İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İNAN MAKİNA, BAYİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ÜRETTİĞİ MTB MARKA HİDROLİK KIRICILARLA İŞ MAKİNESİ SEKTÖRÜNE YÖN VEREN İNAN MAKİNA, GELENEKSEL BAYİ TOPLANTISINI ÇERKEZKÖY’DEKİ ÜRETİM TESİSİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ. BAYİLERİN YOĞUN KATILIM GÖSTERDİĞİ, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARININ VERİLDİĞİ BU YILKİ TOPLANTI, YAKIN ZAMANDA HAYATINI KAYBEDEN İNAN MAKİNA KURUCUSU MEHMET TUSÇUOĞLU’NUN ANISINA ATFEDİLDİ.

Dünyanın en büyük ve en modern hidrolik kırıcı üretim tesisine sahip olan İnan Makina, her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayi toplantısını, Çerkezköy’deki fabrikasında gerçekleştirdi. Tüm şube ve bayi yetkililerinin katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilerek, sektörle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

“İNAN MAKİNA OLARAK VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Bu yıl düzenlenen bayi toplantısını yakın zamanda hayatını kaybeden İnan Makina Kurucu Mehmet Tusçuoğlu anısına atfettiklerini belirten İnan Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dinçer Alkan, “Bütün bayilerimiz ve şubelerdeki sorumlu arkadaşlarımızla birlikte bayi toplantısını verimli bir şekilde gerçekleştirdik. Toplantıda şube ve bayilerdeki arkadaşlarımızla şirket ve piyasayla ilgili önemli konuları değerlendiriyoruz. Herkes hizmet verdiği bölgede karşılaştığı sorunları ve önerilerini sunuyor. Biz de üst yönetim olarak sorunlara çözüm üretmek için değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bir arada olmaktan çok mutluyuz. Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz bu toplantıyı yapmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantı ile İnan Makina olarak var gücümüzle çalıştığımızı, birlik ve beraberlik içerinde olduğumuzu ispat ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MAKİNA MARKET OLARAK İNAN MAKİNA TARAFINDAN DÜZENLENEN BAYİ TOPLANTISINI YAKINDAN TAKİP ETTİK VE BAYİ TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞEREK, BÖLGELERDE SUNDUKLARI HİZMETLER HAKKINDA KONUŞTUK.

BÜLENT ATAÇ / Elazığ Bayisi

Yaklaşık 20 yıldır İnan Makina ile beraber çalışmaktayız. Onlar geliştikçe biz de gelişiyoruz ve ilerliyoruz. Hizmet verdiğimiz Elazığ bölgesinde MTB, pazar payının %90’ını elinde bulunduruyor. Firmamızın kurucu Mehmet Bey’in hayatını kaybetmesi hepimizi gerçekten çok üzdü. Ondan öğreneceğimiz çok şey vardı. Firmasına, bize ve ülkeye katkıları kesinlikle tartışılamaz.

Dursun Ali TEZCAN /Trabzon Bayisi

İnan Makina’nın Trabzon bayisi olarak Ardahan, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerine hizmet veriyoruz. Bölgemizde taşlık alan çok fazla olduğu için hidrolik kırıcı ihtiyaç çok oluyor. Satışlarımız bu yüzden Trabzon bölgesinde çok iyi gidiyor. Bölgede pazar payının %80’ine sahibiz. Mehmet Bey ile çok eskiden tanışıyorduk. Çok iyi bir insandı. Kendisini çok seviyorduk.

Erkan ÖZKAN /Gaziantep Bayisi

MTB hidrolik kırıcılar, Gaziantep bölgemizde %90’lık bir pazar payına sahip. Bölgede satılan her 10 kırıcıdan 9 tanesi MTB oluyor. Son 10 yıl içerisinde gelişen teknolojik gelişmelerde bu satışlara ciddi anlamda etki sağladı. Mehmet Bey’de ülkemiz ve şirketimiz içinde yeri doldurulamayacak bir insandı. Bundan sonra bizlere düşen görev onun ismini, sağlamış olduğu marka değerini ve iş disiplinini daha ileri taşımak.

