İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

PERFORMANS VE ERGONOMİ CASE G SERİSİ’NDE BULUŞTU

CASE G SERİSİ LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLER, YENİLENEN KABİNİYLE ÜST DÜZEY PERFORMANS VE ERGONOMİYİ BİR ARADA SUNUYOR. YENİLENEN MOTORU VE ÖZEL SOĞUTMA ÜNİTESİYLE DİKKAT ÇEKEN G SERİSİNDE MAKİNEYE ENTEGRE EDİLEN MOBİL KANTAR ÖZELLİĞİ SAYESİNDE OPERATÖRLER ÖNÜNDEKİ EKRANDAN HANGİ MALZEMEDEN NE KADAR AĞIRLIKTA YÜKLEME YAPILDIĞI KOLAYLIKLA GÖREBİLİYOR.

 

Yüksek performans gerektiren ve çeşitli zorlukları bir arada bulunduran çalışma alanlarında, üretkenlik ve düşük maliyet aranılan özelliklerin başında geliyor. Çalışma koşullarının çetinleşmesiyle birlikte operatörün çalışma konforu da aranan özellikler arasında yer alıyor. Case markası tam da bu noktada F Serisi yükleyicilerden miras kalan yüksek performans ve düşük çalışma maliyetini, operatör dostu ergonomik ve teknolojik tasarım diliyle yenilenmiş motoruyla beraber G Serisinde sunmaya devam ediyor. Yenilenen seri, operatör dostu tasarımlı kabini ve yüksek performanslı yeni nesil motoruyla zorlu şartların vazgeçilmezi olarak öne çıkıyor.

 

 

%100 YENİLENEN OPERATÖR DOSTU KABİN!

 

G Serisi lastik tekerlekli yükleyiciler, operatör kabini genişliğiyle dikkat çekiyor. Bu yenilikle birlikte pazardaki en geniş kabinli lastik tekerlekli yükleyici unvanını da kazanmış oluyor. Dış hava filtrasyonunu Carbon Hepa filtreyle gerçekleştiren tek parça ve oval olarak tasarlanmış ön cam sayesinde, operatöre daha geniş bir görüş açısı sunuluyor. Şifre korumalı kabin sayesinde hırsızlığa karşı daha güvenli hale geliyor. Kabin içinde standart olarak iki dikiz aynası ekleniyor. Yeni nesil dokunmatik dijital ekran sayesinde operatör, makineyle ilgili olarak ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere kolaylıkla erişebilir hale geliyor. Ayrıca geri görüş kamerasıyla da tam entegre çalışan dokunmatik ekran, geri manevralarda operatörün daha güvenli bir çalışma pozisyonu elde etmesini sağlıyor.

 

 

MOTORUN ÖZEL KONUMLANDIRILMASI

 

Alışılmış düzende lastik tekerlekli yükleyicilerde motor hemen kabinin arkasında, radyatörler ise motorun arkasında konumlandırılır. G Serisi üzerinde ise motor makinenin en arkasında konumlandırılırken, radyatör grubu da Case’in özgün tasarımı ile motor ve kabin arasında kendine yer buluyor. Motorun makinenin en arkasında konumlanması makine üzerinde adeta bir karşı ağırlık görevi görüyor. Bu tasarım, doğal olarak ekstra ilave ağırlık kullanım oranını da azaltıyor. Bu sayede makine tonajına göre çok daha yüksek bir taşıma kapasitesi mümkün kılınıyor. İş üretkenliği artarken, makine ağırlığından sağlanan avantaj ile yakıt tüketimi daha da azalıyor.

