İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Manitowoc, yeni MCR 305 serisiyle projelerdeki verimliliği artırıyor

Manitowoc’un Potain bölümünden yeni bir orsa pergel kule vinci, inşaat projelerinin verimliliğini artırmak için şantiye tasarrufu vaat ediyor. Şirket tarafından, müşterilerin isteklerine göre hareket ederek ortaya hem tasarruf sağlayan hem de ihtiyaçlara cevap veren bir ürün ortaya çıkarıldı. Yeni MCR 305’in 20 veya 25 ton kapasiteye ve maksimum 60 metrelik kaldırma koluna sahip iki versiyonu bulunuyor.

Optimize edilmiş tasarımı ile Manitowoc’un yeni Potain MCR 305 orsa pergel kule vinci, önceki modellere göre daha kısa hizmet avantajı sunuyor. Modelin mühendisliği, Fransa ve Çin’deki ekipler tarafından ortaklaşa gerçekleştirildi. MCR 305’in 20 veya 25 ton kapasiteye ve maksimum 60 metrelik kaldırma koluna sahip iki versiyonu bulunuyor. MCR 305 H25, 3 ton karşı ağırlıkla 25 ton kapasite sunarken, MCR 305 H20 ise 20 ton kaldırma ve 3,1 tonluk bir karşı ağırlıkla geliyor.

Projelerdeki zaman baskısı azalıyor

Yeni MCR 305 serisinin 194,3 metre yüksekliğe ulaşması için binaya altı adet kule bağlantısı gerekiyor. Mevcut MCR 295’in 192,6 metreye ulaşması için 11 halata ihtiyaç duyuyor. Her iki versiyonda da arka karşı vinç dönüş yarıçapı 8,7 metredir. Maddi tasarruf etmenin yanı sıra, daha az bağlantı, günümüz projelerinin zaman baskısını da azaltmaya yardımcı oluyor. Tam 60 metrelik vinç koluyla MCR 305’in hizmet dışı yarıçapı 12,5 metre olup bu, yine 60 metrelik vinç koluyla MCR 295’in 22 metrelik mesafesinin yarısına yaklaşıyor. Manitowoc,böylece dar bir alanda tek bir vinç yerine iki vinç kullanabilme arasındaki farkı belirtiyor.

Müşterilerin isteklerine göre bir tasarım gerçekleşti

Müşterilerle kapsamlı görüşmeler yaptıklarını ve etkileyici yeni bir orsa pergel vinci geliştirmenin gerektiğini vurgulayan Manitowoc Potain Kule Vinçleri Bölge Ürün Müdürü Leong Kwong-Joon, “Kolun tüm uzunluğu boyunca güç kazanımları elde edilebiliyor. Müşteriler için daha yükseklere daha hızlı tırmanma ve hizmet dışı kalma yarıçapını önemli ölçüde azaltarak daha iyi üretkenlik elde etme konusunda da büyük tasarruflar sağlandı. Bu yeni modeli piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

KÇS Kipaş Çimento’nun elektrikli kaya kamyonundaki tercihi SANY oldu!

SONRAKİ HABER

Motto Türkiye, FINE hidrolik ataşmanların Türkiye ve Batı Afrika distribütörü oldu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share