İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ÖZBEKİSTAN DA SIGMA KALİTESİNİ TERCİH ETTİ

DÜNYANIN BİR ÇOK ÜLKESİNE ASFALT PLENTİ İHRACATI YAPAN SİGMA’NIN YENİ DURAĞI ÖZBEKİSTAN OLDU. SAATTE 240 TON SICAK ASFALT ÜRETİM KAPASİTELİ PRIMA 240 SİGMA ASFALT PLENTİ EYLÜL 2020’DEN BERİ ÖZBEKİSTAN’DA GÖREV YAPIYOR 

 

Sektörün en önemli asfalt plenti üreticilerinden biri olan Sigma, taslimatlarına tüm hızıyla devam ediyor. Sigma’nın saatte 240 ton sıcak asfalt üretimi yapabilen Prima 240 modelini Özbeskistan’ın önemli firmalarından biri tercih etti.  Özbekistan’ın Namangan şehrine kurulan plent, Eylül 2020’den bu yana sorunsuz olarak çalışıyor. Şubat ayında sipariş verdiklerini ifade eden firma yetkilileri yaptıkları test çalışmalarında plentten hem performans hem de asfalt kalitesi olarak oldukça memnun olduklarını belirttiler. Bu teslimat aynı zamanda Sigma’nın Özbekistan’daki ilk referansı özelliği de taşıyor.

 

 

ÖNCE İNCELEDİLER SONRA SİPARİŞ VERDİLER

 

Sigma asfalt plenti almak için araştırmalara başlayan firma öncelikle Sigma’nın Kızgızistan ve Azerbaycan’daki kurulu plentlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Özbek firma, kullanıcı firmaların bizzat sahadaki sorumluları ile görüşerek, Plentin performansı ve memnuniyetlerini araştırdılar. Sonuçta  Sigma’yı tercih ettiler.

 

PANDEMİ ŞARTLARINA RAĞMEN HIZLI TESLİMAT

 

Özbek firma tarafından Şubat 2020 sonlarında sipariş edilen asfalt plentinin üretimi, pandemi kısıtlamalarına rağmen yoğun bir çalışmayla tamamladı ve Mayıs 2020 başlarında 18 adet araçla sevk edildi. Karantina ve uçuş yasakları nedeniyle, kuruluma ancak Ağustos ayında başlanabilen plent, koşulların zorluğuna rağmen yaklaşık 4 hafta içinde montajı tamamlanarak Eylül 2020 ortalarında başarıyla devreye alındı. Plentin test çalışmalarına başlayan Özbek firma, gerek performans gerekse asfalt kalitesi olarak mükemmel sonuçlara ulaştığınu ifade etti.

 

PLENTİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

Tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü olarak çalışan Prima 240, yakıt olarak doğal gaz kullanıyor. Tesiste kızgın yağla ısıtılan bitüm tankları ve 1.000.000 kcal/h kapasiteli kızgın yağ kazanı da yer alıyor. 40 ton kapasiteli geri kazanılmış filler ve yine 40 ton kapasiteli harici filler, kule tipi filler silosu sayesinde ayrı ayrı depolanıyor. Plentin 40 ton kapasiteli sıcak mamul silosu, iki gözlü olarak imal edildiğinden istendiği takdirde iki farklı asfalt tipi stoklanabiliyor.

 

FİRMA, PLENTTEN MEMNUN

 

Özbekistan’da inşaat sektörünün en önemli oyuncularından  biri olan firma, inşaat ve yol yapım projelerini yürüyor. Firma yetkilileri, eylül ayından bu yana kullandıkları plenti değerlendirdi. Tesisin eylül ayında devreye alınmasını takiben derhal taahhüdünde bulunan yollarda sıcak asfalt serim işlemine başlayan firma yetkilileri, İtalyan – Türk mühendisliğinn sonucu  olan Sigma asfalt plentinin performansından son derece memnun olduklarını ifade etti.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

LİEBHERR, ‘MÜCEHVERİNİ’ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI: LTM 1150-5.3

SONRAKİ HABER

KGM, 2020’Yİ BAŞARILARLA GEÇİRDİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share