İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hitachi’nin %100 elektrik motorlu EX2600-6 modeli, linyit ocağında iş başında!

İnşaat alanında sahip olduğu tecrübe ve kapasitesiyle, en büyük alt ve üst yapı inşaat projelerini hayata geçirerek sektöre yön veren liderler arasında yer alan Çelikler Holding, Afşin Elbistan Linyit İşletmesi’nde kullanmak üzere %100 elektrik motorlu ve 260 ton kapasiteli Hitachi EX2600-6 elektrikli maden ekskavatörünü satın aldı.

Teknolojinin getirdiği yenilikleri etkin şekilde kullanarak birbirinden farklı faaliyet sahalarındaki etkilerini giderek iyileştiren Çelikler Holding, bu doğrultudaki çalışmalarını hız kesmeden sürdürmek için makine yatırımlarında Enka Pazarlama aracılığıyla ulaştığı Hitachi iş makinelerini tercih ediyor. Tercihlerini yılların bilgi birikimine dayanarak yapan Çelikler Holding’in faaliyetlerini, Enka Pazarlama ile olan iş birliğini ve son makine yatırımlarını Afşin Elbistan Linyit İşletmesi’nde Maden İşletme Müdürü olarak görev alan Ferit Çelik ile konuştuk.

Bizlerle öncelikle Çelikler Holding’de üstlendiğiniz görevinizi ve görevinizin sorumluluk alanlarını paylaşabilir misiniz?

22 yıldır Çelikler Holding bünyesinde maden mühendisi olarak yöneticilik yapıyorum. Aynı zamanda 2020 yılından itibaren Afşin Elbistan Linyit İşletmesinde Maden İşletme Müdürü olarak görev alıyorum. Sorumluluk alanlarımda; açık ocak maden sahasının organizasyonu, yönetimi, verimliliği, ekonomikliği, sürdürülebilirliği ve gelişen teknolojiye uyum sağlaması bulunuyor.

Hangi bölgelerde faaliyet yürütüyorsunuz? Çalışmalarınızı detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Orhaneli termik santrali – linyit işletmesi, Seyit Ömer termik santrali ve Tunç Bilek termik santrali – linyit işletmesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Makine parkınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Makine parkımızda Hitachi 2600-6, Hitachi 890 ve Hitachi 870, modelleri bulunuyor. Birçok farklı modelin bulunduğu renkli ve büyük ekskavatör makine parkımız ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

default

Kahramanmaraş’taki termik santralinizde kullanmak üzere ENKA Pazarlama aracılığıyla Hitachi EX2600-6 elektrikli maden ekskavatörü aldınız. ENKA Pazarlama ile olan iş birliğiniz hakkında değerlendirmede bulunabilir misiniz?

ENKA firmasını tercih etmemizin nedenlerinden birisi; gerek satış öncesi, gerek satış sonrası sağlamış oldukları teknik destek. Aynı zamanda her soruna karşı çözüm odaklı yaklaşımları da ENKA’yı tercih etmemizde önemli rol oynuyor.

Faaliyetlerinizi yürütmek için neden Hitachi EX2600-6 elektrikli maden ekskavatörünü tercih ettiniz?

Teknolojik gelişmelere uyum sağlama, maden sahamızın sürdürülebilirliğini, verimliliğini, ekonomikliğini korumak ve üretim miktarlarımızı artırmak için Hitachi EX2600-6 elektrikli ekskavatörleri tercih ediyoruz. Hitachi, saymış olduğum tüm konularda bize güven veriyor.

%100 elektrik motorlu ekskavatörle çalışmanın avantajları nelerdir? Elektrikli ekskavatörde Hitachi’yi özellikle tercih etmenizin bir nedeni var mı?

%100 elektrik motorlu ekskavatör ile çalışmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz; içten yanmalı motorların sahip oldukları dezavantajlardan uzak olmaları, hava yağ filtrelerinin olmayışı, fazla ısınma (hararet) sorunların minimum seviyede olması, bakım sürelerinin kısa ve kolay olması, artan motorin fiyatlarından etkilenmemesi, ekonomikliği. Özellikle Hitachi’yi tercih etme nedenimiz ise, Hitachi iş makinelerinin bu sektörde kendisini kanıtlamaları.

EX2600-6 modelini güç, performans ve çalışma kapasitesi hakkında bir değerlendirme yapabilir misiniz?

EX2600-6 güç, performans ve çalışma kapasitesi konusunda bir kullanıcının tüm isteklerini yerine getiriyor.Operatör kabininin konforu ve görüş açısının genişliği gerçekten dikkat çekilmesi gereken bir konu. Makinedeki güçlü hidrolik motorlar, operatörlere güven veriyor ve işler kolaylaşıyor. Ek olarak manevra kabiliyetinin yüksek oluşu da tercih nedenlerimiz arasında.

Madencilik çalışmalarında kullandığınız iş makinelerinden beklediğiniz kriterler nelerdir? Hitachi bu kriterleri karşılıyor mu?

Verimlilik, düşük maliyet, düşük bakım süreleri, minimal arızalanma, yüksek performans gibi beklentilerimiz bulunuyor. Hitachi de bu kriterlerin tamamını karşılıyor.

Enka Pazarlama’nın satış ve satış sonrası hizmetler sürecine ilişkin görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

Enka pazarlama çalışanları; gerek satış öncesi gerek satış sonrası sağlamış oldukları teknik destek, iletişim kolaylığı, vermiş oldukları bilgilerin doğruluğu ve güven verici yaklaşımları ile bize tercihimizin ne kadar doğru olduğunu kanıtlıyor. Çalışanların samimiyeti ve verdikleri güven sayesinde kullanımına yeni başladığımız elektrikli ekskavatörlere saha içi uyumumuz hızlandı.

default

Gelecek dönem yatırımlarınızda da Enka Pazarlama ve Hitachi ile çalışmayı düşünüyor musunuz?

Elbette, Hitachi EX2600 alım sürecinde ENKA pazarlama firmasının çözüm odaklı yaklaşımları aklımızda yer edindi. Bu süreçte vermiş oldukları destek bizim için çok önemliydi. Ayrıca Hitachi ürünlerinin maden sahalarımızdaki uyumu, makine parkımızın revizyonu/büyütülmesi için ilk tercihimiz olmasını sağlayacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MTG, COMET serisi ile kuralları değiştirdi

SONRAKİ HABER

<strong>Amerikan OTR Lastik Konferansı’na ŞDL - Las Zırh damgası</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share