 

 

YENİLENEN ÖZEL MOTOR

 

Yenilenen Seri güçlü hidrolik ve yürüyüş grubu hareketini, düşük yakıt tüketimi ve uzun çalışma ömrü ile bilinen FPT motorlardan alıyor. FPT markası Case ile birlikte CNH Industrial çatısı altında bulunuyor. Bu sayede Case’in lastik tekerlekli yükleyicilerinde ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip motorlar FPT tarafından özel olarak bu ürün grubu için tasarlanıyor ve üretiliyor. 921G ve 1021G modellerinde toplam 6 silindirli, 6.7 ve 8,7 litrelik düşük hacme sahip olan motorlardan 250 hp ve 320hp gibi yüksek bir motor gücü üretiliyor. Tekerleklerdeki yüksek itiş gücünün ve koparma performanslarının çıkış noktası olan maksimum tork değerlerinde, bu tonaj sınıfına göre oldukça yüksek değerlere sahip olan 921G motoru; 1300 Nm’lik maksimum motor torkunu 1300 devir gibi düşük bir motor devrinde elde edebiliyor. 4 farklı motor çalışma modu ile farklı uygulama koşullarında ideal performans ve yakıt ekonomisi bir arada sunulurken; otomatik rölanti ve otomatik motor durdurma fonksiyonları da standart donanım olarak G Serisi üzerinde bulunuyor.

 

 

ÖZEL SOĞUTMA ÜNİTESİ TASARIMI

 

Case G Serisi üzerinde kendine özgü küp şeklinde soğutma ünitesi bulunuyor. 6 adet radyatörün bir küp oluşturacak şekilde dizildiği ve hiçbirinin art arda gelmediği bu tasarımda petek tıkanma problemlerinin yaşanma ihtimali çok düşük iken, soğutma performansı da oldukça yüksek oluyor. Küp şeklindeki soğutma ünitesinin merkezine yerleştirilmiş olan hidrolik yağ deposu da hava akımından faydalanarak ekstra soğutma sağlıyor. 921G ve 1021G‘nin sahip olduğu yüksek kapasiteli soğutucu fanın hızı elektronik bir kontrol ünitesi tarafından yönetiliyor. Sıvı sıcaklıklarının sensörler aracılığı ile sürekli kontrol edildiği bu sistemde, fanın hızı ihtiyaç oranında kontrol ünitesi tarafından ayarlanıyor. Değişken hızlı fan sistemi sayesinde, motorun soğukta ilk hareketinden sonra hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşması sağlanırken, yakıt ekonomisine de katkı artıyor. Ters fan sistemi diğer tüm F Serisi modellerinde olduğu gibi G serisinde de standart olarak sunuluyor, tozlu ve kirli ortam çalışmalarında radyatör ve ızgara tıkanma problemlerinin önüne geçiliyor.

 

 

AĞIR HİZMET TİPİ GÜÇ AKTARMA ORGANLARI

 

Yeni seri, sahip olduğu dayanıklı güç aktarma organları ile uzun ömürlü bir çalışmayı garanti ediyor. 4 ileri 3 geri vitese sahip powershift şanzımanı ile 37 km/sa hıza ulaşabilen bu makine üzerinde vites geçişleri de oldukça hassas ve seri olarak gerçekleşiyor. Daha kalın ve dayanıklı komponentlerden imal edilen ağır hizmet tipi akslara sahip olan 921G ve 1021G üzerinde %100 kilitlemeli diferansiyel bulunuyor. Ön aks üzerinde bulunan diferansiyel kilidi yüke girişlerde lastiklerde daha fazla tutunma sağlarken, kaygan çalışma koşullarında tekerleğin patinaja düşmesini önlüyor. Diferansiyel kilidi hem operatör tarafından manuel olarak kullanılabilirken, hem de otomatik mod devreye alındığında tekerleklerde patinaj meydana geldiği an doğrudan devreye giriyor.

 

 

LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİNİZ MOBİL KANTARA DÖNÜŞÜYOR!

 

Entegre mobil kantar özelliği sayesinde, hangi malzemeden ne kadar ağırlıkta yükleme yapıldığı kolaylıkla operatör ekranından görülebiliyor. Böylelikle istenmeyen aşırı yüklemelerin önüne geçilebiliyor ya da malzemenin niteliğine göre ağırlık sınıflaması yapılabiliyor. Bu da çalışma zamanını daha verimli kullanmayı sağlayarak maliyetleri azaltma konusunda fayda sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

CATERPILLAR YENİ MALZEME ELLEÇLEYİCİ MODELLERİNİ MÜŞTERİLERİYLE BULUŞTURDU

SONRAKİ HABER

HİDROMEK, EN ÇOK İHRACAT YAPAN FİRMALAR LİSTESİNDE!

BENZER HABERLER
Total
0
Share