerde bulunduğunu kaydeden Kemal Gencer, “Bobcat’ten 2 adet satın aldığımız ve 18 metreye ulaşabilen T40.180 SLP teleskopik yükleyici modeli, çalışmalarımıza 3 ay önce dahil oldu. Bu makineler, işlerimizi kolaylaştırırken maliyet avantajı da sağladı. Daha sonra marka memnuniyetimiz doğrultusunda Bobcat’in kompakt lastikli yükleyicisi L-75 modelini de makine parkımıza ekledik. Satın aldığımız yükleyiciler ile malzeme taşıma ve kaldırma işlemlerini yapıyoruz. Bölgede villa ağırlıklı yapılanma olduğu için T40.180 SLP teleskopik yükleyicilerimiz ile üst katlara ve dar alanlara kolay bir şekilde erişebiliyoruz. L-75 lastikli yükleyici modelimiz ise kum ve benzeri ürünlerin yüklenmesinde önemli bir rol üstlendi. Bobcat iş makineleri operatörlerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Operatörler, makinelerin konforundan, gücünden, hidrolik aksamından çok memnunlar. Memnuniyetimiz doğrultusunda İlerleyen dönemlerde makine parkımızı Bobcat ile genişletmeyi düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

3 yıl veya 3000 saat garanti hizmeti

İş makinesi kullanımındaki memnuniyetin Hasel İş Makinaları’nın satış sonrası politikalarında da devam ettiğini bildiren Gencer, “Hasel, her zamanda yanımızda olduğunu hissettiriyor. Firmanın servis ve yedek parça hizmetleri ile garanti süreçlerinden çok memnunuz. Hasel, satışını gerçekleştirdiği Bobcat iş makinelerine 3 yıl veya 3000 saat garanti hizmeti veriyor. Bu hizmetler sonraki makine yatırımlarımızda da önemli bir etken oluyor. Kemal Gencer Yapı Malzemeleri olarak tüm partnerlerimizin bizi bir adım ileriye götürmesini hedefliyoruz. Hasel’in firmamıza artı değer katacağına ve bizi, bir adım ileriye götüreceğine yürekten inanıyorum” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat çevre dostu iş makinelerini ve güç sistemlerini müşterileriyle buluşturacak

SONRAKİ HABER

Mermer ve traverten ocaklarında Hitachi ile üstün performans

BENZER HABERLER
Total
0
Share