İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MARFAM, HITACHI VE KAWASAKI İLE GÜVENDE

AFYON EMİRDAĞ’DAKİ MERMER OCAĞINDA HITACHI EKSKAVATÖRLERİ İLE KAWASAKI LASTİKLİ YÜKLEYİCİLERİNİ KULLANAN MARFAM MARBLE, ALTI KADEMEDEN OLUŞAN OCAKTA AYLIK 2000 METREKÜP ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİYOR. YOĞUN BİR TEMPODA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN FİRMA, HITACHI VE KAWASAKI MARKASININ GÜCÜNE ENKA PAZARLAMA’NIN İSE SERVİSİNE GÜVENİYOR.

 

Emirdağ, Alanya, Yunak ve Karaman bölgelerinde taş ocağı işletmeciliği yapan Marfam Marble, Türkiye doğaltaş sektöründe emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Ocaklarında dünya doğaltaş sektöründe en çok talep gören taşları üreten firma, başta Çin olmak üzere Hindistan, Mısır, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve dünyanın diğer ülkelerine hizmet veriyor. Kurulduğu 2009 yılından bu yana üretim kapasitesini arttırarak büyüyen firma, Afyon-Emirdağ’da bulunan ocağında 3 adet Hitachi ZX400LCH-5A ekskavatör ve 3 adet Kawasaki 95Z7 lastikli yükleyici ile üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

 

AYLIK 1500-2000 METREKÜP ÜRETİM

Afyon Emirdağ Ocağı’nda Enka Pazarlama’dan satın aldıkları Hitachi ve Kawasaki marka iş makinelerine güvendiklerini ifade eden Marfam Marble Maden Mühendisi Zafer Kücek, altı kademeden oluşan Emirdağ ocağının üretim, rezerv ve çalışan sayısına ilişkin çeşitli bilgiler aktardı. Kücek, “Aktif olarak çalışmaların devam ettiği Emirdağ ocağımızda yaklaşık 32 kişi görev yapıyor. Ocağımızda aylık 1500-2000 metreküp arasında bir üretim gerçekleştiriyoruz. Satışlarımızda 2000-3000 metreküp arasında değişkenlik gösteriyor” dedi. Ocakta çıkartılan taşların jeolojik özelliklerine de değinen Maden Mühendisi Kücek, “Afyon Emirdağ Ocağı gri bir ocak. Titanyum kaplama, gri okyanus mavisi ve parçalı mermer olmak üzere farklı ürünlerimiz bulunuyor” ifadelerini kullandı.

 

Marfam Marble Maden Mühendisi Zafer Kücek

YAKIT TÜKETİMİ, VERİMLİLİK VE KULLANIM KOLAYLIĞI

Mermer ocaklarında Hitachi ve Kawasaki’ye ait çeşitli iş makinelerini kullandıklarına dikkat çeken Kücek, parklarında yer alan Hitachi ve Kawasaki markasını hakkında değerlendirmelerde bulunarak makinelerin yakıt tüketimi, verimliliği ve kullanım kolaylığıyla ilgili şöyle konuştu: “Şu anda parkımızda 3 adet Hitachi ZX400LCH-5A ekskavatör ve 3 adet Kawasaki 95Z7 serisi lastikli yükleyici bulunuyor. Makinelerimiz satın alındığı 2015 yılından bu yana aralıksız bir şekilde sorunsuz olarak çalışıyor. Yakıt tüketimi bakımından makinelerimiz gayet başarılı ve verimli. Operatörlerimizden aldığımız geri dönüşler doğrultusunda makinelerin kabin konforu ve kullanım kolaylığı açısından da oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.”

 

 

SERVİS VE MAKİNE MEMNUNİYETİ

Hitachi ekskavatörleri ile Kawasaki lastikli yükleyicilerinin gücü, performansı ve dayanıklılığından memnuniyetini dile getiren Kücek, son olarak Enka Pazarlama’dan aldıkları satış sonrası hizmetleri de şu sözlerle değerlendirdi: “Enka’nın satış sonrası ve servis hizmetlerden çok memnunuz. Kullanıcıdan kaynaklı makinede herhangi bir aksaklık yaşadığımız zaman Enka Pazarlama, en kısa sürede hızlı ve gerekli müdahalelerde bulunarak problemimizi çözüyor. Makinelerimizden ve aldığımız hizmetlerden çok memnunuz.”

 

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

RUSYA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TEHLİKE ÇANLARI VE TÜRKİ CUMHURİYETLERİNE ETKİSİ

SONRAKİ HABER

AKM PROJESİ’NİN YÜKSEKTEKİ İŞLERİ BIGLIFT’E EMANET

BENZER HABERLER
Total
0
Share