Kenan AKSEKİ /Kayseri Bayisi

MTB markası adına Kayseri bölgesinde yaklaşık 30 yıldır hizmet veriyoruz. Bölgemiz de MTB hidrolik kaya kırıcıların satışını yapıyoruz. MTB ailesi olarak bölgemizde üst düzey satışlara imza attık. Kayseri bölgesi genellikle kayalık alt yapıya sahip olduğu için satışlarımız daha çok tonajlı ve ağır hizmet tipi kırıcılar yönünde oluyor. MTB ailesini bu güne getiren Mehmet Bey’e şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir ailenin parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. MTB Türkiye pazarına girmeden önce farklı markalar, ekskavatör fiyatına hidrolik kırıcı satıyordu. Bu durum firmalara büyük yatırım ve maliyet masrafı çıkarıyordu. Ancak İnan Makina’nın kurucusu olan Mehmet Bey’in Türkiye’de böyle bir makine üreterek diğer firmalara karşı rakip çıkması önemli bir atılımdı. Mehmet Bey bu atılımla inşaat, yol ve hafriyat sektörlerinde büyük bir başarıya imza attı. Kendisine şükranlarımızı sunarak teşekkür ediyorum.

Mehmet MISIR /Mersin Bayisi

Mersin bölge bayisi olarak MTB hidrolik kırıcı satışlarımız çok iyi gidiyor. Yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Müşterilerimiz kırıcılarıyla maden ocaklarında, yollarda, hafriyat alanlarında çalışmaya devam ediyor. Bölgemizde kırıcı satışlarını kıyaslarsak her 15 kırıcıdan 12’si MTB oluyor. Mehmet Bey’in hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. Bu sebeple kurucumuzun anısını yaşatmaya çalışıyoruz.

Osman ÇOMAK /Van Bayisi

MTB’nin Van ve Doğu Anadolu bölge bayisiyiz. Kırıcı sektörüne yıllar öncesinden hakim olduğumuzdan MTB iş birliğiyle bölgemizde yüzde 90’lık pazar payına sahip olduk. Aynı zamanda biz MTB’nin bir bayisi olarak şubesi olarak çalışıyoruz. Bölgemizdeki ihtiyaca göre kırıcı, piston, saplama ve alt gövde parçalarını stoğumuzda eksiksiz tutuyoruz. Ankara Tuzla İkitelli şubelerinde hangi ürünler varsa Van bölge temsilciliğimizde aynı ürünler bulunuyor. Mehmet Bey’in hepimizde emeği var. Kendisini saygı ve sevgiyle anıyoruz. Mehmet Bey’in bizlere verdiği güven ve destek ile çıtamızı üst seviyeye taşıdık. Arkamızda bir fabrika ve bir büyüğümüz olduğu için çalışmalarımıza çekinmeden devam ettik. Sektörün büyümesinde ve hidrolik kırıcıların bu noktaya gelmesinde kendisinin katkısı çok büyüktür.

Selim AZAK /Bursa Bayisi

İnan Makina’nın Bursa bayisi olarak Güney Marmara bölgesine hizmet veriyoruz. 2005 yılından beri bu bölgede satış ve yedek parça konularında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. MTB hidrolik kırıcılar, Bursa ve çevresinde çok tercih edilen bir marka olurken yedek parça ve kalite konusunda da ön plana çıkıyor. Sorumlu olduğumuz bölgede pazarın %55’ine hakimiz. Genelde hafriyat, tünel, mermer ocağı sektörlerine hizmet veriyoruz. Mehmet Bey kişilik olarak mükemmel bir insandı. Mehmet Bey gibi değerli bir insanı kaybetmek çok üzücü oldu. İnan Makina ailesi olarak Mehmet Bey’e, Türkiye’de büyük bir kırıcı imalat fabrikası kurması ve bu alana öncülük etmesinden dolayı minnettarız.  Benim açımdan iyi bir lider, iyi bir büyüktü. Mehmet Bey iyi ki varmış ve bunları bize öğretmiş. İnan Makina ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Tuncay Erdem ALP /Adana Bayisi

