İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Irak, deprem bölgesine 100 iş makinesi gönderdi

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu sosyal medya kanallarından Erbil’den yola çıkan yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, Irak’ın Duhok kentindeki Kavin Grup şirketinin, arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere deprem bölgesine 100 adet iş makinesi ve çok sayıda yardım malzemesi gönderdiği belirtildi.

Irak’ta Duhok kentinde faaliyetlerine devam eden Kavin Grup şirketi, arama kurtarma çalışmaları için Türkiye’deki deprem bölgesine 100 adet iş makinesi gönderdi. Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunun Twitter hesabından Erbil’den gönderilen yardımlara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Bağışçılarımızın 14 TIR’dan oluşan soba yardımı, Erbil Valiliği, Türk Kızılayı Erbil Del. Bşk, Irak Kızılayı Erbil Şubesi’nin işbirliği ile depremden etkilenen bölgelere ulaştırılmak üzere Erbil’den yola çıktı. Sunduğu destek için Valiye ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yardım malzemeleri ile katkı sağlanıyor

Duhok’a bağlı Zaho Özel İdaresi Sorumlusu Guhdar Şeyho da Türkiye’deki depremzedeler için 12 TIR’dan oluşan yardım toplandığını söyledi. Şeyho, “Türkiye’de meydana gelen depremde zarar gören depremzedeler için birinci derece gerekli malzemeler 24 saat içinde toplanıp yola çıkarıldı. Yardımlara devam edeceğiz. İlgi ve alakalarından dolayı Zaho halkına teşekkür ederim” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜMOSAN’dan deprem bölgesine 60 milyon TL bağış

SONRAKİ HABER

Komatsu, belden kırmalı kamyon üretimini artırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share