İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland ilk elektrikli mini ekskavatörünü görücüye çıkardı

İş makineleri pazarında farklı ürün gruplarıyla yer alan New Holland, güncel trendlere uygun olan ilk elektrikli mini ekskavatörü olan E15X’i İtalya’da gerçekleşen SITEVI Fuarında sergiledi. Yeni ürünün dizel E14D ile eşdeğer bir kullanım ve güç özellikleri sunduğu belirtiliyor.

New Holland’ın yeni E15X elektrikli mini ekskavatörü, kompakt boyutlara ve dar alanlarda çalışmaya uygun sıfır kuyruk dönüşünü destekleyen tasarım detaylarına sahip. Tanıtılan yeni E15X modeli, sıfır kuyruk dönüşü veya kısa yarıçapla tasarlanan on beş mini ekskavatör modelinden yalnızca birisi.

Markanın mini elektrikli sınıfındaki ilk temsilcilerden

Yeni E15X, ilk olarak; asma, şarap, meyve ve zeytin yetiştirme sektörlerine yönelik Fransa’da yapılan SITEVI Fuarında sergilendi. Tanıtılan E15X modeli, İtalyan mini ve midi ekskavatör üreticisi Sampierana’nın New Holland ana şirketi CNH Industrial tarafından satın alınmasının ardından sunulan ilk projeyi temsil ediyor.

E15X ve E14D aynı sınıfta yer alıyor

Üretici, 21,5 kW’lık lityum iyon pille çalışan E15X’in dizel E14D’nin elektrikli eşdeğeri olduğunu ve en dar alanlardaki iç mekan çalışmaları için ideal olduğunu söyledi. Model, bir saatlik hızlı şarjla tam sekiz saatlik çalışma günü boyunca çalışabiliyor. New Holland, yeni ürünün tarım ve bahçecilikten çevre düzenlemesine, genel kazma ve yıkım görevlerine kadar çeşitli uygulamalarda kullanıma sahip olduğunu, ayrıca E15X’in çevresel özelliklerinin; servis aralıklarını da uzatan çevre dostu biyolojik hidrolik yağ kullanımı ve kobalt içermeyen lityum pillerin kullanımıyla daha da güçlendirildiğini belirtti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İSFALT, Vögele kalitesiyle Büyükçekmece yollarını yeniledi

SONRAKİ HABER

Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Akın Koloğlu, hayatını kaybetti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share