İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İMDER, AFAD ile birlikte hareket ederek bölgeye çok sayıda iş makinesi sevk ediyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’da da hissedilen depremin etkilediği 10 ilde arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için bölgede çok sayıda iş makinesi ihtiyacı oluyor. Bu amaçla İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) AFAD ile koordineli bir şekilde bölgeye çok sayıda iş makinesi göndermeye devam ediyor.

AFAD’ın verilerine göre saat 6 Şubat saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa başta olmak üzere diğer pek çok ilde hissedilen depremin ikinci gününde de arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

İMDER, bölgeye koordineli bir şekilde iş makineleri sevk etmeyi sürdürüyor

İMDER’in yaptığı yazılı açıklamaya göre AFAD ile beraber başlatılan afet bölgelerindeki arama kurtarma çalışmaları kapsamında Hatay AFAD İl Genel Müdürlüğü’ne ulaştırılmak üzere 27 adet ekskavatör, 10 adet kazıcı-yükleyici, 2 adet jenaratör, 4 adet forklift ve 2 adet kırıcı yola çıktı. Birlik ve üyeleri tarafından deprem bölgesine gönderilen ilk iş makinelerinde Ascendum, Borusan, Enka Pazarlama, Hidromek, Mekalift ve Zoomlion firmaları katkı sağladı.
Birliğe birçok üye firmanın hali hazırda gerçekleştirmiş olduğu yardımlar ve destekler sürüyor.

İMDER üye firmaların ekipmanların listesini ulaştırılmasını arz ediyor. Konu ile alakalı imder@imder.org.tr‘ye ivedilikle bilgilendirme yapılması isteniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Deprem bölgesi için ‘iş makinesi ve vinç’ çağrısı

SONRAKİ HABER

Ascendum Makina, afet bölgesine destek için makinelerini yola çıkardı

BENZER HABERLER
Total
0
Share