İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MERMER OCAKLARININ VAZGEÇİLMEZ İKİLİSİ: KOMATSU PC500 & KOMATSU WA500

KOMATSU, 50 TON SINIFINDAKİ HİDROLİK EKSKAVATÖRÜ PC500LC-10 VE LASTİKLİ YÜKLEYİCİSİ WA500-6-SM MODELLERİ İLE MERMERE MEYDAN OKUYOR. MERMER SEKTÖRLERİNİN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK GELİŞTİRİLEN PC500 VE WA500, YÜKSEK KOPARMA VE KALDIRMA KUVVETLERİ, SAĞLAMLIKLARI VE DÜŞÜK TÜKETİMLERİ İLE MERMER OCAKLARININ GÖZDE İŞ MAKİNALARI ARASINDA YER ALIYOR.

 

İş makinelerinin güç ve dayanıklılıklarının sonuna kadar zorlandığı ve zorlu şartların olduğu mermer ocaklarında Komatsu iş makineleri, verimliliği, dayanıklılığı ve gücü ile Komatsu iş makinaları ön plana çıkıyor. Mermer sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen Komatsu’nun 50 ton sınıfındaki hidrolik ekskavatörü PC500LC-10 ve lastikli yükleyicisi WA500-6-SM modelleri, yüksek koparma ve kaldırma kuvvetleri, sağlamlıkları ve düşük tüketimleri ile mermer ocaklarının gözde iş makinaları arasında yer alıyor. Komatsu’nun mermer ocaklarının bu zorlu koşulları özelinde yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirdiği modelleri, yüksek güç, düşük yakıt tüketimi, sağlamlık, güvenlik ve konfor özellikleri ile sektörde tercih ediliyor. Ayrıca uzun bakım aralıkları sayesinde Komatsu iş makineleri, sahada iş kaybını engelliyor ve işletme maliyetlerini de aşağı çekiyor.

 

TAŞIN UZMANI “WA500-6-SM”

 

Komatsu, yükseltilmiş taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve mükemmel stabilitesi ile “Stone Master” yani “Taşın Uzmanı” unvanına sahip WA500-6-SM lastikli yükleyicisini Türkiye’deki mermer ve taş ocakları için özel olarak geliştirdi. WA500-6-SM, yüksek motor gücü ve yüksek kaldırma kapasitesiyle mermer ocaklarında öne çıkıyor. WA500-6-SM, standart modele göre mermer sektörü için özel olarak tasarlanan bomu sayesinde mermer şantiyelerinde kesilmiş 30 tonluk mermer bloklarını kolaylıkla kamyona yükleyebiliyor. Komatsu motora sahip WA500-6-SM, güçten ve üretkenlikten taviz vermeden düşük yakıt tüketimi ile çalışıyor. Gürültü seviyesi düşük ve yüksek torklu motor, düşük devirlerde maksimum verim sağlayan yüksek kapasiteli tork konvertörü sayesinde %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca %15 arttırılmış mermer blok taş kaldırma kapasitesi ile yüksek üretkenlik sunuyor.

 

 

EN GENİŞ İZ GENİŞLİĞİ

 

Sınıfındaki en geniş iz genişliğine ve 40° bel kırma açısına sahip WA500-6-SM lastikli yükleyici, yürüyüş hızı, motor devri ve gaz pedalı açısını dikkate alan akıllı şanzıman sistemi, soğutma sistemli aks ve diferansiyele sahip. Makine, elektronik kontrollü ergonomik joystickler ve kumanda sistemi operatöre yüksek hassasiyetle yükleme olanağı tanırken, düşük ses seviyeli, toz geçirmez ROPS/FOPS kabin, geniş, direksiz ve düz camlarının sunduğu görüş açısı ile güvenliği ve kontrol kabiliyetini bir arada sunuyor.

 

MERMERE MEYDAN OKUYAN PC500LC-10

 

Maksimum çalışma ağırlığı 52 ton olan ve 2020 yılında tanıtılan Komatsu’nun ağır hı̇zmet tı̇pı̇ yeni hı̇drolı̇k ekskavatörü PC500LC-10, Komatsu motoru ile sahada yüksek koparma performansı ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Aynı zamanda kabin tasarımı ve teknolojik donanımlarıyla operatöre konforlu ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. Tüm komponentleri Komatsu mühendisliği ile geliştirilen PC500LC, bu sayede uyum içinde çalışarak %20 daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor ve minimum arıza prensibi ile çalışıyor. Bom ve armı zorlu şartlara uygun olarak güçlendirilmiş PC500LC, 3,5m³ kapasiteli ağır hizmet kovası ve 4,0m³ genel kullanım kovası sayesinde sınıfındaki diğer ekskavatörlere göre daha fazla üretim yapabiliyor.

 

KOMPETAN AVANTAJLARIYLA KOMATSU PC500LC

 

Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları’nın her şey dahil hizmet modeli Kompetan avantajlarına sahip Komatsu PC500LC hidrolik ekskavatör, 6.000 saat ücretsiz periyodik bakım, 3 yıl veya 6.000 saat uzatılmış komponent garantisi, ücretsiz periyodik yağ analizi ve makine sağlık raporu, ücretsiz operatör eğitimi, ücretsiz VIP Destek Hattı ve tüm bunlarla beraber en yüksek 2. el değeri gibi fırsatları da müşterilere sunuyor.

 

 

SAHALARIN KESİNTİSİZ GÜCÜ KOMATSU

 

Temsa İş Makinaları, satış sürecinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerinin yanında. Sektörde sağlamlık ve ağır hizmet denildiğinde bomundan şasesine, yürüyüş takımlarına kadar uzun ömürlülüğü ile üne sahip Komatsu iş makineleri, tüm komponent ve motorunun Komatsu tarafından üretilmesinin sağladığı mükemmel uyum sayesinde sahada minimum arıza riski ile çalışıyor. Üstün ürün özelliklerini satış sonrası hizmetleri ve akıllı teknolojileri ile birleştiren Komatsu, mermer sektöründe pek çok firma tarafından tercih ediliyor. Geniş bayi ağı ve mobil servis ekipleri ile satış sonrasında makinalarına hızlı müdahale sağlayan Komatsu, aynı zamanda KOMTRAX uydu takip sistemi, güçlü tedarik zinciri sayesinde sunduğu yedek parça tedariki gibi avantajları ile de makinaların işte kalma sürelerini maksimuma çıkarıyor. Yüksek marka ve ikinci el değeri de Komatsu’nun mermer ocaklarında tercih edilmesinde önemli bir etken oluyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

KOMATSU KAZICI YÜKLEYİCİLERDE AVANTAJLI LEASİNG KAMPANYASI BAŞLADI!

SONRAKİ HABER

BETON İÇİN DEĞİL HAYAT İÇİN ÇALIŞTI: ÇAĞDAŞ BETON

BENZER HABERLER
Total
0
Share