İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Petrol rafineri projesinde XCMG adını duyuruyor

Dünyanın en büyük petrol rafinerisi projelerinden biri olan Nijerya’daki Dangote Rafinerisi’nin inşaatı yakın zamanda tamamlandı. Dangote Rafineri projesi 2.200 hektarlık bir alanı kapsıyor ve günde 650.000 varil ham petrolü rafine petrol ürünlerine dönüştürerek Nijerya’nın bir petrol rafineri ülkesi olmasına yardımcı oluyor.

Rafineri, 12.000.000 kilowatt elektrik üreterek 135.000’den fazla iş gücü olanağı sağlayacak.Son birkaç yılda XCMG Machinery, bu mega rafineri projesine ekskavatör, vinç ve yol silindirleri de dahil olmak üzere 2.000’den fazla ekipmanla katılım sağladı.İnşaat sırasında tek bir XCMG ekskavatörün ortalama çalışma süresinin 8.000 saatten fazla olduğu bildirildi.

Afrika’nın inşaat makineleri ihracatçısı

Lagos’un inşaat makinesi ekipmanlarının uyarlanabilirliği ve güvenilirliği açısından büyük zorluklar oluşturan yüksek sıcaklıklara, neme ve toza sahip olduğu zorlu çevreyle başa çıkabilmek için XCMG, optimum performansı sağlamak amacıyla özelleştirilmiş yükseltmeler ve iyileştirmeler yaptı. XCMG, sahadaki çalışmaları kolaylaştırmak için projeye mühendis ve teknisyenlerden oluşan ekipler görevlendirdi.Çin merkezli üretici, 2017 yılından bu yana ülkenin Afrika’ya bir numaralı inşaat makineleri ihracatçısı olduğunu belirtiyor. XCMG Ceo’su ve Başkanı Yang Dongsheng,”XCMG, Dangote Rafinerisi’nden Nairobi Otoyolu’na kadar Afrika’da çok sayıda altyapı projesini destekledi. Ekonomik kalkınma ve insanlar için daha büyük değerler yaratmak amacıyla inşaat makinesi teknolojisi ve ekipmanındaki önde gelen avantajlarımızdan yararlanmayı umuyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Euro Bölgesi'nde inşaat üretimi düştü

SONRAKİ HABER

Orbel A.Ş’nin tercihi yerli üretim “TürkTraktör iş makineleri”

BENZER HABERLER
Total
0
Share