İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hitachi, Kanada’da damperli kamyon üretimine hazırlanıyor

Hitachi Construction Machinery merkezi Ontario, Kanada’da bulunan ve yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Construction Truck Manufacturing (HCTM) aracılığıyla 2026 mali yılında tam ölçekli damperli kamyon üretimine başlayacak. Bu hamle, Amerika pazarındaki damperli kamyonlar için yerel bir üretim ve hizmet çerçevesi oluşturacak.

Damperli kamyon üretimini yeniden oluşturma kararı, Amerika pazarında damperli kamyonlara yönelik güçlü bir yanıtın sonucunda oluştu. Kuzey, Orta ve Güney Amerika, 150 tonun üzerindeki damperli kamyonlara yönelik küresel pazarın yaklaşık %40’ını oluşturuyor. Ayrıca Hitachi İnşaat Makineleri Grubu, yerel bir üretim ve hizmet çerçevesi geliştirildiğinde nakliye süresinin kısalacağı düşünülüyor.

Japonya ile ortak bir üretim planlanıyor

Kanada’da üretilen damperli kamyonların ana şasileri, kaynak yapıları ve motorlar ile radyatörler gibi bileşenler, yerel tedarik oranını artırmak amacıyla yerel kaynaklardan sağlanması hedefleniyor. Hitachi İnşaat Makineleri Grubu, Japonya’da üretilen ürünlerle aynı düzeyde güvenilirliğin sağlanması için diğer önemli bileşenlerin Japonya’dan ithal edileceğini belirtti. Tasarımcılar da dahil olmak üzere mühendisler, bireysel damperli kamyonlardaki teknik özellik değişikliklerini ele almak ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler sunmak için HCTM’de hazır bulunacak. 2026 mali yılında tam ölçekli üretimin başlamasına doğru, üretim sistemini güçlendirme çabaları kapsamında HCTM’deki işgücünün mevcut boyutunun iki katına çıkması bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

GHH, Marubeni Dağıtım ve Servis güvencesiyle Türkiye’de

SONRAKİ HABER

Dünyanın ilk 6 tonluk elektrikli damperli kamyonu tanıtılıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share