İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek Ege’nin sanayi devleri arasındaki yükselişini sürdürüyor

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan Hidromek, yurt içinde de başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Hidromek, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan ve üretimden satışlara göre belirlenen ‘2022 yılı EBSO 100 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde bir önceki yıla göre 1 basamak yükselerek 25’inci sıraya yerleşti.

Hidromek, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. İzmir’deki 55 bin metrekarelik alanda kazıcı yükleyici üretimi gerçekleştiren Hidromek’in 6 kıtada 100’den fazla ülkede makineleri çalışıyor. Hidromek, ürün gamına yeni eklediği mini paletli kazıcı yükleyici ve midi paletli ekskavatör ürünleriyle üretim yelpazesini genişletiyor.

Üretim üssü ile ithalatın önüne geçiyor

Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönüm sanayi parseli üzerinde Hidromek Üretim Üssü’nün inşasına devam eden Hidromek, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Ayyıldız İnşaat, Zoomlion ile büyümeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

TürkTraktör’den 1000. yerli kazıcı yükleyici üretimi

BENZER HABERLER
Total
0
Share