İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HAVADA JET YERDE CAT

TÜRKİYE’NİN FARKLI NOKTALARINDA MADEN OCAKLARI İŞLETEN HEMMER MARBLE, ZORLU SAHALARDA CATERPILLAR’IN GÜÇLÜ İŞ MAKİNELERİNİ TERCİH EDİYOR. OCAKTA KULLANDIKLARI CAT 336 GC VE 980L BH’NİN ÇALIŞMA PERFORMANSINA HAYRAN KALDIĞINI BELİRTEN HEMMER MARBLE’IN SAHİBİ ERKAN YILDIRIM: “HEMMER MARBLE BÜYÜRKEN, YANIMIZDA CAT’İN OLMASINI İSTİYORUZ’’ DEDİ.

 

Afyon’da kurulan Hammer Marble, 2009 yılından bu yana maden sektöründe faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin farklı noktalarında maden ocakları işleten firma, ürettiği traverten ve mermerlerin tamamını yurt dışına ihraç ediyor. Yurtdışı pazarında gösterdiği başarısı ile Türkiye’nin önemli mermer ihracatçıları arasında yer alan Hemmer Marble, sahip oldukları maden ocaklarında Caterpillar markasının iş makinelerini tercih ediyor.

 

HEMMER MARBLE SAHİBİ – ERKAN YILDIRIM

 

ZORLU İŞLERE GÜÇLÜ MAKİNE

 

Şu anda ocaklarında Cat’in yeni nesil ekskavatörü 336 GC ve tekerlekli yükleyicisi 980L BH serisini kullandıklarını ifade eden Hemmer Marble’ın sahibi Erkan Yıldırım, “Ocağımızdan çıkarttığımız traverten ve mermer taşı, ağır hammaddeler oldukları için kolay işlemlerden geçmiyor. Bize de bu işlerin altından kalkacak ve ağır yük taşıyabilecek makineler lazımdı. Bu doğrultuda piyasa araştırması yaptık ve Cat’te karar verdik. Şu anda ocağımızda Cat’in 336 GC serisi paletli ekskavatörü ve 980L BH lastikli yükleyicisini kullanıyoruz. Makinelerin yakıt tüketimi, performansı ve gücünden çok memnunuz. Piyasadaki diğer makinelerle Cat’in makinelerini karşılaştırdığımızda yakıt ve performans açısından Cat’in avantajlı olduğunu gördük” dedi. Cat ile iş ortaklığı yaptıktan ve makinelerin performansını gördükten sonra farklı bir marka ile çalışmayı tercih etmediğini belirten Erkan Yıldırım, Hemmer markası büyürken yanlarında Cat’in olmasını istediklerini söyledi

.

 

336 GC İLE GÜVENLİ ÇALIŞMA

 

20 yılı aşkın bir operatörlük tecrübesi bulunan ve Hemmer Marble’da operatörlük yapan Kenan Arıcı ise Cat 336 GC ile güvenle iş yaptığını ve makineye hayranlık duyduğunu söyledi. Cat 336 GC’nin gücü ve performansıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arıcı, “336 GC’nin 16/17 litre civarı bir yakıt tüketimi söz konusu. Bu oranı diğer muadil makinelerle karşılaştırıldığında ortaya çok iyi bir sonuç çıkıyor. Makine, güç açısından da oldukça memnun edici. Makinenin hem koparma hem de kaldırma gücü ve yürüyüşü çok güzel. Kabini de oldukça geniş, adeta bir ev konforunda çalışıyorum. Sabah işime geliyorum ve Cat 336 GC ile güvenle işime başlıyorum. Makineye hayranlık duyuyorum ve havada jet yerde Cat diyorum.”

 

 

“CAT 980L BH SEKTÖRÜN EN İYİSİ!”

 

3 yıldır Cat’in 980L BH lastikli yükleyicisini kullanan operatör Mikail Tiyek de 980L BH serisinin sektörün en iyisi olduğunu söyledi ve ekledi: “Günümüzün 80%’i kabin içinde geçiyor, bu yüzden kabin konforuyla, rahatlığıyla, güvenliğiyle, levye kullanımı ve görüşü açısından 980L BH, bizim için 10 numara bir makine diyebilirim. 980L BH, 30 tonu rahatlıkla kaldırabilen bir makine, bu da sektörde oldukça iddialı rakam. Makinenin yanı sıra Borusan Cat, her türlü çözümü bize sunuyor. İhtiyaç durumunda yetkili arkadaşlara en kısa sürede ulaşıyoruz. Makinenin bir gün çalışmaması bizim işimizi oldukça sekteye uğratan bir durum. Borusan Cat bu konuda bize destek oluyor, her aradığımızda anında çözümle birlikte buraya ulaşıyorlar. Biz de işimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.”

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

BETON İÇİN DEĞİL HAYAT İÇİN ÇALIŞTI: ÇAĞDAŞ BETON

SONRAKİ HABER

THBB: DEPREME DAYANIKSIZ OLAN YAPILAR ACİLEN YENİLENMELİ !

BENZER HABERLER
Total
0
Share