İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

liebherr

Liebherr’den iki yeni elektrikli paletli ekskavatör

Liebherr, elektrikli paletli ekskavatör ürün gamını yeni R 976-E ve R 980 SME-E modelleriyle genişletti. Madencilik ve taş ocağı işlerinde ER 974 B’nin yerini alan iki yeni modelin tasarım ve elektrik sisteminin tamamı Liebherr-France SAS tarafından geliştirildi.

Fransa’nın Colmar kentinde Liebherr-France SAS tarafından geliştirilen yeni elektrikli ekskavatörler R 976-E VE R 980 SME-E, Liebherr‘in 40 yıllık deneyimine dayanarak tasarlandı, hafriyat kovalı ve shovelli olarak pazara sunuldu. 90 ve 100 ton çalışma ağırlığına sahip R 976-E ve R 980 SME-E ekskavatörler, elektrik motoruyla en zorlu koşullarda bile yüksek performansı garanti ediyor. Sıfır karbon ve sera gazı emisyonuna sahip olan ekskavatörler ayrıca düşük gürültü seviyesiyle konfor sağlarken, güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Elektrikli motor ile karbon ayak izi sıfırlandı

Son yıllarda çevre bilinciyle hareket ederek karbon ayak izini azaltacak çalışmalarda bulunan Liebherr, elektrik teknolojisinin kalite ve güvenirliğini madencilik, malzeme elleçleme gibi alanlara uygulayarak geliştirdiği makinelerde verimliliği ve performansı daha da artırdı. Liebherr’in yeni paletli ekskavatörü R 976-E’nin 400 kW’lik elektrik sistemi, alt takımın ortasında ya da isteğe bağlı olarak yan tarafta yer alan bir kablo üzerinden 6.000 V gerilimle beslenerek motorun çalışmasını sağlıyor. Ekskavatöre opsiyonel olarak bir kablo tamburu da montajlanabiliyor. 6.000 V/50 Hz’lik güç beslemesi yüksek gerilim kolektör halkası üzerinden gerçekleşiyor. Üst platformda bir trafo dolabı (yüksek/alçak gerilim) ve 690 V, 230 V ile 24 V’lik araç şebekelerinin dağıtımı ve kontrolü içinde bir alçak gerilim dolabı bulunuyor.

Entegre teknoloji ile daha uzun ömürlü çalışma performansı

Liebherr’in R 976-E ve R 980 SME-E modellerinde yer alan entegre teknoloji sayısız avantaj sağlıyor. Tahrik mili tüm çalışma koşullarında sabit bir hızla çalıştığı için elektrikli ekskavatör daha uzun ömürlü çalışma saati sunuyor. Yeni makineler, birleşik hareketler için aralıklı olarak ortaya çıkan güç gereksinimlerini rahatlıkla karşılayabiliyor ve böylece her güç aralığında performansı en üst düzeye çıkarıyor. R 976-E’de bulunan alçak gerilim asenkron elektrik motoru, makinenin hidrolik sistemini çalıştırıyor. Ayrıca motor yataklarında ve bobinajında ısı koruma sistemi bulunuyor. Güçlendirilmiş bir flanşı olan bir kasaya yerleştirilen motor, yumuşak yol verici sayesinde güvenli bir şekilde çalışıyor. Kaynak makinesiyle üretilen özel yapılı ve dayanıklı kontrol dolabı, zorlu çalışma koşullarında en iyi dayanımı sağlıyor. IP 65 sertifikalı kilitlenebilir su geçirmez kapaklarda emniyet şalterleri ve acil kapama fonksiyonu konumlanıyor. Yüksek gerilim dolabı, güç bağlantı konektörü ve elektrik geriliminin dönüştürülmesi için kullanılıyor. Alçak gerilim dolabı ise bağlantıyı izliyor.

liebherr

Dayanıklı tasarımla güvenli çalışma

Liebherr’in elektrikli ekskavatörleri, rakiplerini gölgede bırakan bir performansla göz dolduruyor. Madencilik uygulamalarından alınan geri bildirimler sonucunda, bu ekskavatörlerin son derece dayanıklı bir tasarıma sahip olduğu belirtiliyor. Ekolojik ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen Liebherr, güvenilirliği zorlu koşullar altında test edilen bu ekskavatörlerin çevreye zarar veren gazlar üretmediklerini garanti ediyor. Tamamıyla Liebherr-France SAS tarafından tasarlanan ve üretilen elektrik sistemi kullanıcıya maksimum kalitede hizmet sunuyor.

Operatörün konfor ve güvenliği ön planda

Yeni elektrikli ekskavatörlerin bakımı ve işletmesi dizel motorlu ekskavatörlere göre daha düşük maliyetle gerçekleşiyor. R 976-E ve R 980 SME-E modellerinin çok sessiz olmaları, operatör konforunu da artırıyor. Elektrikli R 976-E ve R 980 SME-E ekskavatörler operatörlere sunduğu konfor özellikleriyle de öne çıkıyor. Makinelerde otomatik klima ve ısıtma sistemi, 270 derece görüş açısına sahip kamera sistemi ve 9 inç boyutunda yardımcı ekran ile donatıldı. Kırılmaz camlı ön ve üst pencereler ise operatör güvenliğini artıran özellikler arasında yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER
Hidromek

Kömürcüoğlu Mermer, Hidromek ile üretim kapasitesini artırıyor

SONRAKİ HABER

Makine sektöründen milyon dolarlık satış

BENZER HABERLER
Total
0
Share