İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kobelco, mini sınıf iş makinelerinde büyük performans hedefliyor

Japon iş makinesi üreticisi Kobelco İş Makineleri, mini ekskavatör serisine yeni SK34SR-7 ve SK39SR-7’yi ekledi.

Miniekskavatör serisinin çeşitli şantiye alanlarında aldığı görevleri başarıyla sonuçlandırabileceğini belirten Kobelco, bu makinelerin çalışma alanı kısıtlı olan bina ve alanlarda kolay bir şekilde erişim sağlayabileceğini söyledi.

Yeni modeller ailedeki yerini aldı

Kobelco, artan operatör taleplerini karşılamak için mini ekskavatör serisini sürekli güncelleyerek kullanıcı ihtiyaçlarına iyi bir şekilde yanıt vermeyi amaçlıyor. Kobelco’nun mini ekskavatör serisinde bulunan yeni SK34SR-7 ve SK39SR-7 modelleri SK30SR-6E ve SK35SR-6E modellerinin yerini alıyor. Üretici marka, yeni makinelerin daha yüksek motor performansı, iyileştirilmiş çalışabilirlik, güncellenmiş bir kabin içi ve daha kolay bakım sunduğunu söylüyor.

Güç ve performans yükseldi

Mini ekskavatörlerde motor gücü 18 kW’tan 19 kW’a ve kepçe silindirlerinin boyutu 65’ten 70 mm’ye çıkarıldı, bu da kova kazma kuvvetinde %15 artışla 32 kN’ye çıktı. Ayrıca, geliştirilmiş kaldırma kapasitesi için bom silindir çapı 80 mm’den 85 mm’ye çıkarıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ürün Müdürü Wesley Elverding, “Mini ekskavatörlerinden neye ihtiyaçları olduğunu anlamak için her zaman müşterilerimizi dinliyoruz. Yeni SK34SR-7 ve SK39SR-7’nin tanıtımı, mini ekskavatör teknolojimizi ve makine konseptlerimizi operatörlerimizin ihtiyaçlarına ve daha zorlu şantiye koşullarına daha iyi uyacak şekilde nasıl geliştirdiğimizi gösteriyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Cummins, ConExpo'da 15 litrelik yeni motoru tanıttı

SONRAKİ HABER

2022 yılında dünya genelindeki iş makinesi satışları açıklandı

BENZER HABERLER
Total
0
Share