İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İSDER, AFAD ile koordineli bir şekilde iş makinesi sevkiyatını sürdürüyor

Deprem bölgesine yapılan iş makinesi sevkiyatı ve bu noktada bölgedeki son durumla alakalı önemli bilgiler paylaşan İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karataş, “Derneğimiz tarafından deprem bölgesine şimdiye kadar yaklaşık 100’ün üzerinde iş makinesi ve 200’ün üzerinde vincin operatörlü bir şekilde sevkiyatı yapıldı. Yeni makine sevkiyatlarımızı da başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarla birlikte koordine ediyoruz” dedi.

Depremin ilk gününden itibaren dernek olarak tüm üyeleriyle başta AFAD olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü ile irtibat halinde olduklarından bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karataş, derneğe gelen taleplere hızlı bir şekilde reaksiyon verdiklerini ve iş makinelerini operatörlü bir şekilde AFAD ve KGM ile koordineli bir şekilde ihtiyaç duyulan bölgelere gönderdiklerini ifade etti.

“Gönderilen tüm iş makineleri ve vinçleri operatörlü olarak temin ettik”

Serkan Karataş, “Şimdiye kadar yaklaşık 100’ün üzerinde iş makinesini deprem bölgesine sevk ettik. Her geçen saatte yeni sevkiyatlar planlanıyor. Ayrıca 200’ün üzerinde de kullanılmak üzere vinç sevkiyatı da yapıldı. Derneğimize ve üye firmalarımıza çok ciddi talepler geliyor. Fakat burada sağlıklı bir şekilde sürecin ilerlemesi için koordinasyona önem veriliyor. Gönderdiğimiz tüm iş makineleri ve vinçleri operatörlü olarak temin ettik” dedi.

İSDER üyeleri yedek parça depolarını bölgeye sevk ediyor

Deprem bölgesinde çalışan iş makinelerinin servis ve yakıt ihtiyacının da olduğunu kaydeden Serkan Karataş, bu noktada İSDER üyeleriyle organize bir şekilde çalıştıkları söyledi ve açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “İSDER olarak ana hedefimiz bölgede bulunan iş makinelerinin kesintisiz bir şekilde çalışması olduğundan tüm üyelerimizle birlikte yedek parça depolarımızı bölgeye sevk ettik. Bölge ciddi bir hasar aldığı için yol ve lojistik konusunda aksamalar olsa da iş makinelerine bölgeye kısa sürede ulaşmaları için öncelik veriliyor.”

İş makinelerinin kesintisiz bir şekilde çalışması için akaryakıt ihtiyacı

Sahada çalışmalar gerçekleştiren iş makineleri ve vinçlerin akaryakıta ihtiyaç duyduğunu kaydeden Karataş, “Arama-kurtarma çalışmalarının hızlı ve kesintisiz bir şekilde gerçekleşmesi için yakıt tedariğinin sürekliliği arz ediyor. Son aldığımız bilgilere göre yakıt konusunda sorun olma potansiyeli görünüyor. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için gerekli önlemlerin alınması ve koordineli bir çalışmanın devam etmesi gerekiyor. Enkaz altındaki her cana ulaşmak için akaryakıt temininin altını çizmek istiyorum” sözlerini kaydetti.

“AFAD ve KGM ile iletişim halindeyiz”

Depremin ilk günü meydana gelen yollardaki hasarın kısmi olarak onarıldığını söyleyen Serkan Karataş, “AFAD ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile sürekli iletişim halindeyiz. Türkiye’nin en geniş makine parkı KGM’de bulunduğu için kurumla ortak bir şekilde hareket ediyoruz. Dolayısıyla AFAD’ın bölgedeki ilerleyişi KGM Bölge Müdürlükleriyle birlikte sürüyor. Bu gibi afetlerde ilk etapta ihtiyaç olan ekipman İş makineleri olduğu için sevkiyat noktasında herhangi bir aksilik yaşamadık” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Rönesans Holding, 100’ün üzerinde araç ve ekipmanıyla deprem bölgesinde

SONRAKİ HABER

Cengiz Holding’den deprem bölgesine 500 milyon TL bağış

BENZER HABERLER
Total
0
Share