İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

makinagetir.com, KİRALAMA TECRÜBESİNİ MARMARA BÖLGESİ’NE TAŞIYOR

‘HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR MAKİNE KİRALAMA’ SLOGANI İLE ÖNCELİKLE İZMİR’DEKİ MAKİNE KİRALAMA İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK AMACIYLA KURULAN makinagetir.com, KİRALAMA SEKTÖRÜNDE EDİNDİĞİ TECRÜBESİNİ MARMARA BÖLGESİ’NE TAŞIYOR. MAKİNA MARKET OLARAK MAKİNE KİRALAMAK İSTEYENLER İLE MAKİNESİNİ KİRAYA VERENLERİ GÜVENİLİR BİR ŞEKİLDE ONLİNE BİR PLATFORMDA BULUŞTURAN makinagetir.com’un SATIŞ DİREKTÖRÜ BURAK SIĞ İLE GÖRÜŞTÜK VE HİZMET AĞININ GENİŞLETİLMESİYLE İLGİLİ KONUŞTUK.

makinagetir.com OLARAK “HIZLI, KOLAY VE GÜVENİLİR KİRALAMA” ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKTINIZ VE HİZMET ALANLARINIZI SÜREKLİ OLARAK GENİŞLETİYORSUNUZ. SON OLARAK DA MARMARA BÖLGESİ’NE AÇILMAYA HAZIRLANIYORSUNUZ?   KURULUŞTAN BU ZAMANA KADAR GEÇEN SÜRECİ VE HİZMET ALANLARINIZIN GENİŞLEMESİYLE İLGİLİ BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNABİLİR MİSİNİZ?

Dünyanın birçok farklı iş alanında olduğu gibi, makine kiralama sektörü de önemli bir dijitalleşme sürecinden geçiyor. Dijitalleşme sürecinin bizler için ortaya koymuş olduğu en önemli mesaj, makine kiralama sektörünün de bu değişime ayak uydurmak durumunda olması gerçeği. Dolayısıyla projeleri ve ihtiyaçları için makine kiralayan ve bu ihtiyaçları karşılamak, makine yatırımını kazanca dönüştürmek için makinesini kiraya veren sektörleri analiz ettik. Bu analiz ile birlikte makine kiralayan ve kiraya veren bu iki önemli paydaşın internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde buluşabileceği online bir platformu hayata geçirmeye karar verdik. 2016 yılında, ‘Hızlı, Kolay ve Güvenilir Makine Kiralama’ sloganı ile öncelikle İzmir’deki makine kiralama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile makinagetir.com’u kurduk. makinagetir.com, aradan geçen bu zaman içerisinde Ege bölgesinde yer alan tüm illerde hizmet veriyor ve makine kiralamak isteyenler ile makinesini kiraya verenleri güvenilir bir şekilde online bir platformda buluşturuyor. Bugün geldiğimiz noktada, makine kiralama sektöründe edindiğimiz tecrübe, 4000’den fazla kullanıcı, 7000’den fazla makine ve 12.000’i aşkın gerçekleşmiş makine kiralama işlemi, bizi yeni bir bölgeye açılmaya teşvik ederek, makine kiralama sektörünün kalbinin attığı Marmara Bölgesi’ne açılma konusunda elimizi güçlendirdi. Amacımız Ege bölgesinde kazandığımız bu tecrübeyi, şimdi de Marmara bölgesinin kullanımına sunmak.

Burak SIĞ – makinagetir.com Satış Direktörü

MARMARA BÖLGESİ’NDE YER ALMANIZIN AVANTAJLARI NELER OLACAK? NEDEN MARMARA’YI TERCİH ETTİNİZ?

Makinagetir.com olarak iş modelimizi ana faaliyet bölgemiz olan İzmir’de paydaşlarımız ile birlikte test edip başarıya ulaştırdıktan sonra diğer bölgelere açılmayı hedefledik.  Bugün Türkiye’de yapı ve inşaat sektörü başta olmak üzere, birçok büyük proje Marmara bölgesinde yer alan sektör paydaşları tarafından organize ediliyor ve karar veriliyor. Aynı zamanda kiralık makine sayısına baktığımızda da en büyük yoğunluğun da yine bu bölgede olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, iş modelimizin Marmara Bölgesi’nin iyi bir potansiyel olabileceğini düşünerek; kullanıcı dostu ara yüzü ve güvenilir alt yapısı ile hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde makine kiralama ihtiyaçlarının karşılandığı makinagetir.com’u, Marmara bölgesine açma konusunda adımlarımızı atmaya başladık. Makine kiralama sektörünün dinamikleri ve ihtiyaçları değerlendirildiğinde, bugün Marmara bölgesinde birçok farklı proje hayata geçiriliyor ve yoğun bir makine kiralama süreci söz konusu. Bu yoğunluk, makine kiralama sürecinde online platformları zorunlu kılıyor ki; tüm paydaşlar kiralamalarını hızlı bir şekilde tamamlayabilsin. Dolayısıyla Marmara bölgesinde başta İstanbul, Bursa ve Kocaeli olmak üzere, iş dünyasında zaman yönetiminin çok değerli olduğu bu günlerde şirketlerin projelerine uygun makineleri bulup kiralamak için harcadıkları zamanı azaltacak, aynı zamanda makine sahipleri için de kiraya verme süreçlerindeki birçok zorlu aşamayı kolaylaştıracak ve makine yatırımlarını ekstra kazanca çevirecek bu sistem ile tüm paydaşların ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak istiyoruz.

