İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Koparıcı Hafriyat, iş makinesinde aradığı özellikleri Hidromek’te buldu

Hidromek, H4 Serisi ekskavatörler ile farklı iş alanlarında çalışan firmalara uygun çözümler sunuyor. Antalya’nın Demre ilçesindeki hafriyat projelerinde yer alan Koparıcı Hafriyat da aradığı kriterleri Hidromek’te buldu. H4 Serisi ile verimliliklerinin arttığını belirten firma sahibi Mehmet Koparıcı, “HMK 230 LC ve HMK 310 LC paletli ekskavatörler, güçlü olmasının yanı sıra konfor ve yakıt tasarrufuyla da öne çıkıyor” dedi.

1995 yılından bu yana Antalya’nın Demre İlçesi’nde faaliyet gösteren Koparıcı Hafriyat; bölgedeki hafriyat projeleri başta olmak üzere kum, çakıl ve eleme tesisleri ile çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hafriyat alanında faaliyet göstermeye başladıkları ilk yıllarda güçlü ve verimli iş makinelerine sahip olmadıklarını belirten Koparıcı Hafriyat Kurucusu Mehmet Koparıcı, “İş yoğunluğumuzun artması nedeniyle güçlü ve sağlam iş makinelerine ihtiyaç duyduk. 2021 yılından itibaren de Hidromek’in paletli ekskavatörleri ile çalışmaya başladık” dedi.

Mehmet KOPARICI – Koparıcı Hafriyat Kurucusu
Performans ve verimlilik tercih nedeni oldu

İş makinesi yatırımında bulunmadan önce verimliliği yakalamak için saha araştırması yaptıklarına dikkat çeken Mehmet Koparıcı, “Hidromek’in yeni H4 Serisi makineleri ilgimizi çekti. Yaptığımız araştırmalar sonucunda 1 adet HMK 230 LC ve 1 adet HMK 310 LC paletli ekskavatörü makine parkımıza ekledik. Hidromek’i tercih etmemizde markanın ürünlerinin performansı ve yakıt verimliliği ile yerli üretim olması ön plana çıktı” dedi.

Hafriyatta birinci faktör ‘maliyet’

Kullandıkları iş makinelerinin arıza çıkarmaması ve yakıt tasarrufu sağlamasının öneminden bahseden Mehmet Koparıcı, “Hafriyat projelerinde faaliyet gösteren bir firma olduğumuz için önceliğimiz her zaman maliyeti düşük tutmak oluyor. İş makinelerini satın alırken tavsiyeler ve araştırmalarımız sonucu hareket ettik. Hidromek marka iş makinelerinin diğer marka makinelerden farkını gördüğümüz için tercihimizi bu yönde belirledik. Satın aldığımız makineler, güçlü olmasının yanında yakıt tasarrufu da sağlıyor. Bu yüzden bundan sonraki makine alımlarımızda da Hidromek’i tercih edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sorunsuz makine ve hızlı servis imkanı

2021 yılında Hidromek’ten 2 adet ekskavatör satın aldıklarına değinen Mehmet Koparıcı, “HMK 230 LC paletli ekskavatörü 2021 yılı Ocak ayında teslim aldık. HMK 310 LC paletli ekskavatörü ise Ekim ayında parkımıza ekledik. HMK 230 LC ile yaklaşık bir yıldan beri çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu zamana kadar geçen sürede makine ile ilgili herhangi bir problem yaşamadık. Sadece makinenin düzenli servis zamanlarına dikkat ederek bakımlarını aksatmamaya özen gösterdik. Düzenli bakım zamanlarında servis ve yedek parça hizmetinde herhangi bir sorunla karşılaşmadık bu yüzden Hidromek ile çalışmaktan çok memnunuz” dedi.

“Satış ekibinin ilgisi bizi memnun etti”

Hidromek’in satış ve satış sonrası hizmetler aşamasından tüm iletişim süreçlerine kadar memnuniyetlerinin devam ettiğini aktaran Koparıcı, “Hidromek, hem satış öncesi hem de satış sonrasındaki operasyonel süreçlerde çok başarılı bir marka. Satış ekibi, makineleri satın almaya karar verdiğimiz andan itibaren sürekli bizimle iletişim halindeydi. Satış ekibinin ilgili ve alakalı tutumu bizi çok memnun etti. Ekipte görev alan arkadaşlar birçok kez firmamızı ziyaret etti. Herhangi bir aksaklık olmaması için ellerinden gelen çabayı gösterdi. Bu yüzden yeni bir iş makinesine ihtiyaç duyduğumuz zaman bundan sonra da tercihimiz yeniden Hidromek olacak” açıklamalarında bulundu.

“H4 Serisi ile konfora kavuştum”

Koparıcı Hafriyat’ta iş makinesi operatörü olarak görev alan Murat Meke, “20 yıldır iş makinesi operatörlüğü yapıyorum. Hidromek’in yeni H4 Serisi makineleri, diğer kullandığımız iş makinelerine göre performansı, konforu ve yakıt verimliliğiyle öne çıkıyor. Bir operatör olarak Hidromek iş makinesi ile çalışmaktan çok memnunum. İş makinesi operatörü olarak ilk önce makinede konfora bakıyorum. 8 saat makine üzerinde çalıştığım için makinenin konforlu olması benim için çok önemli. Hidromek’i başka marka makineler ile kıyasladığımızda performansının yanında konforlu olmasıyla da öne çıkıyor. Bu konfor özelliğin yanında verimli bir iş yapmak için yakıt tasarrufu da önemli. Hidromek’in iş makinelerini farklı marka makineler ile kıyasladığımda yakıt cimrisi olduklarını söyleyebilirim” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TBB ve TMB’den KOMATEK 2022’ye tam destek

SONRAKİ HABER

Hasret bitiyor!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share