İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Lastikli yükleyiciler çok yönlü kullanımıyla vazgeçilmezler arasında  

Lastikli yükleyiciler çok yönlü kullanımıyla vazgeçilmezler arasında  

Lastikli yükleyiciler; inşaat, maden ve yol sektörünün en temel makinelerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sahalarda taşıma ve yükleme görevlerini üstlenen bu makineler, sektörde fark yaratmaları adına, markalar tarafından sürekli olarak değişen dünyaya elverişli şekilde yenileniyor. Farklı çalışma koşullarında başarılı işlere imza atan lastikli yükleyicilerde yapılan yenilikler; güvenilirlik, üretkenlik, yakıt verimliliği, çok yönlülük ve operatör konforu noktalarında oluyor. Makina Market olarak, önemli iş makineleri markalarının müşteri memnuniyetini yakalamak üzere farklı özelliklerle donattığı lastikli yükleyicileri sizler için inceledik ve kullanım avantajlarını sıraladık. Dünya genelinde kullanılan lastikli yükleyiciler arasında, özellikle Türkiye pazarında öne çıkan modeller haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Cat 950 GC & 966 GC sektörde fark yaratıyor!

Borusan Cat tarafından Türkiye pazarına sunulan Cat 950 GC & 966 GC modelleri; bakım ve kullanım kolaylığı, operatöre sundukları konfor, yüksek verimlilik, düşük seviyede yakıt tüketimi, yüksek üretim açısından fark yaratan yeni performans tipi kovaları, Caterpillar’ın her modelinde olduğu gibi yüksek güvenlik avantajları ve en önemli özellikleri saat başı maliyeti azaltmaya yönelik çalışma şekilleriyle orta boy lastikli yükleyici sınıfında öne çıkıyor.

Farklı kullanım alanlarında boy gösteren Cat 950 GC & 966 GC modelleri; manuel ve otomatik olarak değiştirilebilen vitesler, makinenin veya lastiklerin kaymasını ya da patinaj yapmasını önleyen diferansiyel kilitlere sahip akslar, saat başı düşük işletim maliyeti ile kurulan değer-kullanım ömrü dengesi ve common rail enjeksiyon içeren yeni motorlar sayesinde sağlanan yakıt verimliliği ile iş performansını en yüksek seviyeye çıkarıyor. Yalnızca iş kalitesine değil, operatörlerin rahatlığına da önem verilen modellerde yer alan büyük kanatlı kapılar, geniş bir şekilde açılarak yağ seviye çubuğuna ve motora erişim kolaylığı sağlıyor. Kabinde bulunan koltuk ve direksiyon için özel ayar seçenekleri, hepsi bir arada bulunan düğme fonksiyonları ve ekrana taşınabilen opsiyonel kantar sistemi ise ‘konfor’ tanımını tam anlamıyla karşılıyor.

İşletmeler için en doğru makine: 966 GC

Çok sayıda uygulamada kullanılabilecek en doğru makine olan Cat 966 GC, düşük sahip olma ve işletim maliyetinin yanı sıra sunduğu mükemmel makine performansıyla işletmeler için en doğru makine olma özelliği taşıyor. Makinede bulunan gürültü düzeyini ve radyatör tıkanmasını azaltan isteğe bağlı fan, çok tozlu koşullarda ters dönebilmesiyle temizlik ihtiyacını azaltıyor. Yüke duyarlı hidrolikler, sezgisel kontrol üniteleri, performans serisi kepçeler ve motor rölanti yönetim sistemi (EIMS) sayesinde düşük yakıt tüketimi sağlayan Cat 966 GC, sahip olduğu motorla emisyon standartlarını da karşılıyor.

Yüke duyarlı hidrolik sistem

Makinede bulunan ve Cat tarafından tasarlanan planet powershift şanzıman uzun servis ömrü sağlarken, yerden erişilebilen günlük ve planlı bakım noktaları da servis işlemlerini güvenli, kolay ve verimli bir şekilde yapma imkanı veriyor. Basınç dengelemeli ve tek kavramalı vites sistemi elektronik debriyaj, tüm çalışma koşullarında yumuşak ve verimli bir vites değişimi sağlıyor. Kolay yüklenen performans serisi kepçeler, malzeme korumayı iyileştiriyor ve kazma sürelerini kısaltıyor. Ayrıca bu kepçeler, üretkenliği ve yakıt verimliliğini önemli ölçüde iyileştirerek, %100 – %110 artırılmış kepçe dolum faktörü sayesinde üstün bir üretim kapasitesi de sunuyor. Yüke duyarlı hidrolik sistem, uygulama sistemi için yalnızca ihtiyaç halinde akış ve basınç üretiyor, böylece makinenin verimliliği artıyor. İsteğe bağlı kepçe süspansiyon sistemi, zorlu zeminlerde yüksek hızda hareket ederken sürüşü, performansı ve yük korumayı iyileştirerek, devir süresini kısaltıp üretkenliği artırıyor. İklimlendirme sistemi ve panjurlu havalandırma delikleri, operatörün hava akışını yönlendirebilmesine olanak tanıyor. Temiz hava ve devridaim kabin hava filtreleri ise üstün bir filtreleme ve kolay bir temizlik sunuyor.

Günlük işleri en doğru şekilde tamamlamak 950 GC ile mümkün

Malzeme taşıma ve kamyon yüklemeden genel inşaat ve istiflemeye kadar, iş sahasındaki tüm işleri gerçekleştirmek üzere özel olarak tasarlanan Cat 950 GC lastikli yükleyici, günlük işleri en doğru şekilde tamamlaması amacıyla müşterilerle buluşuyor. Mükemmel makine performansı ile düşük edinim ve işletme maliyetlerini birleştiren 950 GC; malzemeye mükemmel penetrasyon ve yüksek koparma kuvveti sunan Cat Z-bar bağlantı geometrili performans serisi kovaları, gelişen pazarlarda mevcut olan yakıtlar için özel olarak tasarlanan yeni enjeksiyon sistemi donanımlı bir blokta bulunan C7.1 motoruyla donatıldı.

Servis kolaylığı

Makine; gereken çalışma işlevlerini gerçekleştirmek için akış ve basınç üreten yüke duyarlı hidrolik sistemi, kolay ve sezgisel kontroller ile mükemmel bir görüş sunan geniş kabini, operatörün vardiya boyunca üretken ve verimli kalmasını sağlamak için hava akışını yönlendirmesine izin veren on panjurlu havalandırma deliği, üstün filtreleme ve kolay temizlik sağlamak için operatör ortamının dışındaki ana ünitede bulunan kabin hava filtreleri ve önemli servis kolaylıklarıyla işletmelerin gözdesi olma yolunda ilerliyor.

Bu bir advertorial çalışmadır

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Caterpillar, Tilt Rotate System (TRS) sistemini Cat Mini Ekskavatörlerle çalışacak şekilde genişletiyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>“Yusufeli barajı üreteceği elektrik ile ekonomiye 5 milyar liralık katkı sağlayacak”</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share