İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

PEMA MANTAR, KALİTEDEN ASLA VAZGEÇMİYOR

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ MANTAR ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALAN PEMA MANTAR, CATERPILLAR’IN KOMPAKT VE LASTİKLİ YÜKLEYİCİLERİYLE ÜRETİM TESİSİNDEKİ TÜM İŞLERİN ÜSTESİNDEN KOLAYLIK GELİYOR. KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN ÇALIŞTIKLARINI İFADE EDEN PEMA MANTAR CEO’SU ORHAN PEMBE, “YAPTIĞIMIZ İŞİ MİNİMUM HATA İLE GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN EN İYİ TRAFOYU, EN İYİ SOĞUTMAYI VE EN İYİ İŞ MAKİNESİNİ KULLANMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ. BU NEDENLE SON DÖRT YILDIR BORUSAN CAT İLE ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

Kültür mantarı üretiminde Türkiye’nin önde gelen firması Pema Mantar, 1989 yılından bu yana üretimini aralıksız sürdürüyor. Eski Foça Yolu üzerinde bulunan tesisinde ürettiği kültür mantarlarını oteller, zincir marketler ve konserve fabrikalarına tedarik eden firma, şu anda 50’ye yakın çalışanı ile faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Üretim tesisinde kaliteden asla ödün vermeden çalışmayı temel prensip haline getiren Pema Mantar, Cat’in kompakt sınıfındaki lastikli yükleyici modelleri Cat 924K ve 906K ile başarılı işlere imza atıyor.

Orhan PEMBE – Pema Mantar CEO’su

“İŞ MAKİNELERİ, ÇALIŞMALARIMIZDA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLIYOR”

Mantar üretiminde makine kullanımıyla birlikte hızlı ve verimli bir üretim modeli gerçekleştirdiklerini ifade eden Pema Mantar CEO’su Orhan Pembe, “Bu işe ilk başladığımızda üretimimizi insan gücüyle gerçekleştiriyorduk. Üretimimizde verimliliğimizi arttırmamız için makineye ihtiyacımızın olduğunu fark ettik. O yıllarda iş makineleri sadece devlet kurumları ve büyük firmalarda aktif şekilde kullanılıyordu. Biz maalesef iş makinelerine o dönemde ulaşamıyorduk. İşim gereği çok fazla yurtdışı ziyaretinde bulunuyorum. Yurtdışına gittiğim zaman, oralarda kullanılan iş makinelerini gördüğümde imreniyordum. Uzun zaman sonra makine satın alma hayalimizi gerçekleştirdik ve son dört yıl içinde iki adet yükleyiciyi parkımıza kattık. Aldığımız iş makineleri çalışmalarımızda büyük kolaylık sağlıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

KALİTELİ MAKİNE, KALİTELİ İŞ

Üretim tesisinde her zaman en kaliteli ekipmanı ve en kaliteli iş makinelerini kullanmaya özen gösterdiklerini kaydeden Orhan Pembe, “Mantar üretiminde çok hassas ve dikkatli davranmak gerekiyor. Örneğin bir elektrik kesintisine karşı gerekli önlemlerin önceden alınması gerekiyor. Bunun için üretim tesisimizde jeneratörleri hazır bulunduruyoruz. Kesinti olduğunda jeneratör anında devreye giriyor. İşletmemizde soğutma arıza yaptı diye bir bahanemiz olamaz. Soğutma aksadığında ürünlerimiz zarar görebilir. Bunun için soğutma sisteminin yedeğinin yediği kurduk. Bu durum iş makinesinde de aynı şekilde devam ediyor. İş makinemiz bozulursa dört gün kenara çekelim diyemiyoruz. Bunun içinde güvenilir ve bizi yolda bırakmayan makineleri tercih ediyoruz. Yaptığımız işte hataya yer yok. Bu hataları minimuma düşürmek için en iyi trafoyu, en iyi soğutmayı ve en iyi iş makinesini kullanmaya özen gösteriyoruz. İş makinesi tercihinde de son dört yıldır, Borusan Cat ile çalışıyoruz. Cat 924K ve Cat 906K lastikli yükleyiciler ile çalışmalarımızı hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

CAT İLE TASARRUFLU YAKIT VE ÜSTÜN PERFORMANS

Cat 906K ve 924K lastikli yükleyici modellerinin yakıt tasarrufu sağladığını ve üstün performans gösterdiğinin altını çizen Pema Mantar CEO’su Orhan Pembe, “Cat makinelerinin yakıt tasarrufu muazzam seviyede. Makineleri kullandığımız süreçte yüzde 25’e yakın yakıt tasarrufu sağladık. Düşük yakıt tüketimine rağmen makineler çok üst seviye bir performans gösteriyor. Bence makinelerin tork dengesi çok yerinde. Her devirde optimum çalışma gücü veriyor. Makine yüke binmeden hedefine rahatlıkla ulaşıyor. Bu yüzden düşük devirde dahi üstün performans gösteriyor. İç donanımdan bahsedersem makinelerin kabini, konsolu ve görüş mesafeleri konforlu bir kullanım sunuyor. Cat 906K ve 924K modelleri binek araç konforu sağlıyor. Ayrıca makinelerde klima donanımının bulunması sıcak havalarda işlerimizi aksatmadan yerine getirmemize olanak sağlıyor. Makine ihtiyacı olanların ilk önce Borusan güvencesindeki Cat iş makinelerine bakmalarını tavsiye ederim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

SORUNSUZ ÇALIŞMA

Makinenin verimli ve sorunsuz çalışmasına özen gösterdiklerine dikkat çeken Orhan Pembe, Borusan Cat’ten aldıkları servis ve satış sonrası hizmetlerden son derece memnun olduklarını söyledi ve şunları ekledi: “Faaliyetlerimizde iş makinelerinin verimli çalışarak, görevini en iyi şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Bizim için bu faktörlerin çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Makinenin çalışmasında herhangi bir aksaklık yaşandığında üretim tesisimizdeki işlerde de çalışmalar durma noktasına geliyor. Dolayısıyla makinelerin bakımlarının aksatmadan zamanında yaptırıyoruz. Bu konuda Borusan Cat’in servis hizmetinden gerekli desteğini fazlasıyla alıyoruz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Pİ MAKİNA’DAN 2. EL KULE VİNÇ VE KİRALAMA PAZARINA BÜYÜK HAMLE

SONRAKİ HABER

YOL PROJELERİNE AYRILAN ÖDENEKLER, ASFALT ENDÜSTRİSİNİN DURUMUNU ŞEKİLLENDİRECEK

BENZER HABERLER
Total
0
Share