İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

RM XSMART ile makineniz hakkında her şey elinizin altında

Türkiye’de ASKO GLOB ALL tarafından temsil edilen, dünyanın önde gelen mobil paletli kırma eleme tesisleri üreticisi Rubble Master, 2021 yılından itibaren makinelerinde kendi geliştirdiği RM XSMART özelliğini kullanarak makine sahiplerine, makine kiracılarına ve operatörlere önemli faydalar sağlıyor.

RM XSMART yine Rubble Master’ın geliştirdiği RM GO! SMART özelliğinin gelişmiş bir versiyonu olup, makine takip ve durum gözleme sistemini birleştiriyor. Sistem bulut tabanlı yazılım ve mobil uygulamalarla en iyi erişimi veriyor. Müşterilerin çoğu kendi mobil kırıcı ve eleklerini proje bazında kiraya veriyor veya birden fazla makinesini aynı zamanda farklı yerlerde çalıştırabiliyor. Bu süreçte makineleri takip etmek ve gerekli bilgileri toplamak çok zaman alıyor. RM XSMART filo yönetimi ve anlık makine durumunu izleme bu problemi çözerek, etkili makine idaresi ve verimli servis sağlanmasını kolaylaştırıyor. 7/24 kullanabileceğiniz dijital bir asistan olarak her zaman ve her yerde bir cep telefonu, tablet veya bilgisayar kullanarak RM XSMART’a ulaşabilirsiniz. Uygulama aracılığıyla makine bilgileri anlık olarak alınabiliyor veya rapor olarak indirilebiliyor. Eğer makine kapsama alanı dışında ise bilgiler saklanıp daha sonra yüklenebiliyor. RM XSMART aynı zamanda “kullandıkça öde” iş modelini de destekliyor. Kapsama alanı dışında bile tüm makine bilgileri operatörünün akıllı telefonuna Wi-Fi yardımıyla anlık olarak gönderiliyor.

Avantajlar

  • Çalışma verileri anlık olarak görüntülenebilir
  • Servis zamanının planlanmasıyla iş kaybının önüne geçişmesi
  • Dijital dokümanlar ile evrak işlerinde zaman tasarrufu
  • Kolay makine takibi
  • Anlık konum bilgisiyle makine yerinin tespitinde kolaylık

Uzaktan takip ile hızlı planlama

Makinelerin sürekli izlenmesine yardımcı olan RM XSMART, bir tuşla hangi makinenizin işe hazır olduğunu, hangisinin bakımda veya çalışır olduğunu anında öğrenme imkanı tanıyor. İster ofisinizdeki bilgisayarınızda, ister akıllı telefonunuzla veya evinizdeki tabletiniz ile tüm makine verilerine her zaman ulaşabilirsiniz. Tüm bunlar önceden planlama yapmanızı ve hataları erken fark etmenizi sağlayarak zaman kaybetmenizin önüne geçiyor.

Sürdürülebilir izleme

Günlük raporlar, mobil kırıcı ve eleklerinizin anahtar bilgilerine hemen erişmenizi sağlıyor. Bant kapasite ölçer kullandığınızda, aynı zamanda hacim ve kesin ağırlığa dayanan verimlilik bilgilerine de sahip olunmasında etkili oluyor. Gerçek zamanlı üretim verisi hızlıca makine ayarlarını değiştirip optimum üretimi elde etmenize yardımcı oluyor. Yakıt hırsızlıkları, verilen ve kullanılan yakıt miktarı karşılaştırılması sayesinde hemen fark edilebiliyor. Size sağlanan verilerin grafik olarak gösterilmesi ihtiyacınız olan tüm anahtar verileri aynı anda görmenizi sağlıyor. RM XSMART faturalandırmayı kolaylaştırarak, verimliliği artırıyor. Çalışma bilgileri dönemsel raporlar olarak kolayca indirilebilirken faturanın bir dayanağı olarak gönderilebiliyor. Artık çalışma saatleri için kiracınızı veya operatörünüzü aramanıza gerek kalmıyor, çünkü bu bilgiler otomatik olarak görüntülenebiliyor.

Zaman tasarruflu çalışma

RM XSMART takvimlendirmeyi kolaylaştırırken koordinasyonu hızlandırıyor. Makine konumları, destek ihtiyaçları tüm ilgililer tarafından görülebilir ve ilave telefon trafiğine ihtiyaç kalmadan, işler gerçekleştirilebiliyor. Makinelerin tekrar eden hata kodları kolayca belirlenebiliyor. Böylece gerekli önlemeler ilgili makine için rahatlıkla alınabiliyor.

Operatör konforu da düşünüldü

Tüm bunların yanında RM XSMART, operatör için de büyük kolaylıklar sağlıyor. Motor yükü anlık olarak takip edilebildiğinden operatör gerekli ayarlamaları yaparak makineyi ideal yükte optimum verimlilikte çalıştırabiliyor. Aynı zamanda bant kapasite ölçer kullanılması da operatöre destek sağlıyor. Eğer bir hata kodu görüntülenirse RM XSMART, sorun ile ilgili hata giderme kılavuzunu da gösteriyor. Bu sayede arızanın hemen giderilip işin devam etmesi sağlanıyor. Tanktaki yakıt miktarı, anlık yakıt tüketimi ve rotor hızı gibi temel veriler de RM XSMART ile takip edilebiliyor. Gerektiğinde rotor hızı uzaktan ayarlanabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Burcu Kökbuğur: “Sektörde kadın istihdamının kesinlikle desteklenmesi gerekiyor”

SONRAKİ HABER

Borusan Cat’in yenilikçi B’daha Exchange Programıyla tanışın

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share