İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu’nun mermere hayat veren modelleri İzmir Mermer Fuarı’nda sektörle buluşuyor

Dünya’nın önde gelen iş makinası üreticilerinden olan Komatsu’nun mermer sahalarında sağlamlık, dayanıklılık, yüksek güç ve düşük yakıt tüketimi ile öne çıkan iş makinelerini İzmir Marble 2022 Fuarı’nda sergileyecek Temsa İş Makinaları, bu ürünlerin yanında yeni imzaladığı distribütörlük anlaşması kapsamında dünyaca ünlü Montabert kırıcılarına da fuarda yer verecek.

Komatsu iş makineleri zorlu çalışma ortamına sahip mermer ocaklarında; verimliliği, dayanıklılığı ve gücü ile öne çıkıyor. Mermer sektörünün ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen Komatsu’nun hidrolik ekskavatörleri PC390LC ve PC500LC ile lastikli yükleyicisi WA500-6-SM fuar alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Bu iş makinelerinin yanında Komatsu WB97S kazıcı yükleyici ve Montabert XL1900 ve XL2600 kırıcı modelleri de İzmir Marble 2022 Fuarı’nda yer alacak.

Sahaların kesintisiz ve güvenilir gücü Komatsu

Temsa İş Makinaları’nın, distribütörlüğünü yaptığı Komatsu iş makineleri, mermer sektöründe faaliyet gösteren birçok firma tarafından tercih ediliyor. Geniş bayi ağı ve mobil servis ekipleri ile satış sonrasında makinelerine hızlı müdahale imkanı sağlayan Komatsu, aynı zamanda KOMTRAX uydu takip sistemi, güçlü tedarik zinciri sayesinde sunduğu yedek parça tedariki gibi avantajları ile de makinaların verimliliklerini maksimum düzeye çıkarıyor. Yüksek marka ve ikinci el değeri de Komatsu’nun mermer ocaklarında tercih edilmesinde önemli bir etken oluyor.

Taşın uzmanı: “WA500-6-SM”

Komatsu, ‘’WA500-6 Stone Master’’ ‘Taşın Uzmanı’ unvanına sahip lastikli yükleyicisini, artırılmış taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi, güçlendirilmiş şasesi ve mükemmel stabilitesi ile Türkiye’deki mermer ve taş ocakları için özel olarak geliştirdi. 33.000 kilogramlık çalışma ağırlığı bulunan WA500-6 SM lastikli yükleyici, 357 HP’lik 6 silindirli Komatsu motordan gücünü alıyor. Komatsu imzalı motora sahip WA500-6 SM lastikli yükleyici, tamamı Komatsu üretimi pompa, şanzıman, diferansiyel ve Lock-Up kavramalı tork konvertörünün birbiri ile uyum içinde çalışması sayesinde sorunsuz ve uzun ömürlü bir performans sunuyor. Komatsu patentli yüzde 100 motor-pompa eşleşmesi sağlayan Hydromind Sistemi, ECO-Power Mod’lu Motor Güç Seçme Sistemi ve Mod Seçme Sistemli Otomatik Akıllı Şanzımanı sayesinde WA500-6 SM yüksek güç ve düşük yakıt tüketimi bir arada sunuyor. Aynı zamanda WA500-6 SM, ağır hizmet tipi ve soğutmalı aks, değişken debili pistonlu pompa ve kapalı devre yük algılama sistemleri ile sorunsuz bir çalışmayı minimum yakıt tüketimiyle sağlıyor. Kendi sınıfındaki maksimum devrilme yüküne ve minimum dönüş yarıçapına sahip olan Komatsu WA-500-6 SM dar alanlarda da üstün performans sağlıyor. Gürültü seviyesi düşük ve yüksek torklu Komatsu üretimi motor, tüm bu üstün sistemler sayesinde yüzde 20’ye varan yakıt tasarrufu sunuyor. Operatör konforunu önemseyen Komatsu, hava süspansiyonlu koltuğu ve EPC (Elektronik Pilot Kontrolü) sistemine sahip kollar ile uzun süren çalışma saatlerini daha keyifli bir hale getiriyor. Toz yoğunluğunun yüksek olduğu mermer ocaklarında, WA500-6 SM Ters Döndürülebilir Fan Sistemi ile radyatör temizliğini kolaylıkla yapılabiliyor.

Yüksek koparma gücü

Yüksek motor gücü, sınıfındaki en yüksek koparma kuvveti ile kaldırma kapasitesi ve mermer sahaları için özel olarak tasarlanan güçlendirilmiş bomu sayesinde WA500-6 SM, 30 tonluk mermer bloklarını kolaylıkla kamyona yükleyebiliyor. 4,7 m³ kovaya sahip lastikli yükleyici yüzde 15 arttırılmış mermer blok kaldırma kapasitesi ile sahada yüksek üretkenlik sunuyor. Sınıfındaki en geniş iz genişliğine ve 40 derece bel kırma açısına sahip WA500-6 SM lastikli yükleyici aynı zamanda sınıfındaki en büyük ve ferah kabine sahip. WA500-6 SM, bu özelliklerin yanında kullanıcılarına ön ve arkada kayıt özelliği bulunan kamera sistemini, bom ve kova otomatiğini, acil durum direksiyonu ve KOMTRAX uydu takip sistemi gibi üstün konfor ve güvenlik donanımlarını da sunuyor.