BU BÖLGEDE NASIL BİR YAPILANMANIZ OLACAK? DETAYLARI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

makinagetir.com olarak Marmara bölgesinde öncelikle İstanbul, Bursa ve Kocaeli illerinde faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Bu illerde yapılacak internet üzerinden makine kiralama süreçlerini yönetebilmek için, öncelikle bu illerdeki makine sahipleri ile iletişime geçmeye başladık. Online ve offline tanıtım ve reklam mecraları ile makine sahiplerine makinagetir.com’un fırsat ve avantajlarını anlatıyor; toplantı ve ziyaretler düzenliyoruz. Aynı zamanda şu an Marmara bölgesindeki makine sahipleri yoğun bir şekilde makinagetir.com’a kayıt olmak için başvurularını iletiyor. Bu illerimizde makine kiralama sektörünün ihtiyacını karşılayacak makinelerini sistemimize kayıt edilmeye başlandı. Yakın zamanda bu illerde internet üzerinden makine kiralamak isteyenler için de sistemimizi aktif hale getireceğiz. Makinesini kiraya vererek yatırımını kazanca dönüştürmek isteyen tüm makine sahipleri, makinagetir.com’u ziyaret edip çok kolay bir şekilde üyeliklerini tamamlayarak bu sisteme dahil olup paydaşımız olabilirler.

ŞU ANDA HANGİ BÖLGELERDE YER ALIYORSUNUZ? MARMARA BÖLGESİ’NİN DIŞINDA GELECEK DÖNEMDE YER ALMAK İSTEDİĞİNİZ BÖLGELER VAR MI?

makinagetir.com olarak, şu anda tüm Ege bölgesinde yer alan tüm illerde internet üzerinden makine kiralama imkanı tanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 12.000’den fazla makine kiralama hizmetinin gücünü de arkamıza alarak, 2021 yılı sonuna kadar da Marmara bölgesinde makine kiralama ihtiyacı olanlar ile makinesini kiraya vermek isteyenleri buluşturmuş olacağız. Takip eden dönemde amacımız makinagetir.com’u önce İç Anadolu bölgesine taşımak ve ardından en kısa süre içinde tüm Türkiye’de bu online platformu hizmete sunacağız.

HANGİ ÜRÜNLERİN KİRALAMASINI GERÇEKLEŞTİRİYORSUNUZ? DETAYLI BİR ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

makinagetir.com olarak, iş makineleri, endüstriyel makineler, asfalt, yol makineleri ve nakliye makineleri olarak çok geniş bir makine yelpazesi sunuyoruz. 70 tona kadar ekskavatörler, yükleyiciler, kazıcı yükleyiciler, mini yükleyiciler, 500 tona kadar vinçler, tonaj sınırı olmaksızın akülü ve dizel forkliftler, endüstriyel veya inşaat sektörlerinde kullanılacak eklemli ya da makaslı platformlar bulunuyor.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Günümüz dünyasındaki en kıymetli unsurlardan biri zaman yönetimi. Online platformlar, bugün birçok farklı sektörde olduğu gibi ihtiyaçların karşılanmasında zaman tasarrufu sağlıyor ve tüm paydaşları en kısa sürede ve en kolay şekilde bir araya getiriyor. makinagetir.com da hem makine kiralamak isteyenler hem de makinesini kiraya vermek isteyenleri online bir platformda buluşturan Türkiye’nin önemli online platformlarından biri. Makine kiralamak isteyenler, projesine uygun makine, ataşman, ekspertiz vb. tüm ek hizmetler de dahil olarak kiralamak istedikleri makineler ile ilgili teklif alabilirler. Aynı zamanda makinesini kiraya vererek yatırımını daha yüksek oranlarda kazanca dönüştürmek isteyenler, makinagetir.com aracılığı ile gelen teklifleri değerlendirecek ve makinesini kiraya vererek kazancını arttırma fırsatı kazanacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

MOBİL KIRICI SEKTÖRÜNÜN PARLAYAN YILDIZI: BEYER MAKİNE

SONRAKİ HABER

VIMPO ÜRÜN GAMINA KIZGIN YAĞ KAZANLARINI EKLEDİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share