İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Sany iş makineleri, müşteri ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor”

Putzmeister Türkiye, temsilciliğini üstlendiği Sany İş Makineleri ile inşaat ve hafriyat sahalarına üst düzey çözümler sunuyor. Yakın zamanda Sany’nin paletli ekskavatör serisinde bulunan SY245H, SY335H ve SY385H modellerini makine parkına ekleyen Yıldız Hafriyat, Ataşehir kentsel dönüşüm alanındaki projede Sany ile güce verimli bir şekilde ulaştı. Yıldız Hafriyat Genel Müdürü Yakup Yıldız, “Sany ekskavatörler; fiyat, performans, verimlilik ve konfor anlamında beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı” dedi.

Yakup Yıldız – Yıldız Hafriyat Genel Müdürü

İnşaat, hafriyat, lastik ve otomotiv sektörlerinde geniş bir alanda hizmet veren Yıldız Hafriyat, iş makinelerinin aktif olarak yer aldığı alanlarda çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmaları daha güçlü daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirmek isteyen firma, makine parkını yakın zamanda Putzmeister Türkiye’den satın aldığı Sany SY245H, SY335H ve SY385H ekskavatörler ile güçlendirdi. Bu kapsamda Yıldız Hafriyat Genel Müdürü Yakup Yıldız, çalışma alanları ve makine parkı hakkında bilgiler verdi.

Kentsel dönüşüm alanının yükü ‘Yıldız Hafriyat’ta

Daha çok İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakalarındaki hafriyat alanları ile inşaat sahalarında faaliyet gösterdiklerini söyleyen Yıldız Hafriyat Genel Müdürü Yakup Yıldız, “İhtiyaç halinde İstanbul dışında farklı illerde de projeler gerçekleştiriyoruz. Şu anda toplam 4 adet şantiye alanımız bulunuyor. Aktif olarak çalıştığımız İstanbul Anadolu yakasında bulunan Ataşehir kentsel dönüşüm alanında, yaklaşık 90 dönümlük bir arazide 400 bin metreküp hafriyatın çıkarılmasına katkı veriyoruz. Yakın zamanda başladığımız bu projeyi 8 ayda tamamlamayı ön görüyoruz. Proje alanımızdaki çalışmalar ilk etapta hafriyat alma işlemiyle sonrasında ise yol ve altyapı işleriyle devam edecek” ifadelerini kullandı.

Sany ile fiyat performans ve kalite dengesi

Yoğun iş temposunda güçlü ve performansı yüksek iş makinelerine ihtiyaç duyduklarına dikkat çeken Yakup Yıldız, makine parkını genişletirken üstünde durdukları önemli noktalardan şu şekilde bahsetti: “İnşaat ve hafriyat işi yaptığımız andan itibaren farklı marka iş makinelerini kullandık ve deneyim sahibi olduk. Sany ile 2022 yılında tanıştık. Yeni ekskavatörlerimizi Sany’den almamızda markayı iyi bir şekilde temsil eden Putzmeister Türkiye etkili oldu. Bu doğrultuda 3 adet Sany ekskavatörü parkımıza ekledik. Memnuniyetimiz doğrultusunda yakın zamanda parkımıza 1 adet daha Sany ekskavatör gelecek. Bize göre Sany’nin iş makinesi pazarındaki en büyük artısı fiyat performansa göre verdiği kalite oluyor. Bu artı durumun yanında makineler, verimlilik ve konfor anlamında beklentilerimizi fazlasıyla karşıladı.”

Koparma ve yükleme gücü ile verimli çalışma

Ataşehir’de bulunan hafriyat alanında çok sayıda iş makinesiyle çalıştıklarını belirten Yakup Yıldız, “Yıldız Hafriyat olarak bulunduğumuz projede 7 adet ekskavatör yer alıyor. Şantiye alanımızda 3 adet Sany marka ekskavatör çalışıyor. Sany ekskavatörlerde yükleme ve koparma kuvvetleri yeterli gücü sağlıyor. Böylece hafriyat işimizin verimli bir şekilde gerçekleşmesinde bize büyük yardımları dokunuyor. Operatörlerden aldığım yorumlara göre makineler gayet kullanışlı” ifadelerini kullandı.

