İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hyundai, üç yeni ekskavatörünü tanıtıyor

Üretici Hyundai Construction Equipment, HD Hyundai Construction Equipment’ın yeni küresel markası olduğu açıklandı.

Hyundai Construction Equipment, Belçika’daki Avrupa merkezinde, yakın tarihli bir etkinlikte yeni adındaki “HD”nin faaliyetlerinin arkasındaki iki ana itici temayı temsil ettiğini duyurdu. Temalar, “insan rüyaları” ve “insan dinamikleri” ilkelerini temsil ediyor.

Daha az yakıt tüketimi ve daha düşük bakım maliyetleri

Hyundai Orijinal grubunun ana şirketi altında bulunan Develon (eski adıyla Doosan İnşaat Ekipmanları ) ile birlikte faaliyet gösteren işletme, temaların daha iyi bir gelecek vizyonunu sunmak için kullandığı endüstriyel çözümler, robotik ve yapay zeka kombinasyonunu yansıttığını söyledi. HD Hyundai; üç ekskavatörünü, HW100A ve HW65A tekerlekli ekskavatörlerini ve HX65A paletli ekskavatörünü yeni temalarını başlatmak için kullandı. HW100A; Hyundai’nin Stage 5 uyumlu D34 motoruna sahip tamamen yeni 11 tonluk makinesi. 75 kW (100hp) gücüyle 460 Nm tork sağlıyor. Son işlem sistemi dizel oksidasyon katalizörü (DOC), dizel partikül filtresi (DPF) ve seçici katalitik indirgeme (SCR) içeriyor. HD Hyundai, “Bu Stage 5 uyumlu motorun, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük bakım maliyetlerine katkıda bulunan Egzoz Gazı Devridaimi (EGR) gereksinimi yok” diye belirtti.

7,8 metrelik maksimum kazma erişimi

Avrupa pazarı için tasarlanan HW100A ekskavatörün öne çıkan özellikleri arasında, makineye 5,7 metre ve 3,6 metre dönüş yarıçapı ile çapraz hareket kabiliyeti sağlayan modları bulunuyor. Dar alanlarda; dört tekerlek ve yengeç direksiyon modları da bulunuyor. İki parçalı ana bom ve uzun erişimli kepçe kolu, tekerlekli ekskavatöre 7,8 metrelik maksimum kazma erişimi sağlarken 4,2 metrelik kazma derinliği sunuyor. Dozer bıçağı aşağıdayken makinenin yandan 5 metrelik yarıçapta önden 2,3 tona kadar yük kaldırmasına olanak tanıyor. Kabinin içinde standart olarak ayarlanabilir direksiyon kolonu ve hava süspansiyonlu operatör koltuğu bulunuyor. MW100A’nın kabininde orantılı joystick kontrolü ve Hyundai’nin daha büyük A-Serisi modellerinde olduğu gibi makinenin çalışma verilerine ve kontrollerine erişim sağlayan 8 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor.

Yüksek performanslı çok yönlü makineler

HD Hyundai Tekerlekli Ekskavatörler Ürün Müdürü Peter Sebold, “Tekerlekli ekskavatör, maksimum manevra kabiliyeti sunan yüksek performanslı, çok yönlü bir makine. 5 ile 21 ton arasında değişen mevcut tekerlekli ekskavatör serimiz arasındaki boşluğu kapatacak ve Hyundai’nin ürün teklifini pazardaki en kapsamlı ürünlerden biri haline getirecek” dedi. Üretici, MW100A’nın yanı sıra tekerlekli HW65A’yı ve paletli modeli HX65A ekskavatörü de tanıttı. Gözden geçirilmiş tasarıma ve güncellenmiş teknolojiye sahip ekskavatörler, Hyundai’nin R55-9A ve R55W-9A makinelerinin yerini alıyor. 6 ile 6,5 ​​ton arasındaki çalışma ağırlıklarıyla – önceki modellerinden daha ağır – bu yeni orta sınıf makineler, Stage 5 uyumlu, 48,5 kW Hyundai dizel motorla çalışıyor. Güncellemeler arasında klima, 7 inç dokunmatik ekran ve orantılı kumanda kolları ile yeniden tasarlanmış bir kabin yer alıyor.

“Kompakt makine pazarındaki varlığımızı kesinlikle güçlendirecek”

Şirketin Avrupa genel merkezinde konuşan Sebold, “Şu anda şirketimizde epey değişiklik oluyor, bu yüzden bu bizim için gerçekten heyecan verici. Bu imaj değişikliğinde gerçekten mutlu olduğum şey, üç midi ekskavatörün piyasaya sürülmesi. Bu üç makinenin tanıtımı, kompakt makine pazarındaki varlığımızı kesinlikle güçlendirecek. Özellikle iki yeni tekerlekli makinenin eklenmesi, HD Hyundai’nin ürün sunumunu piyasadaki en kapsamlı ürünlerden biri haline getirecek”dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

JCB’den elektrik ve hidrojen kilometre taşları

SONRAKİ HABER

Özışık İnşaat Gayrimenkul Yatırım A.Ş., depreme dayanıklı ve nitelikli konutlar için harekete geçti

BENZER HABERLER
Total
0
Share