İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İSFALT, Vögele kalitesiyle Büyükçekmece yollarını yeniledi

Müşterilerine; yol yapımı ve onarımına yönelik makineler, faydalı ve geri dönüşüm malzemelerinin kazanımı ve işlemlerine dair birimler sunan marka; İstanbul Büyükçekmece’deki yol çalışmalarına da çözüm ortağı oluyor. İSFALT, gerçekleştirdiği projelerden biri olan Büyükçekmece’deki yol faaliyetlerinde, tercihini Wirtgen Group’un pazara sunduğu Vögele SUPER 1900-5i finişerden yana kullandı.

İstanbul Asfalt Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSFALT), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin asfalt ihtiyacını karşılamak amacıyla, yol yapım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Wirtgen Group, köklü ürün markaları olan Wirtgen, Vögele, Hamm, Kleemann ve Benninghoven ile yol yapımı ve altyapı makineleri konusunda çözümler sunuyor. Büyükçekmece’deki faaliyetlerinde Wirtgen Group’un ürün gamında yer alan finişerlerini ve silindirlerini kullanan İSFALT, çalışmalarında verimliliği yakalıyor. Vögele SUPER 1900-5i finişeri; kullanıcı dostu olarak ekonomik, verimlilik ve sürdürülebilirlikle yol yapım faaliyetlerinde üretkenliği artırıyor.

Vögele, başlıca özellikleri ile tercih sebebi

Büyükçekmece’de yapılan yol çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aktaran Saha Şefi Ali Kürt, “İSFALT’ta uygulama kontrolü olarak görev alıyorum. Büyükçekmece yollarına yaklaşık 340 metre binder ve aşınma tabakaları serilerek çalışmalar tamamlandı. İlk olarak, 7 santimetre binder tabakası serilip ardından aşınma tabakasına geçildi. Vögele’nin çalışmalarını daha önce sahada gözlemleme fırsatım oldu. Vögele SUPER 1900-5i, serimleri mükemmel yaptığı için imalatçılar tarafından da tercih sebebi oluyor. Özellikle gece serimleri için arkada bulunan aydınlatmalar, çalışanlar için büyük kolaylık sağlarken yan taraftaki mıknatıslı aydınlatmalar ise operatörün işini kolaylaştırıyor. Bu avantajları sayesinde Vögele SUPER 1900-5i’yi rahat bir şekilde kullanabiliyorum. Daha önce başka markalarla da çalışma fırsatı buldum fakat makine, virajlarda yeterli performansı gösteremiyordu. Vögele’de böyle bir sorun ile hiç karşılaşmadım. Aynı zamanda servis konusuyla makine ekipman grubumuz ilgileniyor. Ekibi aradığımızda hemen geldikleri için bir problem yaşamıyoruz. Wirtgen Group’un sağlamış olduğu kolaylıklardan dolayı çok teşekkür ederiz. Operatörler de makinelerle ilgili memnuniyetlerini bildiriyorlar” dedi.

“Vögele 1900-5i paletli finişeri, Ar-Ge’lerin zirvesinde”

Yaklaşık 1 yıldır İSFALT’ta görev aldığını bildiren Operatör Musa Çakmak, 12 yıldır operatörlük yaptığını belirtti. Çakmak, “Wirtgen Group, bir dünya markası. Özellikle finişerde, Wirtgen’in üzerine daha iyi bir makine olduğunu düşünmüyorum. Şu anda kullandığımız Vögele 1900-5i paletli finişerin, Ar-Ge çalışmaların en üst zirvesinde olduğunu söyleyebilirim. Teknoloji olarak çok iyi konumda yer alan Wirtgen Group, serim ve malzeme kalitesi açısından da iyi bir makine ortaya çıkarmış. Vögele 1900-5i modelinde; konveyör sistemi hızlandırılmış, izleme sisteminde Ar-Ge çalışması yapılmış, malzemenin serimi güzelleşmiş ve aynı zamanda makinenin rahatlığı da iyileştirilmiş. Daha önce Vögele 1800-1 model finişerini kullanıyordum. İstediğimiz projeleri çok kolay bir şekilde uygulayabiliyoruz. Teknik bir arızamız olduğu zaman servis ekibi bir telefon kadar uzağımızda. Nerede olursak olalım ekip bize desteklerini anında sağlıyor. Wirtgen Group ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Caterpillar, geri dönüşüm için Nth Cycle ile iş birliği yapıyor

SONRAKİ HABER

New Holland ilk elektrikli mini ekskavatörünü görücüye çıkardı

BENZER HABERLER
Total
0
Share