İnan Makina’nın 26 yıllık bölge bayisiyiz. Türkiye’nin medarı iftiharı MTB hidrolik kırıcı, bölgemizde pazar payının %90’ını elinde bulunduruyor. Müşterilerimizin, MTB hidrolik kırıcıları tercih etmesindeki en büyük etken Türkiye’de üretilmesi, İnan Makina’nın verdiği garanti güvencesi, yedek parça ve servis hizmetleridir. Bizler de bölgemizde en iyi şekilde müşterilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Mehmet Bey’in kaybı tüm İnan Makina camiasını derinden üzdü. Türkiye gerçek bir sanayicisini, mucidini ve üretim sevdalısı bir insanını kaybetti. Fakat onun bıraktığı tesisler ülkemize yıllar boyu hizmet edecektir. Mehmet Bey pek çok insana istihdam sağladı. Türkiye’de yapılamaz diye bakılan hidrolik kaya kırıcılar, Mehmet Bey’in önderliğinde Türkiye’de üretilerek dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor. Hepimizde emeği çok büyüktür kendisini saygıyla anıyoruz.

Umut KUMAŞ /Diyarbakır Bayisi

Yaklaşık 24 yıldır MTB kaya kırıcılarının Diyarbakır bölge bayiliğini yürütüyoruz. Biz de Mehmet Bey ve İnan Makina’nın desteğiyle bu yolda büyüdük. Bölgede genellikle hafriyatçılara, maden ve mermer ocaklarına hizmet veriyoruz. MTB bu bölgede %90’ın üzerinde bir pazar payına sahip. İnan Makina kırıcıları dışında farklı marka kırıcılara da servis ve yedek parça hizmeti vermekteyiz. Servis hizmeti konusunda da %90’ın üzerinde pazar payına sahibiz. Mehmet Bey gelişime, büyümeye çok önem veren bir insandı. Sadece kendi markası MTB’yi değil, beraber yol yürüdüğü bayilerinde büyümesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Bizde onun sayesinde bu noktaya geldik. Bizim üzerimizde emeği çok büyük.

Yusuf PARÇACI /Konya Bayisi

Konya, Karaman ve Aksaray’da MTB hidrolik kırıcılar ile ataşmanlarının bölge bayiliğini ve servis hizmetlerini yürütüyoruz. Bizim için MTB’nin bölge bayisi olmak çok şey ifade ediyor. Özellikle Karaman bölgesinde açılan mermer ocaklarında ihtiyaç duyulan kırıcı ve diğer ataşmanları karşılıyoruz. Konya’nın yeni imara açılan bölgelerinde, taşlık alanlardaki hafriyat işlerinde, çevre düzenlemesi, yol çalışması ve kanalizasyon işlerinde kırıcılar yoğun bir şekilde kullanılıyor. Biz de bu sektörde MTB adına hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Karaman’da pazar lideriyiz. Kırıcılarımız ağır ve zor koşullar altında gerekli hizmeti verirken en ufak bir problem yaşamıyor. Servis olarak 7/24 her türlü hizmete hazır bulunuyoruz. TOKİ’nin, Konya ve Karaman bölgesinde imara yeni açılan alanlarda taşlık araziyi tercih etmesi, bu bölgede kırıcılarımızı vazgeçilmez kılıyor. Mehmet Bey ailemizin lideri, fabrikamızın kurucusu ve babamız kadar sevdiğimiz bir büyüğümüzdü. Ülkemize ve dünyaya çok büyük bir katma değer sağlamış olan MTB hidrolik kırıcılarının da kurucusudur. Özellikle MTB’nin üretime başlamadan önceki döneminde yedek parça temini ve kırıcı satın almak ciddi anlamda yüksek maliyetliydi. Mehmet Bey’in MTB hidrolik kırıcılarını üretmesiyle birlikte Türkiye hafriyatçıları, iş makinecileri, madencileri fiyat, yedek parça ve kalite anlamında büyük bir avantaj elde etti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AKÇAY PETROL, KROM OCAKLARINDA ‘HİDROMEK’ İLE DAHA GÜÇLÜ

SONRAKİ HABER

KOMATSU KAZICI YÜKLEYİCİLERDE AVANTAJLI GARANTİ KAMPANYASI BAŞLADI!

BENZER HABERLER
Total
0
Share