İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İnan Makina’dan eğitime destek!

İnan Makina Kurucusu rahmetli Mehmet Tusçuoglu adına Tekirdağ Kapaklı’da yaptırılan Zeliha Mehmet Tusçuoğlu Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. İnan Makina tarafından eğitim dünyasına kazandırılan 24 derslikli ortaokul, bölgenin önemli eğitim yuvalarından biri olarak hizmet verecek.

Hidrolik kırıcı sektörünün Türkiye’deki Lider firması İnan Makina, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden kurucusu Mehmet Tusçuoğlu adına Kapaklı’da 24 derslikli okul yaptırıyor. İnan Makina tarafından eğitim dünyasına kazandırılan ve kurucu Mehmet Tusçuoğlu ile eşi Zeliha Tusçuoğlu’nun ismini taşıyan 24 derslikli ortaokul için temel atma töreni düzenlendi. Törene Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, İnan Makina yetkilileri Tijen Alkan ve Dinçer Alkan ile üyeleri katıldı.

“Eğitim yuvasını bölgeye kazandırmak için buradayız”

Zeliha Mehmet Tusçuoglu Ortaokulu’nun yapımına ilişkin konuşan İnan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Tijen Alkan ‘’Bizler de ülkemizin devlet okullarında okuyan bireyler olarak yetiştik. Bu sebepten vatanımıza ve milletimize hizmet etmek boynumuzun borcudur” dedi. Türkiye’nin en çok göç alan ve her yıl bu göçe bağlı öğrenci sayısının da arttığı Kapaklı’ya bir eğitim yuvası kazandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İnan Makina’nın, özgüvenli personelleri ve Türkiye’nin gururu olmanın verdiği motivasyonla Çerkezköy’de entegre bir tesis haline geldiğini ve 60’dan fazla ülkeye ihracat yaparak da Türkiye ekonomisine katkı sağladığını belirten Alkan, “Tüm bu sanayi faaliyetlerinin yanı sıra, İnan Makina Kurucusu Rahmetli Mehmet Tusçuoğlu’nun vasiyeti ve isteği üzerine bir eğitim yuvasını kazandırmak üzere bugün bir aradayız” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından 24 derslikli Zeliha Mehmet Tusçuoglu Ortaokulu’nun temeli atıldı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Bentaş Bentonit, Liebherr ile üretime tam gaz devam ediyor

SONRAKİ HABER

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

BENZER HABERLER
Total
1
Share