Mermere meydan okuyan PC500LC-10

Maksimum çalışma ağırlığı 52 ton olan ve 2020 yılında tanıtılan Komatsu’nun ağır hı̇zmet tı̇pı̇ yeni hidrolik ekskavatörü PC500LC-10, Komatsu motoru ile sahada yüksek koparma performansı ve düşük yakıt tüketimi sağlarken, kabin tasarımı ve teknolojik donanımlarıyla operatöre konforlu ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. Tüm komponentleri Komatsu mühendisliği ile geliştirilen PC500LC bu sayede uyum içinde çalışarak yüzde 20 daha düşük yakıt tüketiminde ve minimum arıza prensibi ile çalışıyor. Bom ve armı zorlu şartlara uygun olarak güçlendirilmiş PC500LC, 3,5m³ kapasiteli ağır hizmet kovası ve 4,0m³ genel kullanım kovası sayesinde sınıfındaki diğer ekskavatörlere göre daha fazla üretim yapabiliyor. Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları’nın her şey dahil hizmet modeli Kompetan avantajlarına sahip Komatsu PC500LC Hidrolik Ekskavatör, 6.000 saat ücretsiz periyodik bakım, 3 yıl veya 6.000 saat uzatılmış komponent garantisi, ücretsiz periyodik yağ analizi ve makine sağlık raporu, ücretsiz operatör eğitimi, ücretsiz VIP Destek Hattı ve tüm bunlarla beraber en yüksek 2. el değeri gibi fırsatları da müşterilere sunuyor.

Maden sahalarının vazgeçilmezi: Komatsu PC390LC

Komatsu’nun İzmir Mermer Fuarı’nda sergilenecek PC390LC hidrolik paletli ekskavatörü ise dayanıklılığı ve verimliliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 40 ton sınıfında en yüksek verime (ton/litre) sahip olan Komatsu PC390LC-8M0, hem yakıt tasarrufu hem de yüksek performansı ve yıllarca sorun çıkarmadan çalışması sebebiyle sektörde yüksek talep görmeye devam ediyor. 260 HP güce ve 41.000 kg çalışma ağırlığına sahip PC390LC hidrolik ekskavatörün 2,5 m³ ve 2,8 m³ kova seçenekleri bulunuyor. 200kN koparma ve 255kN kazma kuvveti sunan PC390LC, değişken açılabilir paletleri sayesinde sahada yüzde 30 daha stabil bir yürüyüş sağlıyor.

Komatsu kazıcı yükleyici modelleri ile sahada yüksek verim, kesintisiz performans

Temsa İş Makinaları’nın fuarda sergileyeceği bir diğer Komatsu modeli ise WB97S kazıcı yükleyici olacak. 99.2 HP gücündeki motoru ve tam otomatik Powershift şanzımanı ile kullanıcılara farklı uygulamalarda kesintisiz performans sağlayan WB97S, standart olarak sunulan t joystick kontrollü ön kova ve arka kovası sayesinde operatörlere çalıştıkları süre boyunca birçok zorlayıcı uygulamayı kolaylıkla gerçekleştirme imkanı sunuyor. Ayrıca WB97 serilerinde yan tarafa konumlandırılan egzoz çıkışı ön görüşü engellemeyerek operatörlere kullanım esnasında geniş bir görüş açısı sunuyor. Komatsu’nun WB97 serilerinde sunduğu, zorlu zemin koşulları için geliştirilmiş kilitli diferansiyel ise yüksek çekiş gücü sağlayarak performans kaybının önüne geçiyor.

Montabert kırıcılar Temsa İş Makinaları güvencesiyle Türkiye’de

Dünyanın önde gelen kırıcı markası Montabert, 2022 yılı itibariyle Türkiye’de Temsa İş Makinaları güvencesiyle satılmaya başlandı. Fransız üreticinin XL1900 ve XL2600 modelleri İzmir Mermer Fuarı’nda Temsa İş Makinaları fuarında sergilenecek. Kırma ve delme ataşmanları üretiminde 100 yıldan fazla geçmişe sahip dünyanın öncü markalarından Montabert, 2017 yılından beri dünyada Komatsu bünyesinde hizmet veriyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre her işe ve zorluk derecesine uygun farklı ataşman modelleri sunan Montabert aralıksız uzun çalışma gerektiren işlerde sahaların vazgeçilmezi oluyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kehan Ekoloji ile “Dip tarama” kolaylaştı

SONRAKİ HABER

XCMG ile yol yapım süreçleri kısalıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share