Satış sonrası da müşteri ihtiyaçlarını gözetiliyor

“Yolculuğumuza Putzmeister Türkiye ile birlikte çıktık” sözleriyle Putzmeister ve Sany’nin satış sonrası hizmetlerine ve genel müşteri tutumu hakkında ifadelerde bulunan Yıldız, “İşlerimiz bu şekilde devam ederse Sany ile makine parkımızı genişletmeye devam edeceğiz. Sany, satış sonrası hizmetleriyle de beklentilerimizi karşılıyor. Bu konuda markanın Türkiye temsilcisi olan Putzmeister Türkiye, iyi bir hizmet sağlıyor. Makinelerimizin çalışma saatleri çok artmadığı için sadece rutin bakımları yapıldı. Bu sürecin haricinde ciddi bir servis ihtiyacımız olmasa da marka, bize her zaman yanımızda olduğunu hissettiriyor. Sany’nin diğer markalardan farklı bir tutumu var. Makineler, parkımıza dahil olduktan sonra kullanım yorumlarımızı öğrenmek için bizi Çin’den yetkili 3 kişi ziyaret etti. Sany ve Putzmeister satışta olduğu gibi satış sonrasındaki hizmetlerinde de aynı hassasiyete devam ediyor. Bu yüzden Yıldız Hafriyat olarak satın aldığımız makinelerden fiyat performans ve hizmet kalitesi olarak gayet memnunuz. Bizi bu konuda arayan dostlarımıza Sany alın tavsiyesinde bulunuyoruz” açıklamalarını yaptı.

Quanlu Shu – Sany “Avrupa ve Amerika Ağır Tonajlı Ekskavatörler Ar-ge Direktörü”

Sany “Avrupa ve Amerika Ağır Tonajlı Ekskavatörler Ar-ge Direktörü” Quanlu Shu:

“Müşterilerimize destek olmaya devam ediyoruz”

Sany’nin Çin’de bulunan merkez fabrikasından gelen Quanlu Shu, Türkiye pazarı ve Putzmeister Türkiye hakkında değerlendirmelerde bulundu. Shu, Türkiye’nin orta ve ağır tonajlı iş makineleri için çok iyi bir pazar konumunda bulunduğunu belirtti ve konuşmasına şu şekilde devam etti: “3 yıl olmasına rağmen Putzmeister Türkiye takımımız ekskavatörlerimiz için çok iyi bir iş başardılar. Türkiye pazarı için ekskavatörlerimizi pazar ihtiyaçları doğrultusunda daha da geliştirmeye, SANY müşterilerine destek olmaya ve SANY ürünlerini tercih etmeye devam etmeleri konusunda destek olmaya geldim.”

Operatör – Mustafa Polat

Operatör-Mustafa Polat:

“Sany sağladığı gücün yanında konfora da odaklanmış”

Yaklaşık 10 yıldır iş makinesi operatörü olan Mustafa Polat, “Sany ekskavatörlerin seriliği işlerimizin daha hızlı yapılmasında etkili oluyor. Makinenin seriliği koparma ve yükleme gücü, hafriyat alanında güce ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda etkili oluyor. Bu işleri yaparken geçmişe kıyasla yakıt tasarrufu da sağladık. Sany sağladığı gücün yanında konfora da odaklanmış. Koltuk konforu ve iç donanımı ile sağlıklı bir ortamda çalışabiliyorum. Makinenin tasarımı görüş açısı engellenmeyecek şekilde tasarlanmış. Bu yüzden Sany ekskavatörleri kullanmaktan çok memnunum” ifadelerini kullandı.

Operatör – Muharrem Baş

Operatör Muharrem Baş:

“Güce tasarruflu bir şekilde ulaşıyoruz”

Hafriyat sektöründe 20 yıldır operatörlük yapan Muharrem Baş, iki yıldır Sany ekskavatör ile çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti. Baş, “Sany iş makinelerini kullandığım süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sany SY335H’nin koparma ve yükleme gücü işlerimi daha verimli bir şekilde gerçekleştirmemde etkili oluyor. Gücün yanında serilikte düşünülmüş. Boom hareketleri ve kabin dönüş hızı çalışmalarımızın daha kısa sürede yapılmasında etkili oluyor. Sany gücü tasarruflu bir şekilde veriyor. Makinelerde kullanılan yeni nesil motorlar sayesinde yakıt tasarrufu daha kolay bir şekilde karşılanıyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sınırsız ilerleme, sonsuz yenilik: Yeni Sumitomo 7 Serisi

SONRAKİ HABER

Borusan Cat çevre dostu iş makinelerini ve güç sistemlerini müşterileriyle buluşturacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share