İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SANY iş makineleri, hem inşaatta hem de tarımda gücünü ortaya çıkarıyor

İnşaat, tarım ve maden başta olmak üzere birçok sektörde çözüm sağlayan SANY iş makineleri, Türkiye’de 2023 yılında 1000’li adetleri aşan satışlarıyla pazar payında önemli bir yere sahip oldu. Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için pazara yeni ürünleri sunmaya devam ettiklerini belirten Putzmeister Türkiye Pazarlama Müdürü Çağatay Köksal, “İş makinesi konusunda Türkiye’nin en büyük kurulu tesisleri arasında yer alan Çerkezköy üretim tesisimizle müşterilerimize güven veriyoruz. Müşterilerimizin yedek parça ve satış sonrası hizmetler ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayarak bu amaçla çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Pandemi döneminin ardından düzenli olarak fuar katılımlarını sürdüren Putzmeister Türkiye, 3-7 Ekim tarihlerinde Bursa Tarım Fuarı’nda SANY iş makinelerinin tarıma yönelik ürünleriyle yer aldı. Katılım gösterdiklerini fuarların oldukça verimli geçtiğine değinen Putzmeister Türkiye Pazarlama Müdürü Çağatay Köksal, “SANY iş makineleri sadece inşaat alanında değil Türkiye’de oldukça yüksek bir pazar değeri sağlayan tarım sektöründe de aktif olarak yer alıyor. Putzmeister Türkiye olarak tarım sektöründe kullanım alanı bulunan paletli ekskavatör ve telehandler modellerimizi sunuyoruz. Stant alanımızda SANY’nin 2 tonluk SY16C, 8 tonluk SY80U, 16 tonluk SY155U paletli ekskavatörleri ve STH1840 telehandler modeli yer aldı. Sergilediğimiz ürünler; kanal kazma işlerinde, tarla düzenleme ve benzeri ihtiyaçlarda kullanılabiliyor. Önümüzdeki yıl 9 metre erişim mesafesine sahip telehandler modelimizi de müşterilerimizin beğenisine sunacağız” dedi.

Hedefleri aşan büyüme

Tarımın yoğun olduğu; Bursa, Adana ve Ege Bölgesi başta olmak üzere SANY iş makinelerinin pek çok ildeki çalışmalarda yer aldığını kaydeden Çağatay Köksal, 2023 yılında paletli ekskavatör satışlarının 1000 adedi aştığını belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Satışını gerçekleştirdiğimiz iş makinelerimizin de bir kısmı tarım sektöründe aktif olarak kullanılıyor. Ürünlerimizin daha çok tarım sektöründe kullanılması ve işlevini gösterebilmek için tarım fuarlarına da katılım sağlıyoruz. Fuarlar, aynı zamanda bölgedeki müşterilerimizle bir araya gelmemiz için de önemli bir fırsat oluyor. Hem de fuarı ziyaret eden çiftçilerimizin, ürünlerimizi yakından görerek ihtiyaçları yönünde nasıl kullanabileceği konusunda kendilerini bilgilendiriyoruz.”

Sektördeki en büyük üretim tesislerinden biri Çerkezköy’de yer alıyor

2020 yılından itibaren Türkiye pazarına SANY iş makinelerini sunan Putzmeister Türkiye’nin 2023 yılı itibariyle yükseliş ivmesini sürdürdüğüne dikkat çeken Köksal, “Tekirdağ Çerkezköy’de Putzmeister’in dünyadaki en büyük üretim tesisislerinden birinin sahibiyiz. Putzmeister tarafında, Türkiye’de üretilen ve satışını gerçekleştirdiğimiz ürünler ile pazar payımız yüzde 50’nin üzerinde. Putzmeister ürünlerinin yanında 2020 yılından beri ana firmamız SANY ürünlerini de pazarla buluşturuyoruz. 2021 ve 2022 yıllarında da müşterilerimizin ürünlerimize artan ilgisi 2023 yılında büyük bir ivme kazandı ve sektör liderleri arasında yerimizi aldık. Paletli ekskavatör tarafındaki satışlarımızla müşterilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda elektrikli kaya kamyonu gibi yenilikçi ve yeşil dönüşümü sağlayan, sürdürülebilir bir ürün de sunmaya başladık. Ürün teslimatlarını da bu yıl sonuna kadar gerçekleştireceğiz. Tüm bunların yanında yer altı madencilik ekipmanlarında da önemli çözümler sunuyoruz. Putzmeister Türkiye olarak inşaat, tarım, madenciliğin yanında birçok farklı çalışma alanına yönelik ürün çeşitliliğimizle faaliyetlerimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.


“Bizim için müşterilerimizin memnun olması çok değerli”

SANY Group’un bir üyesi olan Putzmeister Türkiye’nin 2008’li yıllardan bu yana Türkiye’de yatırımcı statüsünde olması müşteriler için büyük güven kaynağı oluyor. Çağatay Köksal, aynı zamanda Putzmeister’in dünyanın en büyük kurulu tesisleri arasında yer alan Çerkezköy üretim tesisinin müşterilerine değer verdiğine de dikkat çekti. Köksal, “Satış aşamasında sağladığımız başarılı hizmetin satış sonrasında da devam ettiğini gören müşterilerimizin, bize olan güveni ve marka bağlılığı da artıyor. Firma olarak ilk makinesini satın alan da yüzüncü makinesini satın alana da aynı ilgiyi gösteriyoruz. Bizim için markamızın hem Türkiye’ye yayılması müşterilerimizin memnun olması çok değerli. Putzmeister Türkiye olarak 81 ildeki müşterilerimizin yedek parça ve satış sonrası hizmetler ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılayarak bu amaçla çalışmaya devam ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İnşaat, 6 aydır pozitif konumda seyrediyor

SONRAKİ HABER

HİDROMEK, İspanya’daki Smopyc Fuarı’na katıldı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share