İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu’nun yeni ağır hizmet tipi ekskavatörü PC950-11 Türkiye’ye geliyor

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. birçok sektörün iş ve maden makineleri ihtiyacını yeni nesil Komatsu iş ve maden makineleri ile karşılamaya devam ediyor. Özellikle yüksek tonajlı uygulamalara yönelik sunmuş olduğu iş ve maden makineleriyle kullanıcılara çözümler sunan Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatsu’nun yeni modeli PC950-11 ekskavatörü Türkiye’de kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Avrupa’da ilk olarak 2022 yılında Münih’te gerçekleşen Bauma Fuarı’nda sergilenen PC950-11 daha önceki modeli olan PC850-8’e göre oldukça donanımlı ve güçlü özelliklere sahip. 2023 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye pazarına girecek olan PC950-11, özellikle yüksek tonajlı uygulamaların gerçekleştiği çalışma sahalarındaki gereksinimlere göre tasarlandı.

Daha yüksek iş çıkarma kapasitesi

Yeni nesil motor teknolojisine sahip ve 95 ton sınıfında oldukça iddialı olan PC950-11 bir önceki modeline göre daha verimli çalışma imkânı sunuyor. PC950-11’in öne çıkan özelliklerinden biri olan Kule Dönüş-Bom Öncelik Seçme özelliği sayesinde yükleme açısına göre boma veya kuleye öncelik tanınabiliyor ve daha seri daha hızlı kamyon yükleme olanağı sunuyor. Diğer bir özelliği olan hidrostatik dönüş için bağımsız pompa ve çift motorsayesinde kule hidrolik sistemi bağımsız çalışıyor ve daha hızlı dönüş imkânı tanıyor. Aynı zamanda kule freni devreye girdiğinde motora yardımcı olarak daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Komatsu PC950-11 artırılmış kova kapasitesi, motor ve kazı gücüyle birlikte yaklaşık olarak yaklaşık %50 oranında daha yüksek performans sunuyor. Bu sayede PC950-11 daha kısa sürede daha fazla iş çıkarma olanağı sunuyor. Madenler ve taş ocakları gibi zorlu şantiyeler için özel olarak tasarlanan PC950-11, üretkenlik, yakıt verimliliği, operatör konforu ve iş sahası güvenliğinde yeni standartlar belirliyor.

Yakıtta %40’a varan tasarruf

Devrim niteliğindeki motor tasarımı ve gelişmiş yakıt yönetim sistemi ile Komatsu PC950-11, önceki modeline kıyasla yakıt tüketimini %40’a varan oranda azaltıyor. Komatsu PC950-11 bu özelliğiyle, yalnızca önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda daha yeşil ve daha sürdürülebilir bir çevreye de katkıda bulunuyor.

Ücretsiz bakım ve komponent garantisi ayrıcalığı

Komatsu, PC950-11 ağır hizmet tipi paletli ekskavatörü avantajlı kılan özelliklerden biri de 3 yıl / 6.000 saat boyunca tüm bakım operasyonlarının Komatsu tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi. Sunulan bakım hizmetlerinde DPF filtreleri dahil ücretsiz bir şekilde değiştiriliyor. Ayrıca bu süre içerisinde sunulan komponent garantisiyle kullanıcılara büyük kolaylık sağlanıyor.

“İş makinelerinin yeni çağı” mottosuyla tüm ürün segmentini ve hizmet anlayışını yenileyen Komatsu, ücretsiz bakım hizmetiyle firmaların masraflarını ve servis takip yükünü azaltıyor.

Üst düzey konfor ve güvenlik aynı kabinde

Komatsu, PC950-11 operatör konforuna ve ergonomiye öncelik verilen kabin tasarımıyla da ayrışıyor. Geniş kabin mükemmel görüş, azaltılmış gürültü seviyeleri ve ergonomik kontroller sunarak operatörlerin uzun vardiyalarda kolaylıkla ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Operatör koltuğu ile entegre konsol, tam otomatik klima, emniyet kemeri uyarısı, otomatik kilit kolu kilitleme işlevi, ikincil motor durdurma anahtarı, yüksek çözünürlüklü 7 inç LCD ekran, bluetooth işlevli multimedya gibi özellikler rahat ve üretken bir çalışma ortamına katkıda bulunuyor.

Güvenli bir çalışma ortamını desteklemek için çeşitli özelliklerle donatılan Komatsu PC950-11, gelişmiş stabilite, otomatik uyarı sistemleri ve iyileştirilmiş operatör görüş açısının yanı sıra 4 kamerayla 360 derece kontrol sağlayan KomVision ve gece çalışma aydınlatmaları gibi donanımlarıyla kazaların önlemesine yardımcı olur ve zorlu sahalarda daha güvenli operasyonlar sağlıyor.

KOMTRAX ile her an kontrol altında

KOMTRAX uydu takip sistemi özelliğine de sahip olan Komatsu PC950-11, performans, servis zamanlaması, konum ve arıza bilgileri gibi bilgileri uydu üzerinden filo yöneticilerine veya firma sahiplerine anlık olarak aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca Komatsu’nun iş ortaklarına sunduğu ayrıcalıklı bir hizmet olan Müşteri Destek Merkezi, bu verileri takip ederek olası riskleri erkenden tespit edip raporluyor. Marubeni Dağıtım ve Servis İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand bu yeni modelle ilgili görüşlerini paylaştı. “Yeni PC950-11 modelimizi Türkiye pazarına sunacağımız için heyecan duyuyoruz. Bu ekskavatör gücü, verimliliği ve operatör konforunu daha önce hiç olmadığı kadar bir araya getiriyor. PC950-11’in özelliklerinin yanında sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerle iş ortaklarımızın çalışma verimliliğinde devrim yaratacağımıza inanıyoruz. Madencilik sektörünün profesyonellerini Komatsu PC950-11’i deneyimlemeye ve operasyonlarında yaratabileceği farkı keşfetmeye davet ediyoruz” dedi. Komatsu PC950-11 ile ilgili daha detaylı bilgiye komatsu.com.tr adresinden ve Marubeni Dağıtım ve Servis’in 0850 480 18 46 numaralı Müşteri İletişim Hattı’ndan ulaşılabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kadınların başarı hikayeleri maden sektöründe de göz kamaştırıyor

SONRAKİ HABER

Putzmeister Türkiye, SANY SKT90E ve SKT105E kamyonlarıyla yeni bir çağın kapısını aralıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share