İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MB Crusher, Hardox aşınma plakasından yapılmış kırıcı kovasıyla sahalara değer katıyor

Zorlu ortamlarda çalışan kırıcıların kovaları için dayanıklılık oldukça önemli. Bunun bilincinde hareket eden MB Crusher, 20 yılı aşkın süredir Hardox aşınma plakalarıyla en zorlu işlerin üstesinden geliyor.

MB Crusher’ın vazgeçilmezi kırıcı kepçenin gövdesi; aşınmaya dayanıklı bir çelik olan Hardox 400 ile üretildi. Hem sertliği hem de dayanıklılığıyla müşterileri cezbeden Hardox çeliği,  toleransları EN 10029 standardında olan çeliklerden çok daha katı olmasıyla dikkat çekiyor. Hardox’un çeliği sayesinde kırıcı kovalar uzun yıllar çalışmaya dayanabiliyor ve geç yıpranıyor.

Daha yüksek kapasite için yenilikçi kırıcı kova tasarımı

MB BF90.3’ün patentinin alınıp 2001’de piyasaya sürülmesi büyük bir yenilikti. Bu hareket; paletli ekskavatör, mini yükleyici, ön yükleyici veya kazıcı yükleyici gibi mevcut ekipmanların daha esnek bir şekilde kullanılması için fırsat yarattı. MB’nin kırıcı kovası, diğer tüm standart ataşmanlar gibi makinenin sıradan hidrolik sisteminden güç alıyor. Markanın kırıcı kepçe yelpazesi, 0,9 m3 (1,18 yd3) kapasiteli ilk MB BF90.3’ten sonra önemli ölçüde genişledi. Şu anda 0,15 m3 (0,2 yd3) ile 2,3 m3 (3 yd3) arasında kırıcı kovalar mevcut.

Hem pratik hem de ekonomik fayda sağlıyor

İtalyan aile şirketi MB; hafriyat, yol çalışmaları, taş ocakları, yıkım ve geri dönüşüm alanlarında 60 yılı aşkın kırma deneyimine sahip. Şirket dahice bir fikirle, ekskavatöre monteli bir kırıcı geliştirdi. Bu patentli ekipman, kırma işlemine yüksek derecede esneklik kattı. Müteahhitler, hem pratik olması hem de ekonomik fayda sağlaması sebebiyle bu ekipmanı hemen benimsedi. Herkes tarafından kabul edilen kırıcı; şantiye alanları veya yol çalışmalarında, çıkarılan taş parçalarının, kova içinde ezilmesini sağlayıp, ufak taneli bir yapıya dönüşmesinde kullanılıyor. Böylece işlenen taş parçaları farklı çalışmalarda yer alarak verimliliği artırıyor.

“Yeni gibi görünüyor”

Birkaç yıldır beton kırma işlerinde MB BF90.3 kırıcıyı kullanan İsveçli müteahhit Arne Åkesson, “Çok işe yarayan bir model. Neredeyse hiç aşınma yok, yeni gibi görünüyor. Ayrıca kesinti de olmuyor. Değiştirilecek hiçbir şey yok. Daha fazlasını isteyemezdim” diyor.

Hardox In My Body’nin müşteri değeri

MB, yaklaşık 10 yıldır SSAB’nin Hardox In My Body marka programının üyesi. Hardox In My Body işaretini taşıyan kırıcı kovalar, programın tasarım ve üretim konusundaki katı özelliklerine göre sertifikalandırılıyor. Program hakkında bilgi sahibi olan müşteriler, ekipman üzerindeki işareti gördüklerinde MB kırıcının Hardox aşınma plakasıyla yapılmış kaliteli bir ürün olduğunu anlayabiliyorlar.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>ENKA İnşaat, 65 yıllık tecrübesini 5 kıtaya taşıdı!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Ekipman üreticileri, zorluk yaşamadan 2023 yılını nasıl geçirebilir?</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share